easytronic şanzıman sıkıntısı

hasimkadir08

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar aracım 2008 model 1.3 easytronic astra aracımla ilgili 1. sorum aracım direksiyon çevirince lambaları zayıflıyor ve içerde ki lambalar aşırı zayıflıyor. 2. sorum aracım bu durumda iken şanzımanım takılı kalıyor yani A da isem A da kalıyor R de isem geri vites kalıyor aracımı yeni aldım ankara göral dan götürüp geri vermek te istemiyorum arıza sizce büyükmüdür

hasimkadir08

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
aküyü 3 saat önce değiştirdim kardeşim bende aküden zannettim ama yine aynı direksiyonu çevirince farlar kısılıyor artı arabanın vitesi takılıyor..

İlkerhg

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

Elektrikle alakalı olduğu için öncelikle tavsiyem, arıza kodunu öğrenmelisiniz. Bunun için makineye falanda gerek yok. Aracın anahtarını kontağa takın gaz ve fren pedalına aynı anda basın , bastıktan sonra anahtarı 2 kademe çevirin ama aracı çalıştırmayın viteslerin göründüğü alanda arıza kodları çıkacak o kodları not alın. Akabinde o kodları paylaşırsanız nokta atışı arıza tespit edilebilir. Kanaatimce şarj dinamosunda kaynaklı olabilir, ancak bazen çok saçma şeylerden dahi elektrik aksamında sorunlar çıktığından en iyisi arıza kodu tespiti.

Kolay gelsin.

iphonecu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şarj dinamosunu kontrol ettirin. Başıma geldi benzer durum. Hatta bende farı geçtim gösterge ışıkları falanda gitti.

Şarj dinamosu revizyonu yapıldı düzeldi.

hasimkadir08

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
evet evet dediğiniz gibi şarj dinamosunda problem belirledir ankarada yörükoğlu otomobil var bu işte iyi diye duydum götürdüm yaptılar 1 hafta normal çalıştı yine aynı problem oluyor sıkıntılardan bir tanesi olan vites de don problemim vardı yine tekrar etmeye başladı zannediyorum ki dinamo revizyonu başarılı olmadı problem ondan diye düşünüyorum yarın yine götüreceğim tekrar yapsınlar ışıklar yine kısılmaya başladı bilgiler için teşekkür ediyorum başarılı olursak eğer yine burdan bilgilendirme yapacağım hayırlı geceler ..

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
cim modülü de kontrol edilebilir. ayrıca easytronic vites yağı ve robot beyin yağı değiştirebilirsiniz.

hasimkadir08

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
cim modülü de kontrol edilebilir. ayrıca easytronic vites yağı ve robot beyin yağı değiştirebilirsiniz.

robot yağına bakabileceğim bir yer varmıdır birde beyin falan diyorlar araçta ki voltaj ekrandan bakıyorum 11.5 lerde geziyor 14 olması gerekiyor diye biliyorum..