Dpf den biktim

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
mobil 1 kesinlikle kullanılması gerekiyor. yakıt olarak da opet bp total ve tercihen shell karışımlarıyla depo doldurulabilir. aracınız mükemmel bir araç. iyi günlerde kullanın.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir kere sorularıma cevap yazmamış yarım yamalak bilgiler yazmışsınız.Koca PSA grubu içerisindeki Opel den daha mı iyi bileceksiniz? Oradaki binlerce mühendisten kıt bilginizle yarışabilirmisiniz? Çoğu yorumlarınız bu şekilde doğru yanlış bilgilerle ahkam kesip, kesin yargılarda bulunuyorsunuz? Bir kere yaşınız itibari ile ve bir kaç araba değiştirmekle ne tecrübeniz ve bilginiz olacak? Google den öğrendiklerinizi yazıyorsunuz yiyen yiyor yemeyen yemiyor.Şunu unutmayın herşeyin orjinali daha iyidir, diğerleri ikame üründür.tüketicileri yanıltmayın, kullanırsanız da ben kullanıyorum tavsiye ederim gibi şeyler yazın lütfen ojinal ürünleri kötülemeyin.Her Dexos 2 yağ Opele uymaz.

Ya tamam kullanıcı ismini şimdi farkettim.

40 km ortalama hızla şehir içi tüketim diye paylaşan arkadaş bu :)
Bilseydim hiç bulaşmazdım. :rolleyes:

Doğru hocam aynı dediğin gibi, sen haklısın :D

meserrr78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
e90 kasa 320d aracım var 220.000 kilometrede. dpf'nin tıkanması gibi bir problem hiç yaşamadım. sanıyorum araç dpf tıkanması olduğunda belli aralıklarla sistemi temizliyor.
Arac euro 6 mi euro 5 motora sahip acaba?

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

u.uçar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence de bilgi kıymetidir ama siz anlayacak kapasiteye sahip değilsiniz, sadece duyduklarınızı, okuduklarınızı yada yaşadığınız bir kaç tecrübeyi doğru yanlış aktarıp bir kaç destekçinizle birlikte aktarıyorsunuz. Bence de artık gereksiz uzatmayalım tek anlaştığımız konu bu çünkü, sizin bildiğinizi sandığınız konular size, benimki de bana kalsın.

Konu sahibi için şunları söyleyeyim. Ben 2004 yılından beri 300 bin km kadar turbo dizel araç kullandım. Öncelikle dizel aracı iki bin devirden aşağı da pek kullanmayın. Opel'in önerdiği orijinal GM yağdan başka yağ kullanmamanızı tavsiye ederim. Yakıtı da Ople yetkili servislerinin önerdiği, Opet'in Eurodizelinden alın.DPF iptalini ise yazılım ve donanım olarak hiç düşünmemenizi, çevreye katkı ayrıca araç muayenesinden geçmek adına bunu yapmamanızı salık veririm. Tabii son karar sizin.

meserrr78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bana görede orjinal denilen GM yağ beş para etmeyen dandik bir yağ.
Buna bizzat denenmiş ve tecrübeden sonra karar verilmiştir. orjinal diye kullanmaya başladım gm yağ 1500 km de yol bilgisayarında uyarıverdi değiştirdim ikincisinide 1700 km de değiştirdim yağın kalitesi buysa, orjinallik buysa niye kullanayım.Onbir senedirde kullandığım yağda şimdiye kadar sorun yaşamadım.
Hocam orjinal gm yag yani almanya dolumlu olanlarin 5 lt ligi 220 tl idi en son..siz kac tl vermistiniz acaba?

meserrr78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bilgi kıymetlidir ve siz bunu haketmiyorsunuz. İstediğinize inanmakta serbestsiniz.

Aslında yazdıklarınızla neyi ne kadar bildiğinizi de ortaya koymuş oluyorsunuz.

Bütün yazdıklarınıza açıklamalı cevap yazdım ama belli ki retinadan yukarı çıkmıyor okuduklarınız.

Yazdıklarınıza tekrar cevap verip gereksiz yere arkadaşın konusundan uzaklaşmayalım.

Konuyu açan arkadaş için tekrar yazalım;

- Öncelikle motor yağını değiştirin. Hatta yağ değişimi öncesi Luqui Moly veya Würth'ün "Engine Flush" karter temizleyicisi uygulayın.

- Mazotu aldığınız yeri değiştirmeyi deneyin. Markayla beraber istasyon da önemli. Mümkünse Türkiye distribitörüne direk bağlı veya istasyon sahibi firma muteber olsun.

- Yakın zamanda mümkünse şöyle en az 150 - 200 km civarı otoban sürüşü yapabileceğiniz bir gezi yapın. Hem filtre iyice temizlenir hem de bir dolaşmış olursunuz :)
Eklenti urunlere karsi bir antisempatim var..o yuzden kullanmiyorum[emoji4]
Istasyon konusuna gelince 9 yildir totalden aliyorum..gerci builk dizel aravim saha once lpg-benzin kullaniyordum..bu yuzden bi sikayetim olmafi totalden

u.uçar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Alıntı "Ya tamam kullanıcı ismini şimdi farkettim.

