egzos sesinden nefret ediyorum...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Her türlü saygısızlığa, kısacası bir başkasına ne sebep ile olursa olsun zarar verilmesine karşıyım, bu durumda kul hakkı yemeye girer. Geçen hafta da iki ayaklı yaratığın biri benim arabanın tepesine çıkmış, arka bagaj, tavan ve ön kaputta ayak izleri var. Komşum görmüş, hem de güpegündüz, bir tane temiz aile evladı arkadaşına hava atacağım diye aracın tepesine tünemiş. Yakalasaydım ne olacaktı? O sinirle vurup bir yerini kırsam kim suçlu olacaktı? Yakalayıp polise versen ailesi karakola gelse "asla benim oğlum böyle bir şey yapmaz" der. Balkona bir kamera sistemi kurdurup 24 saat kayıt yapmaya kalksam millet "sapık mı bu adam" demez mi? Yasaların affedebilir ve yumuşak olması+anne ve babaların çocuklarını iyi eğitememesinin sonucu topluma işte böyle yansıyor.

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
...anne ve babaların çocuklarını iyi eğitememesinin sonucu topluma işte böyle yansıyor.

Aslında işin özünde bu var. Cezai uygulamalar bir yere kadar. Kalıcı çözümler arıyorsak iş yine eğitimden geçiyor. Uzun soluklu bir süreç ama kalıcı olan bu...

Ben düzeldiğini görür müyüm? Sanmıyorum... :)

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Maddeler halinde savunayım kendimi
*Çocuk sahibi değilim ve söylediğimi toparlamak için saygılarımla yazmadım, muattap olduğum kişi benden büyük olduğu için saygısızlık etme amaçlı olmadığımı belirtir o kelime.
* Toplumun bize direttiği şeyleri imkanları zorlayarak yapınca umduğunu bulamayan insanlar saldıracak yer ararlar, söz meclisten dışarı.
* Ses yalıtımı yapınca apartman dairesini müzik stüdyosu olarak kullanmak gayet mümkün oluyor,düz yüzey olduğundan maliyeti aşırı bişey değil, evladım söz konusuysa gerekirse ev sahibiyle papaz olurum, gerekirse taşınmam, fahiş kira zammına maruz kalırım yine çıkmam, evladımdan değerli midir? Bence değil.
* Çoluk çocuk sahibi olup günde 1-2 paket sigara içen ve imkansızlıktan yakınan insanlar var. Bu insanların aile sevgisi benim gözümde laftadır,memleket sözde adamdan geçilmiyor bilirsiniz ki. Bu da demektir ki değer yargıları insandan insana değişir.
Baba olmak kolay birşey olsa benim de çocuğum olurdu . Yazdıklarım gücünüze gitmişse özür dilerim, ben çocuk sahibi olma konusuna çok farklı gözle bakarım, çok ince bir husustur gözümde.
saygılarımla yazayım da varsın anlayan istediği gibi anlasın

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslında işin özünde bu var. Cezai uygulamalar bir yere kadar. Kalıcı çözümler arıyorsak iş yine eğitimden geçiyor. Uzun soluklu bir süreç ama kalıcı olan bu...

Ben düzeldiğini görür müyüm? Sanmıyorum... :)

Kural ihlalinin bir sebebi de sırtını hükümete dayayanlara yapılan ayrımcılıktır, forum üyesi bir arkadaşımıza radara girme neticesi kitlenen ceza, millet vekiline yazılmamış. Türk insanı doygunluk hissini tatmadan , üzerindeki gericiliği aşamadan o söylediklerinizin olması ütopya desem yeri var.

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Kural ihlalinin bir sebebi de sırtını hükümete dayayanlara yapılan ayrımcılıktır, forum üyesi bir arkadaşımıza radara girme neticesi kitlenen ceza, millet vekiline yazılmamış. Türk insanı doygunluk hissini tatmadan , üzerindeki gericiliği aşamadan o söylediklerinizin olması ütopya desem yeri var.

Ütopya demek belki umut kırıcı olabilir. Biz yine yolun bu olduğunu vurgulayalım. Elimizden geleni yapalım. Düzelirse ne ala, düzelmezse elden geleni yaptık deriz.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ütopya demek belki umut kırıcı olabilir. Biz yine yolun bu olduğunu vurgulayalım. Elimizden geleni yapalım. Düzelirse ne ala, düzelmezse elden geleni yaptık deriz.

Tüm gücümle asılmaktayım zaten, akademisyen olma yoluna taş koydum, ülkede asıl eğitilmesi gereken kesime hitap etme şansını yakalarsam üzerime düşeni elimden geldiği şekilde yaparım yangın söndüren karınca misali.

