Dpf den biktim

meserrr78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba..aracim 2014 dizel astra sedan 136 lik..yaz aylarinda 40 ila 50 gun arasinda uyari veren dpf kis olunca 10 ila 15 gunde dolmaya basladi..aracin yakiti cildirdi..ve her defasinda gereksiz 5 ila 10 km bosu bosuna surmek de cabasi..sorum su..acaba bu dpf yi soktursem herhangi sakincasi olur mu..bunu deneyip tecrubesi olan paylasirsa sevinirim

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba..aracim 2014 dizel astra sedan 136 lik..yaz aylarinda 40 ila 50 gun arasinda uyari veren dpf kis olunca 10 ila 15 gunde dolmaya basladi..aracin yakiti cildirdi..ve her defasinda gereksiz 5 ila 10 km bosu bosuna surmek de cabasi..sorum su..acaba bu dpf yi soktursem herhangi sakincasi olur mu..bunu deneyip tecrubesi olan paylasirsa sevinirim

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sanayide eksozcuya söktüreyim kurtulayım tarzında bir parça değil bildiğiniz üzere. anca yazılım yapan düzgün bir firmayla görüşüp ona göre adımlar atılabilir.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
DPF iptali hem mekanik müdahele hem de yazılımda değişiklik gerektiriyor.
En son 1.6 cdti'larda sorunsuz şekilde iptal henüz yoktu.

İptal son aşamalarda düşünülecek birşey. Filtre tamamen dolarsa, değişmesi gerekirse filan.

Onun öncesinde motor yağı ve aldığınız yakıt çok daha önemli.

Yakıtı aldığınız markanın ana merkezine bağlı istasyonlar varsa oraları tercih edin.

Servislerin koyduğu 5 para etmez GM yağ varsa, değişin. Tercih sırasıyla şunlardan birine geçin mutlaka. İlk marştaki zincir sesini de azaltır.

1) Mobil1 esp 0w-40 dexos2
2) Motul 8100 efe xclean 5w-30 dexos2
3) Shell Ultra ECT C3 5w-30 dexos2

u.uçar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
"Servislerin koyduğu 5 para etmez GM yağ varsa, değişin. Tercih sırasıyla şunlardan birine geçin mutlaka.

3) Shell Ultra ECT C3 5w-30 dexos2"

1) Servisin koyduğu Orijinal Partiküllü General Motor yağa neden beş para etmez yazıyorsunuz?

2)Bu güne kadar kaç bin tane dizel, benzinli, turbo ve atmosferik aracın motorunu test ettiniz de, bu kanıya vardınız?

3) Sizin önerinize uyup ta yukarıdaki yağları kullanmaktan doğması muhtemel arızaları göğüsleyebilecek misiniz?
user_offline.gif
http://www.opelim.net/forums/report.php?p=1936697

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
"Servislerin koyduğu 5 para etmez GM yağ varsa, değişin. Tercih sırasıyla şunlardan birine geçin mutlaka.

3) Shell Ultra ECT C3 5w-30 dexos2"

1) Servisin koyduğu Orijinal Partiküllü General Motor yağa neden beş para etmez yazıyorsunuz?

2)Bu güne kadar kaç bin tane dizel, benzinli, turbo ve atmosferik aracın motorunu test ettiniz de, bu kanıya vardınız?

3) Sizin önerinize uyup ta yukarıdaki yağları kullanmaktan doğması muhtemel arızaları göğüsleyebilecek misiniz?
user_offline.gif
http://www.opelim.net/forums/report.php?p=1936697

1) Yeni yağ bakımı yapılmış ve 5 para etmez GM yağla değişmiş motorun sesi, bakım öncesi değişim zamanı gelmiş yağla çalışan motordan bariz derecede daha gürültülüydü. Ve motor titreşimli çalışıyordu. İlk marştaki B16dth'ların kroniği olan zincir sesi iyice artmıştı.

2) Yazdığım yağların ne olduğuna baktın mı? Hangi spesifikasyonları karşılıyor inceledin mi? Mobil1, Shell dünyanın en büyük 2 yağ üreticisi. Motul; performans yağlarında nam yapmış, en kaliteli yağlardan biri.

3) Öyle bir arıza olursa bana değil, fabrikanın önerdiği "Dexos2" onaylı olduğunu söyleyen üreticiye başvuracaksınız. Dexos2'yi ve yağları sadece ben değil aynı zamanda üretici de onaylıyor ve öneriyor.

Şimdi burda Opel'in turbo motorları ve yanlış yağ kullanımından kaynaklanan piston hasarlarına girip konuyu dağıtmayacağım.

Mesele arkadaşın doğru yağa geçerek yaşadığı sorunları gidermesi.

