durduk yere sıfır aküm boşaldı ?????

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar

5 ay önce aldığım sıfır akü sebebini bilemediğim bir nedenle boşalmış.
hergünde arabaya binmeme rağmen dün marşa bastım motor hiç dönmedi.
aküyü söktük götürdüm aldığım yere adam akü komple bitmiş ne yaptın dedi ben valla bişey yapmadım dedim açık unuttuğun bişey varmı dedi yok dedim.arabaya emeanet akü bağlatıp geldim elektrik kaçağı varmı yokmu diye kontrol ettik hiçbir şey yok o zaman mutlaka dedi bir yer açık kalmış dedi şarj edip veririz dedi.
bu neden olur anlamadım arkadaşlar bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim.
artı şarj olmuş akü kışın ne kadar iyi olur????

JOSEFGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimde başıma geldi 4 lü açık kalır veya iç lamba veya parklar sisler açık kalsa biter veya bir elektrik kaçağıda olabilir ama muhtemelen benim yazdıklarımdan birisinden dolayı oldu

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimde başıma geldi 4 lü açık kalır veya iç lamba veya parklar sisler açık kalsa biter veya bir elektrik kaçağıda olabilir ama muhtemelen benim yazdıklarımdan birisinden dolayı oldu

iç lambalar kontak kapatınca hepsi sönüyo parklar ve sisler açık bırakmadım çünki arabayı otoparka bıraktığım için karanlıkta fark ederdim. :rolleyes:
aküyü aldığım firma elektrik kaçağı varmı diye baktı bulamadılar zaten ustada bende anlamadım dedi ne yapacaz bilmiyorum:confused:

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araçta ses tesisatı filan var mı?

yok ekstradan birşey takılı değil sadece çakmaklığa takılan müzik çalarlardan var.

acaba akü arızalı olamaz mı ?

arkadaşın arabada tesisat var 4 amfi 4 woofer adam 2-3 saat müzik dinliyo kontak kapalı aküde sıkıntı yok diyo

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kutupbaşlarından kontak kapalaı iken akım çeken bişeyvarmı ölçtürebilirsiniz kafa yormaya gerek yok bi otoelektrikçiye baktırabilirsin

vectra38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok ekstradan birşey takılı değil sadece çakmaklığa takılan müzik çalarlardan var.

acaba akü arızalı olamaz mı ?

arkadaşın arabada tesisat var 4 amfi 4 woofer adam 2-3 saat müzik dinliyo kontak kapalı aküde sıkıntı yok diyo

Kontak kapalıyken çakmaktan elektrik çekebilme ihtimali var mı bu fm transmitterin?
Aküde arıza olabilir de. Bir firmanın üretiminde sıkıntı olduğunu söylemişlerdi.

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kutupbaşlarından kontak kapalaı iken akım çeken bişeyvarmı ölçtürebilirsiniz kafa yormaya gerek yok bi otoelektrikçiye baktırabilirsin

oto elektrikçi kutup başlarını söküyo oraya küçük bir ampul bağlatıp bakıyo kaçak varmı yok mu diye aküyü aldığımda adamda bunun elektronik cihazı var onunla baktılar 0.03 amper bi çekim var oda her arabada var dedi. bu arada burda maksat yardımlaşmak zaten başda usta baktı anlıyamadı demiştim.sen kafa yormak istemiyosan yorum yazmazsın olur biter.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
oto elektrikçi kutup başlarını söküyo oraya küçük bir ampul bağlatıp bakıyo kaçak varmı yok mu diye aküyü aldığımda adamda bunun elektronik cihazı var onunla baktılar 0.03 amper bi çekim var oda her arabada var dedi. bu arada burda maksat yardımlaşmak zaten başda usta baktı anlıyamadı demiştim.sen kafa yormak istemiyosan yorum yazmazsın olur biter.

peki yazmam