Ekonomik Kriz ile ilgili...

faithless1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bundesbank: Ekonomideki sert düşüş sürecek

Almanya Merkez Bankası (Bundesbank), dün açıkladığı aylık raporunda, ülke ekonomisinin olağanüstü sertlikte bir düşüş içinde olduğunu ve bu durumun gelecek aylarda da devam edeceğini söyledi. Avrupa'nın en büyüğü olan Almanya ekonomisi, 2008'in son çeyreğinde rekor bir daralma yaşadı. Ekonominin İkinci Dünya Savaşı'ndan bu yana gördüğü en derin resesyonun bu yıl gerçekleşmesi bekleniyor.

CeyCeyX

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
kriz kriz kriz olelimde kurtulak bune yaaa

orhaninho

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merak etmeyin az zararla atlatiriz elimizdeki avucumuzdaki tüm mallari arap,israil,amerikaliya ... Sattik fırsat bulsunlar satmaya devamda edecekler şimdi onlarin parasini yiyoruz : ))

MERKEZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
DBS ve benzeri sistemlerde büyük ölcekli çalışan arkadaşlara tavsiyem TL üzerinden işlem görsünler. 2001 deki krizde çok ocak battı. (Biz hala 2001 yaralarını sarıyoruz)

efeeryurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
piyasa dahada kötüye gidiyo.. hiç bidüzelme yok..

+1, daha bize yansımadı bile.. seçim arifesi ekonomik kriz pek konuşulmuyor, ama seçimden sonra patlıcak bombalar..

bütün işadamları, yatırımcılar 2009 yılını bıraktı, 2010 yılını düşünmeye başladılar fakat 2010 yılı daha kötü olacak..

Herşeyin hayırlısı, kendi gözlerimizle görüyoruz ülkenin yavaş yavaş eridiğini..

ELEGANCE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim de iyimser tahminlerim yok. Resesyon'un artacağını bekliyorum hatta nasıl deflasyon yok deniyor onu da anlamıyorum. Fiyatlar dibe ilerliyor talep canlanmıyor. Seçimden sonra negatif vergi uygulaması yararlı ve siyasi etiğe uygun olacaktır diye düşünüyorum. Felaket tellallığı değil ama alınması gereken ve henüz alınmamış daha nice önlemler var. Asıl kriz bitimine doğru oluşacak hiper enflasyonu görün siz. Hamdolsun Türkiye reel sektörü büyük zarar gördü daha da görecek. Sanayicimiz krizlere alışmıştı ancak küresel olması alışılmadık... Döviz kuru ise en iyimser yaklaşımla en az 1 kez daha dalgalanacak.