Direksiyon Pompası

anjelotkral

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bi konu actım videolu benım sorunumu anlatıyor aracın motor sesını cektım vıdeoya

ergunp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Rölanti dalgalanması şeklinde idi
ama rölanti aşağıya indiğinde arac stop etmiyor fakat çok hafif vuruntuya düşüyordu direksiyon titremesi oluyor ve sonrasında rölanti yükselmesi ile arac kendini toparlıyordu
sonra tekrar rölantide düşme direksiyonda titreme hafifce vuruntu sonra rölanti yükselmesi şeklinde devamlı nefes akıp vermek gibi birşeydi

GTS Elektronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Rölanti dalgalanması şeklinde idi
ama rölanti aşağıya indiğinde arac stop etmiyor fakat çok hafif vuruntuya düşüyordu direksiyon titremesi oluyor ve sonrasında rölanti yükselmesi ile arac kendini toparlıyordu
sonra tekrar rölantide düşme direksiyonda titreme hafifce vuruntu sonra rölanti yükselmesi şeklinde devamlı nefes akıp vermek gibi birşeydi

Bendeki soruna çok benziyor.Bunu denicem bobin işini önce şu rölanti ayarlayıcısını bir sökim hayırlısıyla temizleyim olmadı bobin.Malum önce kolaydan başlamak en iyisi.Gelişmeleride yazarım burdan.Yorum yazan siz ve diğer arkadaşlara çok teşekkür ederim

ergunp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Umarım çözersin
en kısa zamanda en az maliyetle :)
Inşallah bobin değildir malum orijinalleri pahalı yan sanayi randımanlı değil

GTS Elektronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Umarım çözersin
en kısa zamanda en az maliyetle :)
Inşallah bobin değildir malum orijinalleri pahalı yan sanayi randımanlı değil

İnşallah sağolun.zaten bobinse mecburen orjinal olacak oda çok pahalı.Direksiyonu bariz titretmese çok dert etmicemde o sıkıntı.Bugün fırsat bulursam rölantiyi bi sökelim bakalım ne olacak

GTS Elektronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar rölanti ayarlayıcısını söküp temizledim.Zaten çok kirli değildi hafif yağlanmıştı okadar.Boğazda temizlenmişti daha evvelden.Şuanki durum 2-3 gündür eskisine nazaran daha iyi çok nadir dalgalanma ve titreme var.Acaba 1-2 hafta evvel yağ ve filtreler değişmişti onun etkisi yenimi çıkmaya başladı bilemedim.Biraz km yaptıktan sonra sorun ortadan kalkmazsa birde lpgli araçlar için olan tek tırnak bosch buji denicem.En son birde bobine bakıcam.Çünkü Ergün arkadaşımızın bahsettiği duruma çok benziyor bendeki.Birde bu olay olduğu zaman sıcaklık 90 a yaklaştığında hissediliyor.85 e kadar sıkıntı yok.Acaba baskı balata kaynaklıda olabilirmi.Km 150 bin değişmedi ve yukarda kavrama var.YaniBaskı yada balata takılı falanmı kalıyor o esnada motor devri etkileniyor