Düşük hızda fren pedalı titreme

kemalwebnet

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Merhabalar arkadaşlar,

Opel Meriva aracım düşük hızlarda (0-20 km/s) fren yaptığımda fren pedalı titreme yapıyor. Yüksek hızlarda yada sert fren yaptığımda sorun yok. Diskler ve balatalar yeni sayılır (1 yıl)

Ayrıca titreme yaptığı zamanlarda sanki bir motor vakum yapıyor gibi seste geliyor. Fren mesafesi vs gibi bir sorun yok.

Bu sorunun sebebi ne olabilir?

Son düzenleme:

kemalwebnet

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Bilgisi olan yok mu arkadaşlar?

CHTZDN

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Fren rotorlarina bı baktırın havası alınmamış olabilir

kemalwebnet

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Merhabalar arkadaşlar,

Opel Meriva aracım düşük hızlarda (0-20 km/s) fren yaptığımda fren pedalı titreme yapıyor. Yüksek hızlarda yada sert fren yaptığımda sorun yok. Diskler ve balatalar yeni sayılır (1 yıl)

Ayrıca titreme yaptığı zamanlarda sanki bir motor vakum yapıyor gibi seste gel

iyor. Fren mesafesi vs gibi bir sorun yok.

2, 5 yıldır fren hidrolik yağı değişmedi. Sebebi bu olabilir mi?

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhabalar arkadaşlar,

Ayrıca titreme yaptığı zamanlarda sanki bir motor vakum yapıyor gibi seste geliyor. Fren mesafesi vs gibi bir sorun yok.

Fren Hidroliği sebeb olabilir. Bir diğeri disk ve balatalar orjinal mi takıldı, Ben zoraki olarak Opel Astra J kasa balataları değiştirmiştim. Bosch marka takmıştık uzun yolda açık serviste bulamamıştım pandemi dolayısıyla, 300-400 km boyunca fren sesi beni delirtmişti. Sonra orjinal serviste taktırdığımda düzelmişti. o yüzden disk ve balata orjinal değilse ondanda kaynaklanabilir, Yada balatada ufak bir çapak gibi birşey oluşmuş olabiliyor. Tekrar kontrol ettirmenizda fayda var ama önce yüzeysel baktırın, ayrıca Fren hidroliğini kesin değiştirin derim.

kemalwebnet

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Fren Hidroliği sebeb olabilir. Bir diğeri disk ve balatalar orjinal mi takıldı, Ben zoraki olarak Opel Astra J kasa balataları değiştirmiştim. Bosch marka takmıştık uzun yolda açık serviste bulamamıştım pandemi dolayısıyla, 300-400 km boyunca fren sesi beni delirtmişti. Sonra orjinal serviste taktırdığımda düzelmişti. o yüzden disk ve balata orjinal değilse ondanda kaynaklanabilir, Yada balatada ufak bir çapak gibi birşey oluşmuş olabiliyor. Tekrar kontrol ettirmenizda fayda var ama önce yüzeysel baktırın, ayrıca Fren hidroliğini kesin değiştirin derim.
Cevabınız için teşekkür ederim. Bugün randevu aldım. Fren hidroliği için. 👍Diğer kontrollerde yapılacak.

• Beğen
Tepkiler: OKANCAANNN

kemalwebnet

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Cevabınız için teşekkür ederim. Bugün randevu aldım. Fren hidroliği için. 👍Diğer kontrollerde yapılacak.
Maalesef sorunu çözemedim.

Yeni lastik, balata, disk taktık ve fren hidroliği değiştirildi ama sorun devam ediyor. ABS devreye giriyor gibi ama ABS ışığı da yanmıyor.

Başka ne sorun olabilir?

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Maalesef sorunu çözemedim.

Yeni lastik, balata, disk taktık ve fren hidroliği değiştirildi ama sorun devam ediyor. ABS devreye giriyor gibi ama ABS ışığı da yanmıyor.

Başka ne sorun olabilir?
Fren kalperlerinizdeki millerde boşluk olabilir kontrol edildi mi

kemalwebnet

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Bugün abs sensörleri temizlenecek. Gittiğimde bunu da sorayım. Teşekkürler.

kemalwebnet

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Az önce tekrar atölyedeydim. ABS Ring te kırık var. Usta çok paslı sadece Ring alırsan sorun olabilir komple aks kolunu al dedi.