Ekonomik Kriz ile ilgili...

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu 2009 da saglam ve buyuk sirketler, ayakta kalacak, hatta ufak sirketleri bunyesine alacak. satin alacak yani. Bu kriz, nakit rezervi olanlar icin bir firsat haline geldi. evet batan cok sirket var, ve hatta uzgunum ama daha batacak cok sirketler var.
buyuk firmalar 2009 un boyle gecirilmesi icin onlemlerini aldilar bile. Devlet'in zaten doviz rezervi bi dunya, merkez bankasi dolu.
ulkemiz icin Bu krizde, cani yananlar; milletimizin isci kisminin yarisi ve kredilerle ayakta durmaya calisan KOBI'ler veya hedeflerini belirleyememis irili ufakli sirketler.
Devlet su ana kadar krizden bir zarar gormedi bence, bunun diyetinin direk olarak milletimiz oduyor. Halen kriz Turkiye'yi teyet gecti diyor siyasetcilerimiz, evet Turkiye devletini teyet gecti ama Turk Halkini sirtindan vurdu. Benim icimi acitan da bu, devlet bakanlari, televisyonda, "kriz bizi teyet geciyor" derken.
Bu nasil bir adalet'dir anlamadim gitti.[/quote]

:alkis::alkis::alkis: katılıyorum abi sana ... bu gidişle söze bakılarak daha çok teğet geçti diyecekler ama bunu ceremesini Türk halkımız ödeyecek ve halen daha ödüyor...anlamadığım nokta madem teğet geçti deniliyor neden çalışanlar çıkarılıyor yada maaşlarını alamıyorlar şahsen ben uzun süreden beri iş bulamadım kendi sektörümde otomotiv sektörü durmuş vaziyette düşünüyorumda onca sene boşamu okudum diye okulu bitirdik şimdide iş veren işvermiyor Allah sonumuzu hayr etsin umarım piyasa düzelir herkes derinden bi oh çeker de rahatlarız ... saygılarımla...

writer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dolar 2,5 euro 3,5 olmadan durmaz bu

orhaninho

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ankara nin son hali : 1.200.000 aile olan ankarada 300.000 aileye yardim yapiliyor.

söylesin bana birisi kenyadan somaliden ne farkimiz var?

Istanbulda binlerce kişi yardim almak için sabahlari kuyruğa giriyor tv de izliyoruz

TEKSTİL fabrikaları kapanıyor her gün işçiler çıkarılıyor.

bütün devletler kriz için önlem paketleri çıkarıyor bizde bir kıpırdama yok.

700 ytl ücret alıp yarısını doğalgaz parası verip te ısınamayan(akşam işten gelince kombiyi yakıp iki üç saat sonra kapatark) başka kimse var mıdır?

vs vs vs....

türkiye bir klasik belirli periyotlarla kriz yaşıyor,buna göre hareket etmek lazım akıllı olan kriz bittikten sonra borsadda parasını değerlendirir,4. veya 5. yılın sonuna doğru uyanık olup döviz aldımı ne mutlu ona.

Son düzenleme:

orhaninho

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ayrıca arkadaşlar google ın translate özelliği var bilmeyen arkadaşların bilgisine sunulur.
google translate sayesinde ufak tefek tercüme hataları olsada(bazen biraz abartıda olabiliyor) istediğinniz dildeki sayfaları türkçeye çevirebilkiyorsunuz.

açın dünyadaki elonomi gazetelerini çevirin türkçeye okuyun.
zaten amerikada bir kıpırdanma veya tökezleme oldumu etkisi belli süre sonra türkiyede

http://translate.google.com/translate_t#