elektrik aksamı ile ilgili yardım lütfen

erhanpiskin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar benim motorda elektrik aksamı berbat olmuş. bu yüzden araba da tekleme yapıyor. elektrik aksamını da değiştirmek istiyorum çıkmacılarda aradım fakat hala bulamadım. bu konuda yardımcı olacak kimse var mı

erhanpiskin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yardım edecek kimse yok mu? opeller de çok sık görüln bir arıza olarak söylediler

eyup01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar benim motorda elektrik aksamı berbat olmuş. bu yüzden araba da tekleme yapıyor. elektrik aksamını da değiştirmek istiyorum çıkmacılarda aradım fakat hala bulamadım. bu konuda yardımcı olacak kimse var mı

Kardeş evvala, arbanın buji kablolarını değiştir ondan sora şarj dinamosu ve akünün bağlantı kabloları ile şarj dinamosundan tüm tesisata elektrik dağıtan bir kablo var onun yenisini taktır. bu yazdıklarımı oto elektrik malzemesi satan yerlerden temin edebilirsin. Kontrol ettir bu kablolar zamnla oksitliyor veya yanıyor sorun kablolarda ise yanmaz kablo alıp taktır sıfır kablo almalısın aldığın kablolar tesisatla uyumlu olsun.

eyup01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracın (a-b-c) kasa hangi kasa kaç model söylersen tam yardımcı olabilirim.

Son düzenleme:

erhanpiskin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş arabanın bütün bakımlarını yaptırdım. bujiler felan hep değişti. fakat arabanın beyninden motora dağılan kablolar tamamen dağılmış. yani komple değişmesi lazım. ankara da çıkması 400 500 arası değişiyor. fakat antalya da oturduğumdan hala bulamadım. bu arada orjinalini de sormaya korkuyorum

eyup01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş arabanın bütün bakımlarını yaptırdım. bujiler felan hep değişti. fakat arabanın beyninden motora dağılan kablolar tamamen dağılmış. yani komple değişmesi lazım. ankara da çıkması 400 500 arası değişiyor. fakat antalya da oturduğumdan hala bulamadım. bu arada orjinalini de sormaya korkuyorum

Bence servisten orjinal yanmaz ve su geçirmez kablolarını almalısın yoksa yan sanayi veya çıkma parça takarsan arıza ışığı yanabilir. Maliyetini tam bilmiyorum ama kablolar fazla bişey tutmaz.

Son düzenleme:

erhanpiskin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla arkadaşım bugün servise gideceğim ama almanyadan felan getirtiriz diyorlar. 1ooo ytl yi bulur diyorlar. dedğin gibi altı üstü kablo ama böyle diyorlar işte

eyup01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Neyse, geçmiş olsun olmazsa biraz araştır uygun düşürmeye bak.