direksiyon zırıltı hidrolik hortumu patlamış

sitelerde

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu pazar seyir halinde iken birden bir zırıltı sesi peydah oldu. Müsait bir yerde durdum baktım aracın altından yağ akıyordu. Direksiyonu çevirdikçe ses iyice arttığından ve direksiyon sertleştiğinden direksiyon hidrolik hortumlarından birinin patladığı ihtimali aklıma geldi.

Pazar günü sanayi kapalı idi, bugün işim var, yarın veya çarşamba sanayiye gideceğim ama gitmeden bilgi almak istedim.

Bu zırıltı düşük de olsa sürekli var, gaza basınca artıyor, direksiyonu çevirince iyice artıyor.

Hidrolik hortumu patladığında bu zırıltı normal midir yoksa başka bir arıza daha mı var direksiyon sisteminde?

Ayrıca sadece hortum ise bu iş kaça mal olur?

Şimdiden cevaplar için teşekkürler.

sitelerde

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir de aracı böyle kullanmak(sanayiye gitmek için) başka bir soruna neden olur mu, çekici mi getirteyim.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
direksiyon kutusunda problem var gibi. zırıltı dediğine gelince. motor devriyle doğru orantılı olarak artıyorsa elektrikli direksiyon olduğundan yapabilir. galiba kutu...

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
diğer konuda yazmıştım bide not benimki elektrikli olanlardan değil.
yağ kaçağı vs. kutudan olabilir, biyerlerden patlatmış da olabilir

benimki yağsız kalınca ustaya tel. açmıştım dedi ki, gel zaten ya olan olmuştur yada basitçe hallederiz :D
ama bişi olmamıştı çok şükğr

sitelerde

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler, bugün gideceğim ustaya bakalım ne çıkacak.

sitelerde

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dj_aktif

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Direksiyon kutularında yağ kaçağı olduğu zaman söküp tamire gönderiyoruz biz. Bu işi yapan arkadşlar garanti veriyorlar. İşçilikle beraber 350 tl civarı tutuyor. Zannedersem verdiğiniz linkteki direksiyon kutusu orjinal değil. ayrıca direksiyon kutusu araçta 1 tanedir. Sağ veya sol diye değişmez.

Son düzenleme:

banderass

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
linkte orginal üründür yazıyor fiyat 650tl uygun bence sorun ordaysa tamirle uğraşılmamalı yenisi alınmalı

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hooooooooop hooorrrtttt.hortlattım konuyu

az önce ewe geldim polat abi (chevypolat) izmit e bıraktım ama giderken bi uğultu yolda direksiyon sertleşti kenarda çektik direksiyon yağını koyduğumuz hazne fokurduyor.hiç yağ kalmamış petrolden aldım ekledim.200 mt sonra yine aynı zar zor ewe geldim.evin önünde yine ekledim bahçeye soktum 15 mt de yine boşaldı yağ haznesi arabanın 50 cm etrafı yağla kaplandı ve ızgaradan falan yağ aktı.bugünde pazar yukarıda yazdığı gibi.hortum değişimi ortalama ne kadar tutar bilgisi olan warsa_?yarın sanayiye götüreceğim.kamyon direksiyonu gibi dönmüyor.zorlamamk için genişten alıyorum sanki tır.utanmasa 2 manevrada dönecek. :( 20 km sanayiye götürsem sıkıntı olur mu_?