egzos sesinden nefret ediyorum...

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
@ nightking Allah allaaaah... nereden biliyosunuz avrupada bu derdin olup olmadığını ???gidinde bir geceyarısı almanyanın herhangi bir şehrinde bin bakalım metroya saat gece 1-2 den sonra...sapa yerde gece arabayla giderken buranın vtec i şahin doğanı gibi değil 140 150 adam 220 makas basıp geçiyor..

adam pazar sabahı vazgeçtim egsozu ;manifoltsuz arabayı çalıştırıyor
sokağın içinde haymana beygiri gibi dönüyor...fantezi olsun diye havai fişek atıyor evde ses bombası yapıyor, jet motoru çalıştırıp sesle cam kırıyor ...kardeşim bilip bilmeden kimse konuşmasın avrupa ne avrupa bırakın orayı burayı ....

kendimize bakıcak bakmak gerekiyorsa...görünen tarafı kadar görünmeyen de var...
yurtdışında hiç mi kural çiğnenmiyor,hiçmi trafik suçu işlenmiyor gazlanmıyor zannediyosunuz,hiçmi soygun yapılmıyor hırsızlık olmuyor...Esas babası orada ...
avrupanın akıllısı olduğu kadar gerizekalısıda var..

Hemde buranın 5 gerizekalısı oranın 1 tanesine bedel ona bakarsanız...sadece bunu gizlemeyi iyi biliyorlar...

Memleketin insanını kıyaslamayın... evet eğitimle alakalı...insan yetiştirilemiyor diye birşey yok...insan yetiştirmek isterse kendi kendini yetiştirir...içinden gelecek...

kıyas yapacaksan,yolunu,yemeğini dağını çiçeğini maaşını trenini kıyaslayın....kendi kafanızı kıyaslayın...hadi kıyaslıyosun avrupa insanıyla aç kal bakalım kim yemek verir masana oturtturur..kim orada yolda kalsan yüzüne bakar,düşsen bi yerini kırsan kimin umuru olur....
Heryerde var...heryerde..

egsozdan nereye geldi konu..

nightknight

Kayıtlı Kullanıcı
28-Giresun
Siteyi ziyaret et
@ nightking Allah allaaaah... nereden biliyosunuz avrupada bu derdin olup olmadığını ???gidinde bir geceyarısı almanyanın herhangi bir şehrinde bin bakalım metroya saat gece 1-2 den sonra...sapa yerde gece arabayla giderken buranın vtec i şahin doğanı gibi değil 140 150 adam 220 makas basıp geçiyor..

adam pazar sabahı vazgeçtim egsozu ;manifoltsuz arabayı çalıştırıyor
sokağın içinde haymana beygiri gibi dönüyor...fantezi olsun diye havai fişek atıyor evde ses bombası yapıyor, jet motoru çalıştırıp sesle cam kırıyor ...kardeşim bilip bilmeden kimse konuşmasın avrupa ne avrupa bırakın orayı burayı ....

kendimize bakıcak bakmak gerekiyorsa...görünen tarafı kadar görünmeyen de var...
yurtdışında hiç mi kural çiğnenmiyor,hiçmi trafik suçu işlenmiyor gazlanmıyor zannediyosunuz,hiçmi soygun yapılmıyor hırsızlık olmuyor...Esas babası orada ...
avrupanın akıllısı olduğu kadar gerizekalısıda var..

Hemde buranın 5 gerizekalısı oranın 1 tanesine bedel ona bakarsanız...sadece bunu gizlemeyi iyi biliyorlar...

Memleketin insanını kıyaslamayın... evet eğitimle alakalı...insan yetiştirilemiyor diye birşey yok...insan yetiştirmek isterse kendi kendini yetiştirir...içinden gelecek...

kıyas yapacaksan,yolunu,yemeğini dağını çiçeğini maaşını trenini kıyaslayın....kendi kafanızı kıyaslayın...hadi kıyaslıyosun avrupa insanıyla aç kal bakalım kim yemek verir masana oturtturur..kim orada yolda kalsan yüzüne bakar,düşsen bi yerini kırsan kimin umuru olur....
Heryerde var...heryerde..

egsozdan nereye geldi konu..
Konu fazlasıyla dağılmış.zengin insan da maganda olabilir bunun belli bir kıstası yok zaten.Kendi kafanızı kıyaslayın cümlesi pek uygun olmamış bu cümleyi kurabilecek bir birikime sahip olduğunuzu zannetmiyorum.Ben kendimi başkalarıyla kıyaslamam ama yaptığım yanlışlardan ders çıkartmayı bilirim hatamı kabul eder genellikle özür dilemekten gocunmam insanların hayatını kaliteli yaşamalarına katkı sağlamak için üzerime düşeni yapmaya özen gösteririm.Arabamla kurallara uygun sürer dikkat ederim.O nedenle bugüne kadar en ufak bir ceza yemedim sicilim temizdir.Ama siz o cümleyi kurmakla kendi kalitenizi ortaya koymuş oldunuz Yine rencide olan varsa özür dilerim:)

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
''herkes kendi kafasını kıyaslasın''cümlesinden kaliteyi nasıl çıkarttınız anlayamadım doğrusu...:)
saydıklarımın hiçbirine değilde buna neden takıldınız bende onu anlamadım...

canım opelim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
ne gerek var o kadar sese hep merak etmişimdir. uzun yolda kafaları şişmiyormu bu heriflerin

vectra38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu tür tipleri ne yapsanız yeri :mad: Trafikte giderken de son derece rahatsız ediciler. Kaldı ki saldırgan oluyorlar , direksiyonu önünüze kırıyorlar. Son derece tehlikeli hareket ediyorlar. Bu zevkse vanalısından yapacak. Gidip kimsenin olmadığı yerde ne yapıyorsa yapsın isterse düz duvara çarpsın. Ama başka bir insanı rahatsız ediyorsa suç işliyor demektir. Ben aracıma xenon sistemi yaptım. Farları komple değiştirdim. Neden?Çünkü kimseyi rahatsız etmeye hakkım yok. Dolayısı ile rahatsız edilmemek hakkım hem trafikte hem de evde parkta bahçede otururken.
Doğuş otonun bir söylemi var : " Trafik Hayattır! " çok doğru. Trafik sadece yol vermekten ibaret değil aynı zamanda araçların kondisyonundan da sorumlu olmaktır.
Nasip olur da evlenip çocuğum olursa aynı tepkileri hatta daha fazlasını verebilirim diye gözümde canlandırdım da ...

exilegs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ankarada'da mavi ışıklı son ses ile arabesk dinleyen motosikletli bir apaçi tayfası türedi....Egzozları arabadan beter.....Peki biz neden böyle olduk?

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iş hayatımız,sosyo ekonomik durumumuz,haliyle tek heceli 4 harfli içinde x kelimesi geçen hayatımız...hiçbirinde düzen yok...onlar insanı itebiliyor bu hallere...

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
gökhan sonuna kadar haklısın kardesım gece vardıyesınde cıkıyorum gunduz yatmaya calısıyorum yatamıyorum ben sahın dogan gectım mobıletler motorlar oyle bı ses yok evım yalıtımlı olmasına ragmen ses alıyor e30cularıda bı anlam veremıyorum her sokak bası eksoz patlatılır ayıptır ya bıde sanayının dıdınde sayılırız cok kötu gıt otobanda bas napıyosan yap gecenın yarısı gunduz vaktı bıle rahat yok ses dedıgın tok ses olur eksoz cıyaklamasından nasıl zevk alıyorlar anlam veremıyorum ya :(