Ebay ve Gümrük hakkında

GkySrl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Ebay.de'den far, stop ve krom halka çerçeveleri almayı planlıyorum.Bunlar gümrükten neye göre geçiyor ne gibi sıkıntılar olur.Bu tür parçaları alan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben ebaydan bir kaç parça mal aldım,150 euro muydu neydi,onun üstündeki mallara gümrük veriyosunuz.ayrıca yılbaşı bayram noel tatili gibi zamanlarda gönderilen malların üstüne "hediyedir" gibisinden bir ibare koyuyor satıcı,tabii bunu siz rica ediyosunuz,o zaman bedeli 150 euroyu geçse de gümrüğe takılmıyor.
bir de alacağınız parçaları satıcının hangi kargo kurumuyla göndereceğini sorun ve biraz pahalı da olsa mutlaka takipli posta ile göndermesini isteyin..takipsiz postalar nasılsa alıcı bunu takıp edemz denip biizm gümrüklerde buharlaşıyor..google a iyibey diye yazıp taratırsanız çıkam forumda her türlü sorunuzu cevaplarız..kolay gelsin

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben ebaydan bir kaç parça mal aldım,150 euro muydu neydi,onun üstündeki mallara gümrük veriyosunuz.ayrıca yılbaşı bayram noel tatili gibi zamanlarda gönderilen malların üstüne "hediyedir" gibisinden bir ibare koyuyor satıcı,tabii bunu siz rica ediyosunuz,o zaman bedeli 150 euroyu geçse de gümrüğe takılmıyor.
bir de alacağınız parçaları satıcının hangi kargo kurumuyla göndereceğini sorun ve biraz pahalı da olsa mutlaka takipli posta ile göndermesini isteyin..takipsiz postalar nasılsa alıcı bunu takıp edemz denip biizm gümrüklerde buharlaşıyor..google a iyibey diye yazıp taratırsanız çıkam forumda her türlü sorunuzu cevaplarız..kolay gelsin

o bitti artık yılbaşı bayram indirimleri yeni gümrük mevzuatından kaldırıldı artık tek para limiti yada belli ibr ağırlık limiti var onların üstü oldumu vergiye tabi oluyor ürün.. %18 di galiba vergi veriyorsunuz tam emin değilim ama vergiden.. özel şirketlerle getirmeyin ups dhl gibi adamlar vergi alıyor çoğu üründen normal posta yolu ile getirtin.. limiti aşarsa artık birazda vergi memurunun vicdanına kalıyor iş..

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o bitti artık yılbaşı bayram indirimleri yeni gümrük mevzuatından kaldırıldı artık tek para limiti yada belli ibr ağırlık limiti var onların üstü oldumu vergiye tabi oluyor ürün.. %18 di galiba vergi veriyorsunuz tam emin değilim ama vergiden.. özel şirketlerle getirmeyin ups dhl gibi adamlar vergi alıyor çoğu üründen normal posta yolu ile getirtin.. limiti aşarsa artık birazda vergi memurunun vicdanına kalıyor iş..
Ben 2-3 aydır birşey almadım,mevzuat değişir normaldir burası Türkiye:D
özel şirketlerle getirdin demedim zaten,devlet postasının takipli olanını kullanınız dedim.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
özel şirket kısmını sana demedim onu arkadaşa genel bir bilgi amacında söyledim :)

cihanbey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu zamana kadar 5-6 defa ürün aldım hiç sorun yaşamadım dün de sipariş verdim 75 paund verdim inş sorunsuz gelecek

GkySrl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu zamana kadar 5-6 defa ürün aldım hiç sorun yaşamadım dün de sipariş verdim 75 paund verdim inş sorunsuz gelecek

Aldığınız ürünlerin türleri nedir?

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gümrük işin içine girdimi tırsarım ben.

iş için yurtdışından numune gelen malzemelere ödettiğim gümrük masrafının haddi hesabı yok.
en son bedelsiz gelen iri yapılı 2 ürüne, faturada bedelsiz test numunesidir yazmasına rağmen 6000TL gümrük vergisi ödedik :eek:
bizimkiler de baktı olacak gibi değil, numuneler bana geleceğine ben numunelere gidiyoum artık :rolleyes:
hindistan yolcusuyum nisanda :D

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en son gümrük müdürlerine yapılan operasyonlar sonrası gümrüklerde işler çok sıkılaştı.
geçirmiyolar biçok malzemeyi.

GkySrl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İşlerin sıkılaşması işine gelmiş :D eyw bilgiler için