Kıt kanaat bilgiyle, öyle ulu orta peşrev çekmeye gerek yok.
Varsa bildiğin yaz öğrenelim.
En basitinden başla istersen; servisin koyduğu GM 5W-30 yağın özelliklerini, kalitesini, neden onun kullanıldığını yaz mesela ;)

u.uçar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir kere sorularıma cevap yazmamış yarım yamalak bilgiler yazmışsınız.Koca PSA grubu içerisindeki Opel den daha mı iyi bileceksiniz? Oradaki binlerce mühendisten kıt bilginizle yarışabilirmisiniz? Çoğu yorumlarınız bu şekilde doğru yanlış bilgilerle ahkam kesip, kesin yargılarda bulunuyorsunuz? Bir kere yaşınız itibari ile ve bir kaç araba değiştirmekle ne tecrübeniz ve bilginiz olacak? Google den öğrendiklerinizi yazıyorsunuz yiyen yiyor yemeyen yemiyor.Şunu unutmayın herşeyin orjinali daha iyidir, diğerleri ikame üründür.tüketicileri yanıltmayın, kullanırsanız da ben kullanıyorum tavsiye ederim gibi şeyler yazın lütfen ojinal ürünleri kötülemeyin.Her Dexos 2 yağ Opele uymaz.

senator 2.5

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
e90 kasa 320d aracım var 220.000 kilometrede. dpf'nin tıkanması gibi bir problem hiç yaşamadım. sanıyorum araç dpf tıkanması olduğunda belli aralıklarla sistemi temizliyor.

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bana görede orjinal denilen GM yağ beş para etmeyen dandik bir yağ.
Buna bizzat denenmiş ve tecrübeden sonra karar verilmiştir. orjinal diye kullanmaya başladım gm yağ 1500 km de yol bilgisayarında uyarıverdi değiştirdim ikincisinide 1700 km de değiştirdim yağın kalitesi buysa, orjinallik buysa niye kullanayım.Onbir senedirde kullandığım yağda şimdiye kadar sorun yaşamadım.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Herşeyin orijinali iyidir diyen arkadaş TR deki GM yağlar Petrol Ofisi dolumdur alırsan orijinal kutusunu oku yazıyor .

İthal GM yağ ise Shell dolumdur . Bilgilerinizi gözden geçirin. Opel araba dizayn eder unutmayın üretim yapar ama CommonRail teknolojisini Bosch dan Delphiden , Denso dan yada diğer üreticilerden alır , marş motorunu valeo dan, farları Hella dan alır bunun örnekleri artar LCD ekranlar Sunny, Siemens VDO; teypler Siemens, Delphi Grundig, Blaupunkt vs vs işte . GM dediğin yağ ise diğer parçalar gibi GM logosu ile fason üretilir / paketlenir .

Motul , Mobil , Castol , LiquiMoly varken GM yağ halt etmiş.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir kere sorularıma cevap yazmamış yarım yamalak bilgiler yazmışsınız.Koca PSA grubu içerisindeki Opel den daha mı iyi bileceksiniz? Oradaki binlerce mühendisten kıt bilginizle yarışabilirmisiniz? Çoğu yorumlarınız bu şekilde doğru yanlış bilgilerle ahkam kesip, kesin yargılarda bulunuyorsunuz? Bir kere yaşınız itibari ile ve bir kaç araba değiştirmekle ne tecrübeniz ve bilginiz olacak? Google den öğrendiklerinizi yazıyorsunuz yiyen yiyor yemeyen yemiyor.Şunu unutmayın herşeyin orjinali daha iyidir, diğerleri ikame üründür.tüketicileri yanıltmayın, kullanırsanız da ben kullanıyorum tavsiye ederim gibi şeyler yazın lütfen ojinal ürünleri kötülemeyin.Her Dexos 2 yağ Opele uymaz.

Bilgi kıymetlidir ve siz bunu haketmiyorsunuz. İstediğinize inanmakta serbestsiniz.

Aslında yazdıklarınızla neyi ne kadar bildiğinizi de ortaya koymuş oluyorsunuz.

Bütün yazdıklarınıza açıklamalı cevap yazdım ama belli ki retinadan yukarı çıkmıyor okuduklarınız.

Yazdıklarınıza tekrar cevap verip gereksiz yere arkadaşın konusundan uzaklaşmayalım.

Konuyu açan arkadaş için tekrar yazalım;

- Öncelikle motor yağını değiştirin. Hatta yağ değişimi öncesi Luqui Moly veya Würth'ün "Engine Flush" karter temizleyicisi uygulayın.

- Mazotu aldığınız yeri değiştirmeyi deneyin. Markayla beraber istasyon da önemli. Mümkünse Türkiye distribitörüne direk bağlı veya istasyon sahibi firma muteber olsun.

- Yakın zamanda mümkünse şöyle en az 150 - 200 km civarı otoban sürüşü yapabileceğiniz bir gezi yapın. Hem filtre iyice temizlenir hem de bir dolaşmış olursunuz :)