durduk yere sıfır aküm boşaldı ?????

Kevin_2160

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
daha sonra akü kutup başlarını çıkarttım ve aküm boşalmadı. eşim ehliyet alınca çıkartmadım son olarak fakat bayram tatilinde yine boşalmış..

voger

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben de aynı sorunu yaşamıştım. ufaklık arka yolcu tavan lambasını açık bırakmış. 2-3 gün sonra merkezi kilidi bile kullanamamıştım. takviye ile çalıştırdıktan sonra kendi kendini şarj etti. sorun bir daha olmadı.

hüsom

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı olay benim başımada geldi benim aracın şarş dinomosu arızalıymış yaptırdım sorun kalmadı...

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aküler rafta beklerken şarjları boşalıyor voltaj kontrolü yapıp 12.6v'a kadar şarj edip takmak gerek ama hiç bir satıcı bunu yapmıyor yüksek ihtimal sizinde sıfır akünüzün şarjı bitmek üzereydi takıldı.Tam şarjdan sonra bir sıkntı olacağını sanmıyorum

attachment.php

Ekli dosyalar

• montajinci.jpg
    montajinci.jpg
    63.7 KB · Görüntüleme: 56

Alican66

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam Vectraların çoğunda bagaj lambası sorunu var sanırım. Bende 3 tane akü pert ettim ustalarımız sağolsun bir türlü bulamadı kaçağı. :( En sonunda bagaj kapağının sol kolundaki kabloda kaçak olduğunu farkettim. Kendim söktüm kabloyu değiştirdim hiç bi sorun kalmadı.

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınızda lpg varsa ve markası atiker ise, bu durum normal :) lpg beyni bazen durduk yere akım çekmeye başlıyor. oda aküyü bitiriyor. sitemizden keremin ve benim başımada gelmişti. en güzeli lpg beynine giden ve direk akünün artı ucundan çekilen kabloyu kontak elektriğine bağlamak. biz bu şekilde çözmüştük. hatta keremin araçtaki problemi halledememişlerdi, keremde sakaryadan ankaraya yanıma gelmişti. ogün bu gündür sıkıntı yok.... birde şunu hatırlatayım aracın motor gövdesinden akünün eksi ucunada sıcaktan etkilenmeyecek kalın bir kablo çektirip bağlatın. bu şekilde akünüzde tam şarj olur. cdx lerde genel olarak var budurm .

Hakan abi lpg sistemim lovato marka geçen sene taktırdım. birde bi arkadaşımda vardı vectra b cd adam her sene akü alıyordum dedi bu arabalarda oluyor dedi. ne kadar doğru bilmiyorum.en son cumartesi tekrar götürdüm bagaj lambasını,tavan lambalarını,kapı lambalarını,güneşlikteki lambaları en son teyibi kontrol etti bulamadık sonra benim aklıma geldi cd changer onu sökünce çekim gitti tamam dedi şuan bayinin verdiği emanet akü bağlı. bana sanki ilk marşta biraz zorlanır gibi geliyo buda bunuda bitirirse artık dinamoyamı bakmak gerekiyo ??? bu tarif ettiğin kabloyuda soracam ustaya yapabilirmi olmazsa onunda yanında ararım deni abi tel var bende.

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracı stop ettikten ortalama ne kadar süre sonra çalıştırmayı denediniz ?

arabaya hergün biniyorum kardeşim en son akşam 6-7 den sonra ortalama 1 saat gezdim sonra eve geldim ertesi gün ölen 1-2 gibi abastım marşa akü bitmiş :(

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
aracınızda lpg varsa ve markası atiker ise, bu durum normal :) lpg beyni bazen durduk yere akım çekmeye başlıyor. oda aküyü bitiriyor. sitemizden keremin ve benim başımada gelmişti. en güzeli lpg beynine giden ve direk akünün artı ucundan çekilen kabloyu kontak elektriğine bağlamak. biz bu şekilde çözmüştük. hatta keremin araçtaki problemi halledememişlerdi, keremde sakaryadan ankaraya yanıma gelmişti. ogün bu gündür sıkıntı yok.... birde şunu hatırlatayım aracın motor gövdesinden akünün eksi ucunada sıcaktan etkilenmeyecek kalın bir kablo çektirip bağlatın. bu şekilde akünüzde tam şarj olur. cdx lerde genel olarak var budurm .

Abi dün benim de akü bitmiş :D Ama ben belki teybi açık bırakmış olabilirim, yapmadığım şey dedğil çünkü diğerinden teybi açık bırakıp, anahtarı çevirip gitmeye alışkınım. Akü 12 saattir şarjda ama daha toparlayabilmiş değil :)

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aküler rafta beklerken şarjları boşalıyor voltaj kontrolü yapıp 12.6v'a kadar şarj edip takmak gerek ama hiç bir satıcı bunu yapmıyor yüksek ihtimal sizinde sıfır akünüzün şarjı bitmek üzereydi takıldı.Tam şarjdan sonra bir sıkntı olacağını sanmıyorum

ilk taktıklarında aküde yeşil ışık yanıyodu ben kendim gördüm. ya inşaallah sizin dediğiniz gibi yapmamışlardır artık kazık yiye yiye bir hal oldum insanlara çok mu güveniyorum yoksa insanlar mı çok hileci karar veremedim. onun için iyi niyet besleyip kötü konuşmak istemiyorum yaptılarsa da ALLAH'a havale ederim.