Dizel motorda siyah duman ?

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzeri sorun bende de vardı, hem ilk kalkışlarda oluyordu özellikle de diyelim rampada 5 le çıkıyorsun, önüne kamyon geldi yavaşlayıp 2 ye 3 e takınca vitesi baya bi kara duman çıkıyordu, meğer turbo hortumu yarılmış farkında değilmişim... onu değiştirdik sorun çözüldü... yani her şeyden kaynaklanıyor olabilir... kapsamlıca bakılması lazım...

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Enjektör temizliği sökülerek mi yapılıyor yoksa katkı maddesi gibi şeylerle sökülmeden mi oluyor? 100 tl pek de bişey değilmiş ya. Benim enjektörlere temizlik gerekli mi bilmiyorum ama 200-300 tl arası fiyatı gözden çıkaracaktim :)

En Son egzost muayenesinde değerler sınırlar Arasında olmasına rağmen üst limitlere yakın çıktı.

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence korkmayın hçbir sorun yok...benim aracımda sabah ilk çalıştırmamda garajdan çıkıyorum ve orda siyah atıyor...hatta orda mavi duman bile atıyor az bişey...gaza çok yüklendiğimden...servise sırf bu yüzden gittim...adamlar makineye bağladılar her yerine baktılar ve bu dizel araç normal dediler...dizel araçlarda az bişey duman olur...

omero72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir Egzos Muayenesi yaptırmanız tavsiye ederim, 20 mi 30TL mi birşey. Ancak çıkan değerler motora dair ipuçları verebilir, örneğin Lambda değeri gaz/hava karışımını veriyor.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Önce fillitre yanlış hava almadığı , EGR sonra diğerleri

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
hava filitreniz orjinaliyle değiştirin daha sonra debimetreye baktırın enjektör ve sonra sırasıyla turbo

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
En yakın zamanda ustama göstereceğim bu sorunu. bi arkadaş turbo hortumu yırtık olabilir felan demiş. bu tip şeylerden korkarım. bakım önemli.