Doğru hocam aynı dediğin gibi, sen haklısın :D "

Maalesef Kıskançlığınız ve ukala tavırlarınız maalesef burada da kendini belli ediyor. :D

Astra Ecoflex 110 beygir manuel vites turbo dizelin Antalya şehir içi yakıt tüketimini paylaştım ne var bunda, ayrıca 35 km hızda da paylaştım onu atlamışsınız.Yakında 5000 km Antalya şehir içi kullanım değerleri de belgeli fotolu paylaşacağım tabii sizde bu cesaret ve yakıt tüketimi yok. Maşallah aracım arkadaşımın motorsikleti kadar yakıyor şehir içinde. :bir:

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Alıntı "Ya tamam kullanıcı ismini şimdi farkettim.

Doğru hocam aynı dediğin gibi, sen haklısın :D "

Maalesef Kıskançlığınız ve ukala tavırlarınız maalesef burada da kendini belli ediyor. :D

Astra Ecoflex 110 beygir manuel vites turbo dizelin Antalya şehir içi yakıt tüketimini paylaştım ne var bunda, ayrıca 35 km hızda da paylaştım onu atlamışsınız.Yakında 5000 km Antalya şehir içi kullanım değerleri de belgeli fotolu paylaşacağım tabii sizde bu cesaret ve yakıt tüketimi yok. Maşallah aracım arkadaşımın motorsikleti kadar yakıyor şehir içinde. :bir:

Yanlış bilmekten daha kötüsü, yanlış bildiğinin farkında olmamaktır.

Kıskanmakla ne alakası var. Mazot parası benim mi cebimden çıkıyor ! Paylaştığınız bilgi, karşılaştırma olarak yanlış kategoride.
30 km/h 'nin üstündeki ortalama hızla alınmış ölçümler şehir içi kategorisinde karşılaştırma verisi olarak değerlendirilmez.

Bilmediğini bilmeyen ve densizlik yapanı görünce dayanamıyorum.

Dediğim gibi yine retinadan yukarı çıkmıyor okunanlar. Faydası yok!!

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence de bilgi kıymetidir ama siz anlayacak kapasiteye sahip değilsiniz, sadece duyduklarınızı, okuduklarınızı yada yaşadığınız bir kaç tecrübeyi doğru yanlış aktarıp bir kaç destekçinizle birlikte aktarıyorsunuz. Bence de artık gereksiz uzatmayalım tek anlaştığımız konu bu çünkü, sizin bildiğinizi sandığınız konular size, benimki de bana kalsın.

Konu sahibi için şunları söyleyeyim. Ben 2004 yılından beri 300 bin km kadar turbo dizel araç kullandım. Öncelikle dizel aracı iki bin devirden aşağı da pek kullanmayın. Opel'in önerdiği orijinal GM yağdan başka yağ kullanmamanızı tavsiye ederim. Yakıtı da Ople yetkili servislerinin önerdiği, Opet'in Eurodizelinden alın.DPF iptalini ise yazılım ve donanım olarak hiç düşünmemenizi, çevreye katkı ayrıca araç muayenesinden geçmek adına bunu yapmamanızı salık veririm. Tabii son karar sizin.

Bakın yine topu çeviriyorsunuz :)

Ticaret başkadır, teknik detaylar, kalite başkadır.

Bana o önerdiğiniz GM yağın hangi spesifikasyonlarını karşıladığını, teknik detaylarını yazın madem. Bilmiyorsunuz ! Ve halen Opel önerdi, mühendis dedi zırvalarına giriyorsunuz.

İnanın arpa kadar bilginiz yok ama hangi bir yanlışı düzelteyim inanın bilemedim.

General Motors'un yağ ürettiğini sanana şimdi ben burda ne anlatayım. :)

- "Orjinal her zaman iyidir". Bu lafla bile sayfalarca dalga geçilir.
Hangi orjinal, bir arabanın üzerindeki parçaları kim üretiyor sizce :) Parça üreticisi, parça tedarikçisi, yan sanayi gibi kavramlardan bi habersiniz.

Bakın otomobil endüstrisi veya teknik detaylar hakkında çok fazla bilgi sahibi olmayabilir bir insan. Zaten şart da değil.

Ama gelip de ticari pazarlamaları veya ortaklıkların getirdiği şeyleri işin amentüsü zannedip "sen mühendisten daha mı iyi biliyosun ukalalık yapma" demek densizlikten başka birşey değildir.

Yazmaya devam edin, nasıl olsa konu netleşti. Bundan sonrası seviyelice bir laflama olur :)

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peugeotta total öneriyor. opel psa bünyesine geçtiği için yarın birgün total kullanın dese gm tü kaka mı olacak.
aracınızın gereksinimlerini yağ karşılıyorsa marka farkı birşey değiştirmez. motul gibi bir yağ kullanıyorum aracımda. çalışmadaki sallantı ses herşey arabada değişti. iyiki motulla tanıştım. bunuda şükrü abiyi takip ederim tavsiyelerinden yola çıktım. daha öncede mobil 1 kullanıyordum oda aynı şekilde. ama opel vectrada gm yağı kullandım ama gerçekten beş para etmez yağ...