dizel DTI

LABARNA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaşlar arabayı VECTRA DTI 2.0 16 V 2000 Model olarak değiştirmek durumunda kaldım. daha önce dizel araba kullanmadım,yakıt alırken
motorin mi ? euro dizel mi ? bir de hangi marka yakıt istasyonunu tavsiye edersiniz ? bu tip araçlarda nelere dikkkat etmem gerekiyor. yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme:

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
Euro Alirsan Iyi Olur Performans Daha Iyi çünki Marka Olarak Fark Etmez Herzaman Aldiğin Yerden Alirsan Sorun Olmaz

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
arabayı yüksek devirde sürme dizel araba sıkışır 3500-4000 devire pek çıkma euro dizel al shell olabilir akü önemli bi de kışın motoru ısıtmadan yola çıkma yığılır

maliyeci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Güle güle kullan

Vectra B DTI' dan bahsediyorsun sanırım benim bildiğim dizel devirli kullanım sever ayrıca alt devirlerde pek canlı olmayacaktır ama seninki biraz gürültülü bir motora sahip tercih senin, mazotu sağlam bir yerden aldıktan sonra başın ağrımaz bu arada hayırlı olsun

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
benimkide corsa c 1.7 arkadaşım kamyon değil tabi araç senin istediğin devirde kullanabilirsin

buraki

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectra B DTI' dan bahsediyorsun sanırım benim bildiğim dizel devirli kullanım sever ayrıca alt devirlerde pek canlı olmayacaktır ama seninki biraz gürültülü bir motora sahip tercih senin, mazotu sağlam bir yerden aldıktan sonra başın ağrımaz bu arada hayırlı olsun

dizel hakkında bi çok kişi böyle düşünüyor ve yanılıyor. dizelin ömrü genel olarak turbosundan dolayı 2.000 devirde başlar 3.000 devirde biter. tabi bu motodan motora değişir. opelin cdti ları için 1750-3000 devir arasıdır. çünkü en fazla tork bu devirler arasındadır.zaten 4.000 devirden sonra istediin kadar gaza yüklen araba gitmiyor. dizel düşük devir kullanım ister. zaten fazla devir çevirememesinin nedenide bu

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
benim demek istediğimde buydu yüksek devirde dizel motor sıkışır bilginize

maliyeci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Niye heyecan yapıyorsunuz arkadaşlar

dizel hakkında bi çok kişi böyle düşünüyor ve yanılıyor. dizelin ömrü genel olarak turbosundan dolayı 2.000 devirde başlar 3.000 devirde biter. tabi bu motodan motora değişir. opelin cdti ları için 1750-3000 devir arasıdır. çünkü en fazla tork bu devirler arasındadır.zaten 4.000 devirden sonra istediin kadar gaza yüklen araba gitmiyor. dizel düşük devir kullanım ister. zaten fazla devir çevirememesinin nedenide bu

Ben devirli kullanım derken arkadaşa ibreyi kırmızı çizgiden ayırma demedim ki, kastettiğim devirli kullanım maksimum 4000 rpm benim söylemek istediğim 1500 civarı devirlerde sürekli kullanımın zararlarıydı.
Sizin mootrlarınız değişken geometrili common rail beslemeli elektronik sistemler olsada dizelin ve motorinin doğası gereği alt devirlerde yanma verimli olmaz ve bolca duman atarsınız sürekli bu şekilde kullanımda ise duman işi kalıcı olamaya başlar, dizeşde en verimli yanma genellikle 2000 - 4000 rpm civarlarında oluyor.
bu arada kapak açtırmadan 1.000.000 - 1.500.000 km yol yapan insanlara bir sorun bakalım bunu nasıl başarmışlar.
Üstelik düşük devirli kullanımlarda hızla kurum bağlayarak motorunuzun ömrünü daha da kısaltır