egzost borusundan dolayı yangın çıkarmı?

kar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
buraki' Alıntı:
formula 1 değilki buram buram kızarsın egzos. gerçi tam olarak neresi deyiyor bilmiyorum ama yinede tehlikeli bi an önce değiştirmekte fayda war
arka egzostun ıkı teker arasına gelen kısmında boru carpmanın gerılımınden dolayı ezılmıs ve benzın borularına yonelmıs..yanı neredese 1 -2 cm var aralarında..

kar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
imagoodman' Alıntı:
benzın borusu orda nerede var kı?egzoz borularının etrafı yalıtılmıs sekıldedır zaten?egzozun neresını degıstırıyorsun orta mı ?son mu?komple 160 ytl ıse ııı pahalı deıl yanı
komple degısıyor.

torsion

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslında benzin hortumları sagdan geçiyor ama.sen yine de değiştir kopuk ekzos manifoldun falan çıkışına zarar vereblir. 160 milyon da iyi bence

flybird

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzin boruları bakır kaplamadır. Delik filan yoksa zaten egsozun ısısıyla ısınsa bile alev almaz. (direk üzerin uzun süre değerse belki eritebilir.)Ancak egsoz yerinden oynuyorsa kuru ot ve buna benzer yanıcı bir şeyin üzerine arabayı koyarsanız alev alabilir.

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi şöyle bırsey var yanlıs anlamayın ben tamırcıyım 100 derecedeki bı arabanın dırek eksoz cıkısına benzın cok döktum sogumasını beklemeden yırtık benzın hortumu soktugum oldu o sırada sıcak oluyo sokuyorum hortumu ve benzın dırek eksoz cıkısına akıyor coss coss edıyor ama yanmıyor gelelım esas meseleye eksoz cıkısında bı acılma söz konusysa ve arac calısırken benzın akarsa yanar!!! cunkı monıfolt sokukken aracı calısınca bı görsenız adeta alev atıyor onun ıcın yanar

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
astrammm' Alıntı:
şimdi şöyle bırsey var yanlıs anlamayın ben tamırcıyım 100 derecedeki bı arabanın dırek eksoz cıkısına benzın cok döktum sogumasını beklemeden yırtık benzın hortumu soktugum oldu o sırada sıcak oluyo sokuyorum hortumu ve benzın dırek eksoz cıkısına akıyor coss coss edıyor ama yanmıyor gelelım esas meseleye eksoz cıkısında bı acılma söz konusysa ve arac calısırken benzın akarsa yanar!!! cunkı monıfolt sokukken aracı calısınca bı görsenız adeta alev atıyor onun ıcın yanar
:good: :rock :alkis:

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astrammm' Alıntı:

katılıyorum hemşerime:)

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
Serviste 300 den aşşa değildir imagoodman haklı ... :good: