durduk yere sıfır aküm boşaldı ?????

Enginn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abicim büyük ihtimal aküde problem vardı yoksa tavan lambasıyla yada bagaj lambasıyla o kadar sürede boşalamaz akü :(

6868

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Boşalır başımıza geldi arka bagj kapısı takamamışlar yerine açık kalmış ve akü bitti takviye ile düzeldi Olabilir uzun süre açık kaldı ise biter zayıflamış ıse birde akü

isobln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi dün benim de akü bitmiş :D Ama ben belki teybi açık bırakmış olabilirim, yapmadığım şey dedğil çünkü diğerinden teybi açık bırakıp, anahtarı çevirip gitmeye alışkınım. Akü 12 saattir şarjda ama daha toparlayabilmiş değil :)

durum ciddi o zaman siz bi 150 tl gözden çıkarın akünüz yoğun bakımda yaşamını yitirebilir :)

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Aküyü taktım, şu anda sorun yok. Ama indikatör yeşil değil malesef. Bugün hatta 200km yol yaptım, sonra baktım yine yeşil değil. Soğuk havalarda ve aşırı deşarjdan çok zor toparlıyor aküler.

Akü de daha yeni yani, 1 sene önce alınmış.

corsa784512

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim başımdada varda motoru kapattıktan sonra klima kapalı bile olsa fan gizli gizli çalışıyor.motoru kapatıncada dikkat ettim .bi süre gizli gizli üflüyor .

muhtar62224

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar

5 ay önce aldığım sıfır akü sebebini bilemediğim bir nedenle boşalmış.
hergünde arabaya binmeme rağmen dün marşa bastım motor hiç dönmedi.
aküyü söktük götürdüm aldığım yere adam akü komple bitmiş ne yaptın dedi ben valla bişey yapmadım dedim açık unuttuğun bişey varmı dedi yok dedim.arabaya emeanet akü bağlatıp geldim elektrik kaçağı varmı yokmu diye kontrol ettik hiçbir şey yok o zaman mutlaka dedi bir yer açık kalmış dedi şarj edip veririz dedi.
bu neden olur anlamadım arkadaşlar bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim.
artı şarj olmuş akü kışın ne kadar iyi olur????

Selam kardeş.Benim de başıma geldi ve fan müşürü arızalı olduğunda fanı kapatamıyor haliyle aküyü bitiriyor.Fan müşürüne baktırman lazım

opelastra0044

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir akü vakası da benden. Dün 72 amperlik akü durduk yere boşaldı. Akü 6 aylık, hala garantisi var. Akücüye götürdüm, yedek bir akü taktı. Oradan elektrikçinin yolunu tuttum. Biraz kaçak var ama ciddi boyutta değil dedi. Kaçağın nereden kaynaklandığını bulamadı. Şarj dinamosunun yeterince elektrik üretmediğini belirtti. Yedek akünün performansına bakıp ona göre müdahale edeceğiz.

5 gündür anahtar kumandasıyla tüm kapılar açılıp kapanıyor ama sol ön kapı açılıp kapanmıyor. Akücü bunun aküyü boşaltabileceğini söyledi ama elektrikçi onunla alakası yoktur dedi.

Soru 1) Kapı kilidini kaportacıya mı, elektrikçiye mi, servise mi götürmemi tavsiye edersiniz?

Soru 2) Yedek akü de boşalırsa şarj dinamosuna yoğunlaşacağız. Elektirkçi şarj dinamosunun verimini arttırabilir mi? Yoksa şarj dinamosunun değiştirmek mi gerekir?

İlginiz için teşekkür ederim.

Son düzenleme:

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam kardeş.Benim de başıma geldi ve fan müşürü arızalı olduğunda fanı kapatamıyor haliyle aküyü bitiriyor.Fan müşürüne baktırman lazım

buna baktırıyım en kısa zamanda birde ben arabayı aldığımda kapalırı kapatınca camlar kapanmıyordu o modülü taktırdım birde ona bakıtacam.

ogun06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabada bi yanık kokusu sezdinizmi farkedilmicek bi yerden şase yapmış olabilir. Geçenlerde benim başıma geldi. ön kapı cebindeki aydınlatma kabloları birbine değmiş komple yanmış bu arada tabi akü de komple boşalmış. patlak sigorta varmı bi kontrol ettirin.