Direksiyon Pompası

GTS Elektronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar şöyle bir sıkıntım var detaylı anlatmaya çalışayım.Seyir halinde vitesi boşa aldığımda rölantim sabit 1000 civarında oynama yok kesinlikle yani sorun yok.Ama durur vazitteyken rölanti 900 den aşağı anlık olarak atıyorum 800 e düşüyor tekrardan toparlıyo ve bunu zaman zaman tekrarlıyor.Bu esnadada direksiyonda titreme oluşuyor.Bu sıkıntıdan dolayı yapılanlar Şarj dinamosu bilya değişimi,V kayışı ve bilyesi değişimi sonrası bilya sürtünme seslerinden kurtuldum ama bu rölanti sorunu hala devam.Ayrıca gaz kelebeği yeni temizlendi rölanti ayarlayıcıda yaklaşık 1 yıllık siemens olarak değişmişti.Dün kaputu açıp baktığımda direksiyon pompasının kasnağını takip ettim arada sanki anlık takılma yada dönmesinde sanki aksaklık var gibi 4-5 sn normal dönüp 1 sn daha zorlayarak dönüyor gibi.Pompadan olabilirmi sorun.Yani onun içindede bilya falanmı zorlamakta.Detaylı yazdım uzun oldu biraz kusura bakmayın

GTS Elektronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu arada hidrolik tam ve direksiyonun dönmeside normal.Boştayken çevirince hafif ses ve dalgalanma var.Ama seyir halinde hiç sorun yok.Cevaplar için şimdiden teşekkürler

GTS Elektronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Düz vites.Sorunu çözemedik bir türlü.Kaputu açtığımda ellen hafif gaz verince normal dönüyor ama nezaman rölantide arada böyle aksaklık var

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Araç boşa alınmasına karşın eğer ki araçta ileri gitme eğilimi söz konusu ise aklıma debriyaj balatası geliyor. Ya ayağınızı çektiğiniz de tam olarak kapanmıyor yada bir sürtünme söz konusu.

GTS Elektronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Olabilir dediğinizdende zaten baskı balata bitmek üzere yukarda alıyor ve bazen ilk kalkışlarda titreme var arabada.Ama seyir halinde giderken boşa alınca rölanti sabit 1000 gibi yani düzyolda belli süre sonra yavaşlıyor yani hız azalyıyor normal şekilde

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
İlk aklıma öyle geldi şimdi dedim şekilde balata da bir takılma yada sürtünme varsa yolda seyir halinde aracın boşa alınmasın da dahi sürtünme ve hareket olacağından devirin düşmemesi normal olur. Ama durduğun da ise işin rengi değişir. Benim aklıma bu şekilde geliyor.

GTS Elektronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi zaten şöyle söylim şimdi sabah soğukta çalıştırdım bu sekonder hava pompasının susmasını bekliyorum ki emin olayım.Yola çıktım boşa aldım rölanti 1000 üzeri oluyor kısa süre.Sonra motor kendine gelince 1000 de sabitliyor.Yani dediğin gibi baskı blatadan büyük ihtimal bu ilk çalışıp gitme hali.Sonrasında sıkıntı yok ama bu durur haldeyken rölantinin hafif düşmesi anında direksiyon titremesi pompadanmı acaba düşündürüyor

anjelotkral

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sıkıntı bende de mevcut dururken bazen 800 e dusuyor sonra 1000 e cıkıyor sanıyelık bır olay ve sonrasında debrıyajdan ayagımı cektıgımde tekrar 800 e gelıyor bende aragazı vererek hareket edıyorum ve o esnada puff tabırım yanlıs olabılır bırses gelıyor sızce sorun ?

ahmet28

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeşim bi arkadaşta vardı benzer sorun akü zayıf demişlerdi hatta ölçtüler 10.5 watt gösteriyordu bana sacma geldi ne alakası varsa artık arkadaş ne yaptıbilmiyorum