Direksiyon Pompası

GTS Elektronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim aküde yeni şarj dinamosu normal.Ben pompadan şüpheliyim yada klima kasnağımı.Bişey anlık olarak sanki zorluyor.Baktım vakum hortumlarıda yerliyerinde kaçak yok.Nasıl iş anlamadım

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Aracı boşa almak yerine, ayağınız debriyaja basılı denerseniz, tüm aktarma seçeneklerini elersiniz ki, zaten elemeniz gerekir.

O kayışta gördüğünüz yavaşlama, motor devri o an düştüğü için oluyor, o bölümde problem olduğunu göstermez.

Araç hareket halindeyken pek tabii direksiyona düşen yük azalacak. Ben olsam, ön lastiklerin havasını çokca indirip hareketsiz iken denerdim. Bu sorun artarsa pompa üzerinde yoğunlaşırdım.

Bence asıl olan sıcak, soğuk motor arasındaki fark. Yoldan geldiğinizde, park ederken de aynı sorun var mı? Yok ise işler değişir.

anjelotkral

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben bıraz arastırma sonucunda sıkıntının rolanti ayarlayıcısından olduğuna kanaat getirdim face vectra ankara grubuna sordum ve google amcamın etnık bılgılerıne dayanarak bu kanıya vardım sıkıtılar aynı bu cevaba getırıyr benı

GTS Elektronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben bıraz arastırma sonucunda sıkıntının rolanti ayarlayıcısından olduğuna kanaat getirdim face vectra ankara grubuna sordum ve google amcamın etnık bılgılerıne dayanarak bu kanıya vardım sıkıtılar aynı bu cevaba getırıyr benı
Araştırma için sağol.Bu rölanti ayarlayıcısı benimde kafamı kurcalıyor.Bir ara onu söküp temizlicem emin olmak için

GTS Elektronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracı boşa almak yerine, ayağınız debriyaja basılı denerseniz, tüm aktarma seçeneklerini elersiniz ki, zaten elemeniz gerekir.

O kayışta gördüğünüz yavaşlama, motor devri o an düştüğü için oluyor, o bölümde problem olduğunu göstermez.

Araç hareket halindeyken pek tabii direksiyona düşen yük azalacak. Ben olsam, ön lastiklerin havasını çokca indirip hareketsiz iken denerdim. Bu sorun artarsa pompa üzerinde yoğunlaşırdım.

Bence asıl olan sıcak, soğuk motor arasındaki fark. Yoldan geldiğinizde, park ederken de aynı sorun var mı? Yok ise işler değişir.

Bu sabah şöyle birşey oldu yaklaşık bi 30 km kadar yol yaptım sanırım 2gün önce koyduğum borun etkisinden sıcaklık 85 civarında kaldı hep ışıklarda falanda fazla yükselmedi bor olayı tabi ayrı konu ama o yokmuş gibi farzedelim bu sıcaklık fazla yükselmediği için ışıklarda beklerken dahi rölantide sapma olmadı ve direksiyon titremedi tabi.Biraz daha yol aldıktan sonra işyerine geldim park ettim hemen stop etmedim arabayı sıcaklık 90 a yaklaşınca tabi fanda devrede yine aynısını yaptı rölanti saptı ve titreme hissedildi fan devreden çıktı yani şarj dinamosu yükten kurtuldu 87 88 gibi sıcaklık düştü yine yaptı.Ama 80-85 arası bu olayı yapmadı bu sabah bunu farkettim.Dediğiniz gibi sıcak soğuk farkı var.Sayenizde nokta atışı yapmaya az kaldı

ergunp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Belki farklı açıdan bakmak gerekir
Toyota corolla 2005 model araçta aynı sorun da ateşleme bobini değiştirmiştik ve sorun kalmamıştı
Rölantide araba sanki nefes alıyor gibi değiş aşağı yukarı oynuyordu

GTS Elektronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Belki farklı açıdan bakmak gerekir
Toyota corolla 2005 model araçta aynı sorun da ateşleme bobini değiştirmiştik ve sorun kalmamıştı
Rölantide araba sanki nefes alıyor gibi değiş aşağı yukarı oynuyordu

Bunu düşünmemiştim.2 yıldan fazla oluyor arabayı alalı lpg li evvelindende nezaman değişmiş bobin bilmiyorum tabi bunuda kontrol edicem biara olabilirde dediğiniz gibi

ergunp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kontrol etmekte fayda var ateşleme ile ilgili olabilir
Bahsettiğim Toyota corolla 280 bin kmdeydi ve lpg hiç takılmamıştı

GTS Elektronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
toyotadaki sorun patırtılı çalışma değilde bildiğimiz normal çalışan motorun rölanti dalgalanması şeklindeydi değilmi