ekstra 750 tl vererek garanti almalımıyım ?

ekstra 750 tl vererek 2 yıl garantiyi uzatmalımıyım ?

• Kullanılan toplam oy
    16
  • Anket kapatılmış .

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aralık ayında aldığım corsa için ekstradan 2 yıl daha garanti uzatabileceğimi ve karşılığında 750 tl ödeyeceğimi söylediler. 5000 km veya 6 ay dolana kadar yaptırabilirmişim. sizce garanti süresini uzatmalı mıyım yoksa 2 yıl yeterlimi.

cetto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle +2 yıl garantinin kapsamı ve şartlarının ilk iki yıl ile birebir aynı olup olmadığını, kapsam ve şartlar farklı ise ne olduğunu tam olarak öğrenmek gerek. Satır satır bilgim yok ancak örneğin bazı yürüyen ve elektrik aksamın kapsanmadığını hatırlıyorum, doğrusunu bilen arkadaşlar düzeltsin. Ayrıca +2 yıl daha bakımlar için yetkili servis gitme zorunluluğu ve yetkili servisin bakım fiyatları da dikkate alınırsa, üzerine de verilecek 750 TL'yi de eklersek ben +2 yıl garantiyi tercih etmezdim şahsen, etmedim de. Onun yerine daha makul fiyatlara aynı hizmeti/malzemeyi işini bilen bir özel servisten alma serbestliğini tercih ettim.

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Extra uzatılan garanti bildiğim kadarıyla herşeyi karşılamıyor yani sınırlandırılmış biraz. 2010 yılında banada teklif etmişlerdi ama yaptırmamıştım. Sıfır araçta fabrikasyon hata yoksa zaten 7-8 sene sorunsuz gider.

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ekstra garantilerin genelde içleri boş oluyo. içeriğini tam bilmeden hayır dedim ama siz karar vermeden iyice konuşun ve kesinleştirin bayi ile kararları. sonradan başınız ağrıya bilir. yok orası garanti dışı bunu garanti kapsamıyor, vs gibi sorunlar yaşamazsınız.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Japon araçları 5 ile 6 yıl garanti versin Almanlar ise 2 yıl garanti versin hey yavrum hey...

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor la alakalı tüm doğacak sorunlar + şanzıman v.s. orjinal yedek parça temini gibi söylemleri var. bunun haricinde dış ve iç aksam garantisini veriyorlar mı bilmiyorum.. ama servis maliyetini de işin içine katarsak tabi pek karlı gözükmüyor bana da ekstra 2 yıl garanti. motor sorunu yaşayacağımı zannetmiyorum bu süre zarfında araçta lpg v.s donanım yok.. şanzıman sorunu olurmu bilmiyorum 4 yıl içinde 750 tl 2 yıl garanti + 2 yıl da yıllık bakım dersek bugünün şartları ile 750+750 1500 tl tabi bu süre zarfında yıllık bakımdan çıkıpta km sınırına girerse araç ekstra 750tl lik bakım maliyeti daha binecek üzerine. maliyeti 3000 tl ye yaklaşacak.. çoğu markalar 3-4-5 yıllık garanti verirken opel neden 2 yıl verir anlam veremedim. hatta bu farkı ilk başta aracı alırken ekleyip satsalar. demekki bir sıkıntı veya üç kağıt varki böyle bir uygulamaya gitmişler...

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
fazladan 2 yıl daha servise bağlamadnın diğer yolu opelinkinde motor ve şanzıman garantisi vardı geçen sene içeri genişletmedilerse aynıdır ben serviese bakım yaptırmayı bıraktığımdan(30 bin yağ bakımına 702 tl istendi) vazgeçtim

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Hiç boşuna uğraşmayın uzatılmış garanti demek iki yıl öptük yetmedi bir kaç yıl daha öpelim demekten başka bir şey değil.

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi 2 yıl boyunca fabrikasyondan önemli bir sorunu çıkmamış bir aracın, önümüzdeki 2 yılda da sorun çıkaracağını düşünmüyorum... Bence gereksiz...