dizele lpg taktirmak ?

ozgur_dezen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar bu mumkunmu acaba ?

mumkunse fiyat araligi nedir ?

daha once duymamistim ama bugun bir arkadas soyledi sasirdim acikcasi ...cokmu geride kaldim ya :)

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mümkün ama çok tuzluydu o yüzden taksiciler bile tercih etmiyordu en son yanlış hatırlamıyorsam 5 bin tl gibi bir rakamlardan telaffuz ediyorlardı..

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Mümkün de...

Hadi maliyetini bir kenara bırakalım, LPG'nin yol açabileceği muhtemel arızalarda dizel aracın nasıl bir masraf açacağı herkesçe aşikar!

Tolga K.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bursada zavoli yetkili servisi olan arkadaşıma geçenlerde bende aynı soruyu sordum şu an sadece kamyoncuların tercih ettiğini söyledi. binek araçlara taktırmanın bi mantığı olmadığını söyledi....

ozgur_dezen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar gercekten ilk basta inanmadim ama yilda ortalama 35 - 40.000 km yapan biri icin bence cok cazip

sanirim %70 dizelle %30 gazla calisiyormus diye duydum ...

suanki avrupa fiyatlari ise 2500 euro..

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2500 euro 5 bin tl para eder eğer avrupa fiyatı buysa türkiye fiyatı 7-8 bin tl tutar.. kaldıki benzinlye bile doğru dürüst lpg converti yapan usta servis bir elin parmakları kadar azken dizele takıcak doğru ustayı bulmak muamma..

diyelimki takdırdın bu parayı amorti edebilicekmisin bu kısmı önemli.. dediğin gibi %30 lpg %70 dizel kombinasyonuyla çalışıyorsa bu benzinden daha verimsiz demekdir çünkü benzinde motor ısınana kadar benzinde ondan sonra %100 lpg de çalışıyor araba..

yani dizelde o kitin parasını göre amorti etmen %70 daha zor olucakdır.. kaldıki o fiyata.. kamyonlara neden takıldığı belli ancak kamyonlar amorti eder o fiyat farkını taksiciler bile takmıyor onlar bile takmadıkdan sonra ki onların arabası 24 saat çalışır demek ki amortismanı olmuyor..