Garanti Süresini Uzatma

yinkaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba.
Bursa ikamet etmekteyim.Aracım Nescar çıkışlı (1,3 sport).Bugün 15.000 bakımı için randevu aldım.15.000 bakımı için 550 TL fiyat verdiler .Bununla beraber Garantiyi uzatmak istediğimi söyledim.

1 yıllık 572 TL   (Kredi Kartına 4 taksit)
2 yıllık 1118 TL (Kredi Kartına 4 taksit)

gibi bir fiyat verdiler.Garantiyi uzata bilmek için aracın şu kırı terlere uygun olması gerekmiş.

1-Aracın  ruhsatta belirtilen donanım (sport, enjoy,cosma) dışında aksesuar ve işlem yapılmamış olması.
2-Aracın çıkış tarihinden 18 ay geçmiş olmaması 30.000 km geçmemiş olması.

Telefondan öğrendiğim temel detaylar bunlar.Bununla ilgili bir sözleşmeleri olduğunu beyan ettiler.Salı günü gittiğimde daha fazlasını öğreneceğim ve sizler ile paylaşacağım.

Sizce garanti uzatılmalı mı ? Allaha şükür şuana kadar araç ile ilgili garanti kapsamında yapılacak bir arızam olmadı. Bugün hepimiz biliyoruz ki 550 lik bakımı 200 TL gibi bir fiyata heryerde yaptırabiliyoruz. Bu konuda fikirlerinizi almak isterim.  032questn

Aracın garanti süresini uzatırsak yetkili servise gitmek zorunda kalacağız.Bu demektir ki;

-2 yıllık garanti süresini uzattığımı varsaysak

1.118 Tl 2 yıllık garanti + 30.000 bakımı + 45.000 bakımı garanti kapsamına girecek kendim için konuşuyorum. = 2300 2500 Tl civarlarında bir para ödemek zorunda kalacağız minimum.(yıllık zam oranları vb. durumlar)

-Uzatmadığı mı varsayıyorum  

30.000 bakımı + 45.000 bakımı 500 750 Tl civarında bursa il sınırları içerisinde bakım yaptırabilrim.

-Yukarıdaki saydıklarım bakım ile ilgili kısım.Aracımı 10 yaşına kadar kasko yaptırmak vazgeçmem.
-2 yıl içerisinde kendimce üretim hatasından kaynaklanan bir problem var ise ortaya çıkacaktır.Sonrasında oluşabilecek arızalar her aracın başına gelebilecek arızalar olabileceğini düşünüyorum.

-Aracıma ilerleyen zamanlarda modifiye yapmayı düşünüyorum. Garanti yaptırsam yaptıramayacağım.

İş temposunda pek konunu üzerine gidemedim. Forumda zaten aracın eksi yönlerini dile getiriyoruz .Tipik problemlerden haberdar ve nasıl çözüleceğini biliyoruz. Ufak bir hesap yaptığımda garanti bence pekte gerekli değil.En azından fiyat daha makul olana kadar sizler ne dersiniz , arkadaşlar.

wasiyet1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Garanti Süresini Uzatma

Tamamen kendi insiyatifinize kalmış bir şey. İleri de ne olacağını bilemiyoruz. Bir yandan da 500 nerede 200 nerede  blahhh

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Eğer garanti uzatmayı düşünüyorsanız mutlaka uzatılmış garantinin şartlarını, neleri kapsadığını, hangi parçaların bu garanti dışında kaldığını öğrenin.

Bir ara bu konu forumda konuşulmuştu ve birçok parçanın bu uzatılan garantiye dahil olmadığı söyleniyordu.

O nedenle hangi parçalarda ve hangi şartlarda bu garantiden yararlanılabileceğini öğrenmekte fayda var.

Sting

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Daha önceki buna benzer konular açılmıştı yazmıştım yine yazıyorum ben yaptırdım  725 TL ye aracı 3000 km kontrolü  için  gittiğim de servisinizde araniz iyi ise aracın garantisi bittikten sonra aracın %90 dan fazlasını garantiye sokarak halledebilir en azından ben bizim sponsor aervislerle görüştüğüm de hem doğan bey hemde Tarık abi bu sekilde söyledi kaldı ki ben araçların 2. Yılından sonra silini çıkaracağını düşünüyorum özellikle de AS araçların sonuc olarak + garantiyi yaptırmak gerekli tabiki imkanlar elveriyorsa Allah korusun aracınıza birsey olsa yaptığınız hesabın 2-3 katı masraf çıkarabilir

Sonuçta karar sizin tabiki

kubayd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ynt: Garanti Süresini Uzatma

Yeni konu acmak istemedigim icin buraya yazmak istedim

Yurt disinda oldugum icin yatan arabamin bakiminj geciktirdim opel odak ise arabanin bakim suresi gectigi icin arabayi garantiden cikardiklarini soyledi , boyle birsey var mi ? İlk kez boyle bir isletme politikasi duyuyorum eger boyle bir durum varsa dava acmaya hazirlanicam bu konu ile ilgili ne bana bilgi verildi nede telefon acilip aracinizin bakimi gelmistir diye bilgi verildi.

Cosmo1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ynt: Garanti Süresini Uzatma

kubi link' Alıntı:
Yeni konu acmak istemedigim icin buraya yazmak istedim

Yurt disinda oldugum icin yatan arabamin bakiminj geciktirdim opel odak ise arabanin bakim suresi gectigi icin arabayi garantiden cikardiklarini soyledi , boyle birsey var mi ? İlk kez boyle bir isletme politikasi duyuyorum eger boyle bir durum varsa dava acmaya hazirlanicam bu konu ile ilgili ne bana bilgi verildi nede telefon acilip aracinizin bakimi gelmistir diye bilgi verildi.

opel de online sistem yok. siz bakımı başka bir yetkili serviste yaptırdıysanız onu diğer yetkili servisin görme şansı yok.

size telefon açıp gelmediniz garanti yok deme şansları yok. en azından başka bir serviste yaptırıp yaptırmadığınızı sorabilirlerdi. bakımlar için her zaman bir de gecikme opsiyonu vardır. 1 ay / 2000 km kadar geç yapılırsa garantinizi bozmaz.

mesajınızı okuyunca aklıma ilk gelen şey küfürbaz metin oldu :) :)

maç yok maç yok
nasıl yok ??=)=? ++^+  o kadar para verdim +&%+/+%

kubayd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cosmo link' Alıntı:
opel de online sistem yok. siz bakımı başka bir yetkili serviste yaptırdıysanız onu diğer yetkili servisin görme şansı yok.

size telefon açıp gelmediniz garanti yok deme şansları yok. en azından başka bir serviste yaptırıp yaptırmadığınızı sorabilirlerdi. bakımlar için her zaman bir de gecikme opsiyonu vardır. 1 ay / 2000 km kadar geç yapılırsa garantinizi bozmaz.

mesajınızı okuyunca aklıma ilk gelen şey küfürbaz metin oldu :) :)

maç yok maç yok
nasıl yok ??=)=? ++^+  o kadar para verdim +&%+/+%

Garanti isini bir sekilde hallettim tesekkur ederim :)

Mesajim devamini yazmaya devam etseydim kufurbaz metinin yuzunu kizartirdim :)