Egr valfi iptal etme

ufuk45

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 2001 model opel vectra b dizel aracım var egr valfi iptali için bana yardımcı olabilecek var mı bizim burdaki ustalar bilmiyor ve bizim araçlara öcü gibi bakıyorlar.Lütfen yardımlarınızı bekliyorum

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
turbonun ordan emme manifolduna doğru bir boru gider.girişi oval iki civatalı .sök onu çıkan contanın yerine içi dolu olanı kestirip tak iptal etmiş olursun

ufuk45

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya ben bugün motorun üstünde ön tarafta siyah egr valfinden çıkan bi hortum var onu komple çıkardım içini felan üfledim tıkalı gibi dedim alana kadar hortumu böyle kullanayım yani hortumu komple çıkardım normalde 120 yi geçtiğim anda motor arıza ışıgı yanıyordu gaz basmıyordu araç çekişten düşüyordu bi deneyim dedim 130 yaptım ışık yanmadı az daha basıcaktım yol müsait deildi yani şuan ben egryi mi iptal ettim ne yaptım şuan sanki biraz çekişten düştü kalkışlarda felan BEN yaptıgımıda bilmiyorum acaba böyle yaparak egr yi iptal etmiş oldum mu lütfen ayrıntılı olarak gösterirseniz yada resmini çekip yollarsanız nerde oldugunu neyi çıkartacagımı bizim burdaki ustalar bizim bu opel vectra dizellere dokunmuyorlar kendi kendime yapmaya çalışacagım bunun için lütfen yardımınızı bekliyorum

Ekli dosyalar

• egr.jpg
    egr.jpg
    12.7 KB · Görüntüleme: 69

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
ya ben bugün motorun üstünde ön tarafta siyah egr valfinden çıkan bi hortum var onu komple çıkardım içini felan üfledim tıkalı gibi dedim alana kadar hortumu böyle kullanayım yani hortumu komple çıkardım normalde 120 yi geçtiğim anda motor arıza ışıgı yanıyordu gaz basmıyordu araç çekişten düşüyordu bi deneyim dedim 130 yaptım ışık yanmadı az daha basıcaktım yol müsait deildi yani şuan ben egryi mi iptal ettim ne yaptım şuan sanki biraz çekişten düştü kalkışlarda felan BEN yaptıgımıda bilmiyorum acaba böyle yaparak egr yi iptal etmiş oldum mu lütfen ayrıntılı olarak gösterirseniz yada resmini çekip yollarsanız nerde oldugunu neyi çıkartacagımı bizim burdaki ustalar bizim bu opel vectra dizellere dokunmuyorlar kendi kendime yapmaya çalışacagım bunun için lütfen yardımınızı bekliyorum
sizin araçta iptal zor olur çünki motor sistemi ve turbo sistemi çok hassas en ufak iptal veya sorun algılandığında arıza lambası yanıyor araç çekişten düşüyor bence elletme derim

ufuk45

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ustam bnm aracı makineye baglattılar 1125 hata kodunu verdi 120 den sonra araç arıza ışıgı yakıor ve gaz yemiyor çekişten düşüyor. Bunun sebebi nedir.Ben egrden düşüyom ondan o hortumu çıkarttım 130 a kadar çıktım ışık yanmadı ama kalkışlarda çekiş düşü