Direksiyonda Sertleşme

boramert

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracımın direksiyonu eskisi gibi yumuşak değil. Geçen gün "u" dönüşü yapmaya çalışırken direksiyonu döndüremedim ve ters şeride geçmek sorunda kaldım:confused:.
Daha önce de kontağı çevirdikten sonra araç sanki hidrolik yağını biryerlerden fışkırtıyormuş gibi garip sesler çıkararak çalışıyordu. Veya az kalmışta, biryere iletmeye çalışıyormuş gibi fışırtılar geliyordu:D. Bilmem bir alakası var mıdır.

Acaba problem ne olabilir?

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hirdolik yağın kaçırıyo... kaçıra kaçıra da kalmamış. acil bi tamirciye git...
direksiyon kutusundan kaçırıyor olabilir. masraf en iyi 350 tl

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hidrolik aksamdan borulardan fışkırtmıştı benimki bi kere, hemen yağı boşaltmış kütük gibi kaldı direksiyon, rekor gevşemiş sıkıldı düzeldi
öyle bişey olabilir. ama baktırın yağsız çalışmasın pompa da güme gitmesin

boramert

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eyvallah. Yorumlar mantıklı. Teşekkürler arkadaşlar.

teoboz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Direksiyon pompasının altında klima borusunun olduğu yerde bulunan bir vida power hortumunu sürtünmeden dolayı delmiş olabilir. Özellikle direksiyonu tam devir döndürdüğünde oradan kaçırma yapar. Oraya da bir baktır istersen ...

boramert

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler herkese. Teoman senin önerinide göz önünde bulundurucam. mAntıklı. Bügün götürüyoeum, bakalım kiminki tutacak :)

boramert

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sonuç:
Servis 5dk'da problemi buldu :) Direksiyon kutusundan yağ kaçırıyormuş.
2 seçenek var; ya çıkma direksiyon kutusu taktırıcam, ya da kendi kutumu tornacıda tekrar işleticem, keçeler vb. değişecek. Tamir işini servis yapmıyor, 3.sanayide 150-180 arası yapıyorlar ve 1 yıl garanti veriyorlar. Tabi direksiyon kutusunu sökme-takma işçiliğini ve tekrar konan yağı de eklersek (70+20) toplamda 220-250 TL gibi bir rakama kurtarıyoruz.
Çıkma parçayı servis (Öncü Opel) takarsa 6 ay garanti veriyor . Problem çıkarırsa söküyor, işçilik almıyor ve tekrar 1.şıkka, yani orjinal parçanın tamirine dönüyoruz :) Direksiyon kutusunu çıkma parçayla değiştirme + yağın yenilenmesi de hesaplı gibi. Bilmiyorum onun için fiyat almadım biryerden çünkü uygun çıkma direksiyon kutusunu bulmak da zor :)

schaqlaban

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1 . Sanayide pompa ve direksiyon kutusu tamiri yapan biyer var.. Bak istersen