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi abicim bu derece sinirlenmekte haklısın sana sonuna kadar hak veriyorum fakat anlattığınız olay egzozda düz boruda değil,olay görgüsüzlükte krolukta,şimdi şöyle bişey anlatayım burda mamakta oturuyorum kendi aracımda düz boru egzoz mevcut,4 senedir aynı yerde oturuyorum egzozumdan 1 kişiyi bile gece uyandırmamısımdır,site de yaşıyorum,her zaman sadece debriyajla kalkar giderim,aynı şekilde bi megane 1 coope var düz boru egzoz,ondanda kimse rahatsız olmamıştır.Fakat gel gelelim bi şahinimiz mevcut gecenin yarısı sabahın körü hav havn havnnn ötüyo,bi cruze var gecenin yarısı müzik sistemi gümbür gümbür,bunlar görgüsüzlüktür şerefsizliktir,egzozluk olay değil,sen gaza basmassan o araba düz boruda olsa ötmez arkadasım! boxer subaru wrx al,stock kullan ama öter,ne zaman öter gaza basınca.sen gecenin yarısı tam gaz o egzozla yada güçlü motorla basarsan kalayı küfrü hakedersin!Ayrıca o tornavida takan arkadas dikkat et bi gün sana takmasınlar o tornavidayı,bunu artislik için demiyorum,toplum artık bozuldu,yol verdin vermedim davasına bıcakla öldürülen bi dünya kişi var,insan hayatı cok ucuz biri gelir sinirle size takar hiç yoktan sevdikleriniz üzülür ;) Şahsen gelip biri benim aracıma öyle tornavida taksa güzel şeyler olmaz ;)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar elbette herşeyin ucuz/pahalı çaresi vardır, sevdiklerimize değil paramız, canımız feda olsun, ama üzerinde yoğunlaştığımız sorun o değil ki, ben elin magandası keyif sürecek diye tedbir almak zorunda değilim. Bir kalkar gecenin bir köründe üst katta kolbastı oynar, diğeri çeker kafayı sokakta nara atar, öbürü aracını yürüyen disko zanneder tamam evde sese çare bulduk diyelim, ya sokakta ne yapacağız? Yazın deniz kenarlarında sabaha kadar yapılan müzik yayınları veya sokak aralarında (son zamanlarda adamlar bir de sokağı trafiğe kapatmayı adet haline getirdiler) yapılan eğlenceler her sene gündeme gelir ama yetkililer halen çaresini bulamadılar. Sorarsan yasak, peki yasağı denetleyen yetkililer nerede?

nightknight

Kayıtlı Kullanıcı
28-Giresun
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar elbette herşeyin ucuz/pahalı çaresi vardır, sevdiklerimize değil paramız, canımız feda olsun, ama üzerinde yoğunlaştığımız sorun o değil ki, ben elin magandası keyif sürecek diye tedbir almak zorunda değilim. Bir kalkar gecenin bir köründe üst katta kolbastı oynar, diğeri çeker kafayı sokakta nara atar, öbürü aracını yürüyen disko zanneder tamam evde sese çare bulduk diyelim, ya sokakta ne yapacağız? Yazın deniz kenarlarında sabaha kadar yapılan müzik yayınları veya sokak aralarında (son zamanlarda adamlar bir de sokağı trafiğe kapatmayı adet haline getirdiler) yapılan eğlenceler her sene gündeme gelir ama yetkililer halen çaresini bulamadılar. Sorarsan yasak, peki yasağı denetleyen yetkililer nerede?
Çok haklısın Savaş Abi.Bu sadece bir kültür olayı.Bu tür durumlar neden Avrupa'da bizde ki gibi olmuyor?Ordaki insanların gençlerin bu tür takıntıları yok zaten insanın huzuru ve yaşam ortamı için kanun yapılıyor.Ne kadar paran olursa olsun eğer karşında ki insana saygı duymuyorsan uygar insan olamazsın.Uygar toplumlardada bu tür hanzoluklar zaten olmaz diye düşünüyorum.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Çok haklısın Savaş Abi.Bu sadece bir kültür olayı.Bu tür durumlar neden Avrupa'da bizde ki gibi olmuyor?Ordaki insanların gençlerin bu tür takıntıları yok zaten insanın huzuru ve yaşam ortamı için kanun yapılıyor.Ne kadar paran olursa olsun eğer karşında ki insana saygı duymuyorsan uygar insan olamazsın.Uygar toplumlardada bu tür hanzoluklar zaten olmaz diye düşünüyorum.

Ya da soruyu şöyle soralım. Bizim burada herşeyi kafasına göre yapan korkusuz aslanlar yurtdışına gittiklerinde neden anında kuzu gibi olurlar :D. Demek ki bizim devletimiz yasaları uygularken yeteri kadar otorite değil :(