Corsa 1.3 CDTI'de Sadece Vites Geçişlerinde Siyah duman (!)

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
simdi kardesim ben olasiliklari siraladim..eger o olasiliklar yoksa geriye enjektörlerin damlatmasi kalir veya pomba basinci...eger enjektörler ise dedigim gibi zamanlama disi püskürtme burda akitma deniyor yapiyor..buda kurumlu calismaya sebep olur....arti soguk motorda kurumlu calismaya sebep olur..yani ya motor soguk yada enjektörler damlatiyor veya egr tikali..bunlara bakmak lazim...

deluxe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nasıl anlamadım ustam? Bir de yağın kalitesiyle alakalı olabilir mi arkadaşlar? Yağa bakıyorum kapkara ama 2000 km anca yaptım. Fakat markasız bir yağ kullandım. Değişeceğim bugünlerde.

dizel araçlarda yağın siyahlaşması normaldir. bilindik marka kullanmanda herzaman için yarar var. Castro,l Elf, mobil gibi

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Evet bugun yine denedim sadece vitesi değiştiğimde oluyor. Yağ katkısı katmıştı usta hatırlıyorum, 10 milyonluk OTOX diye bir marka. 2000 km falan anca oldu ama katalı. Katkı temizlememi yapıyor acaba?

Mazottan da şüpheleniyorum. Birde motor ısındıktan sonra pek yapmıyor. Motor ısınında sıkıştırınca da yapmıyor hatta. 3-4 bin devirde sıkıştırdım az önce motor ısınınca yok duman atma.

Sadece vitesi atıyorum; 3 den 4 geçiyorum mesela o arada devir 1750 den başlıyor bir üst viteste mesela, tam o deviri alırken atıyor PUF PUF şeklinde. Hiç dikkat etmemiştim.

Geçen atıyor diye durdurdum araçı rolantide gaza yüklenerek denedim mazotu aldığım günün 2.günüydü, soba bacası gibi kapkara oldu ortalık, bugun denedim bu defa birşey yoktu. Ama motor sıcakdı dediğim gibi. Şimdi ne kadar yüklenirsem yükleneyim çıkmıyor ama vites geçişlerinde dediğim gibi gaza yüklenirsem birden çıkıyor siyah duman... Deviri ağırdan alırsam mesela duman çıkmıyor gibi sanki...

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
turbon doluyor mu ?hortumdan kontrol et ya da mazot pompasında sıkıntı olabilir

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
turbon doluyor mu ?hortumdan kontrol et ya da mazot pompasında sıkıntı olabilir

Turbon doluyormu derken? Hangi hortumdan neyi kontrol edeceğim ? :D Mazot pompasında sorun olsa devamlı yapmazmı acaba?

Bu gün baktım azaldı gibi sanki. Mazotu bitiyorum şimdi son aldığım mazotu düzelir gibi oldu. Bakıyorum arkaya pek kalmadı gibi duman.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
kaputu açtığında hemen önüne elastik u şeklinde bir hortum gelecek biri gaza basarken hortumu sık doluyorsa problem yoktur.

munez

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de aynı sıkıntı vardı akışmetreyı degırtırdım duman falan kalmadı artık dıkız aynasına bakıp arkamdakı dumandan bogdum mu acaba dıye bakmıyorum :) ayrıca fıltre temızlıgı ve yag cok onemlı tavsıyem ozellıkle castroldur ben cok memnunum motorun sesını duymuyorum dıyecegım kadar az eskı sesıne gore bende acık hava fıltresı var her cumartesı temızlıyorum carbon cleanda sorununa cozum olucaktır olmazsa akısmetrenı temızletmenı tavsıye ederım bır haftadır sorunsuz bınıyorum arabama cokta keyıf alıyorum artık vıtes degıstırırken klımada duman yok mutluyum heheheheh

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
carbon clean yaptırıp kurtulmama ihtimalim yüzde kaç peki? :D

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Yakıtı değiştirdim. Başka bir PO dan aldım. :D PO dan başka istasyon yok zaten. Bütün sıkıntılar belki ondan. Ama cumartesi muayeneye gideceğim, shell de fulleyeceğim...