Easytronic Şanzıman Vites Geçişi Ses Sorunu

ordini

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar selamlar. 2009 Model Astra 1.3 CDTI Easytronic araç sahibiyim. Aracı kuzenimden aldım. Dün bir durum farkettim sizlere danışmak istedim.

Aracım 5. vitesten 6. vitese geçerken sanki metal bir kutu ya da plastik bir kutu üzerinden geçiyor muşum gibi ses geliyor. Vites geçişinde sarsıntı ya da başka bir şey yok. Çekiş ile ilgili sıkıntı yok.6. vitesten 5 e düşerken de ses yok. Diğer vites geçişlerinde ses yok. Hatta 6. Vitesten boşa aldıktan sonra tekrar 6. vitese geçerken dahi ses yok.

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Boşa aldıktan sonra tekrar 6 ya geçiyormu
Yanlış anlama 5 senedir aynı aracı kullanıyorum hiç denemedim
Cesaret edemedim dersem daha doğru olur
Bu arada böyle bir ses hiç duymadım kendi aracımda

ordini

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Boşa aldıktan sonra tekrar 6 ya geçiyormu
Yanlış anlama 5 senedir aynı aracı kullanıyorum hiç denemedim
Cesaret edemedim dersem daha doğru olur
Bu arada böyle bir ses hiç duymadım kendi aracımda

Bende öncesinde denememistirm hocam. Ama geçiyor. Bu geciste de bir ses ya da sıkıntı olmuyor.

ordini

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar başına böyle bir olay gelen olursa diye yazıyorum. Ankara Opel Y.S. Opal'a aracımı götürdüm. Test yapıldı. 5. Vites senkromeç'i arıza yapmış. Bu sebeple böyle bir ses geliyormuş. Tamir edildi. Tabi şanzıman açıldığı için işçilik masrafları, baskı balata falan derken yaklaşık olarak 4.000 TL civarında bir rakama yaptırdım. Bilginiz olsun. Güvenli sürüşler.

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar başına böyle bir olay gelen olursa diye yazıyorum. Ankara Opel Y.S. Opal'a aracımı götürdüm. Test yapıldı. 5. Vites senkromeç'i arıza yapmış. Bu sebeple böyle bir ses geliyormuş. Tamir edildi. Tabi şanzıman açıldığı için işçilik masrafları, baskı balata falan derken yaklaşık olarak 4.000 TL civarında bir rakama yaptırdım. Bilginiz olsun. Güvenli sürüşler.

yetkili servis fiyatı olduğu için mi bu kadar masraf çıktı. yani servis fiyatı malum her zaman fazladır. sanayi de bu işi yaptırmış olsaydınız durum nasıl olurdu. bir de bahsettiğiniz arıza tam anlamıyla giderildi mi.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Evet, yetkili servislerinin fiyatları pahalı oluyor ama yapılan onarımların da 2 sene garantisi oluyor, ayrıca orijinal parçalar kullanılıyor. Servisler zorunlu olarak fatura kestikleri için faturaya KDV'de ekleniyor, bu durumda da fiyat ister istemez kabarık çıkıyor (onarım tutarına 3.400 lira desek, bunun üzerine de 612 liralık KDV'yi eklersek fatura 4.000 TL yi aşıyor, tabi bir de bunun gelir vergisi var). Piyasadaki bütün esnaf gelirlerini kayıt altına alsa, bizlere verdikleri hizmetlerin de fiyatlar da artar. Gelir kısıtlı olunca bizler de bir takım Ali Cengiz durumlarına çanak tutuyoruz. :(

Kerim Avcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet, yetkili servislerinin fiyatları pahalı oluyor ama yapılan onarımların da 2 sene garantisi oluyor, ayrıca orijinal parçalar kullanılıyor. Servisler zorunlu olarak fatura kestikleri için faturaya KDV'de ekleniyor, bu durumda da fiyat ister istemez kabarık çıkıyor (onarım tutarına 3.400 lira desek, bunun üzerine de 612 liralık KDV'yi eklersek fatura 4.000 TL yi aşıyor, tabi bir de bunun gelir vergisi var). Piyasadaki bütün esnaf gelirlerini kayıt altına alsa, bizlere verdikleri hizmetlerin de fiyatlar da artar. Gelir kısıtlı olunca bizler de bir takım Ali Cengiz durumlarına çanak tutuyoruz. :(

Benim bildiğim servislerde şanzıman ustası olmaz. Sözleşmeli bir ustaları vardır.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Otomatik şanzumanlar için dediğiniz doğru olabilir.