Direksiyon Isıtması oluru.. (vectra c) ?

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Rezistansın düğmesi derken demek istediğini anlamadım Fatih :( galiba ayna ve arka cam ısıtmasını kastediyorsun...Ama her zaman da onlarla beraber çalıştırmak doğru olmayabilir...Sonuçta ekstra yakıt ve akım çekecek..

Haklısın Ümit Abi ama bana bu gayet mantıklı geldi..Söylediğin gibi sağ ve sol tarafa ayrı ayrı rezistans teli bağlayacağım..Ama ortada birleştireceğim..Zaten biraz da tellerin böyle olmasında akım kablolarının sınırlı güzergahı var..

akım sıkıntı çıkmaz diye tahmin ediyorum ama yakıtla alakasını çözemedim ? ayna ve arka cam resistansları yakıt yakmıyor yani yakıtla alakası yok. tamamen elektriksel. ben yapmış olsam kesinlikle o düğmeye bağlardım. arabanın içini karma karışık tofaş gibi düğmelerle doldurmazdım. ya da koltuk ısıtmada yapardım koltuk ısıtma düğmelerine bağlardım :D

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Doğru, zaten çoğu arabada koltuk ısıtmaya bağlanıyor..Mesela bir kez bastığında direksiyon ısıtma,2 kez bastığında koltuk ısıtma,3 kez bastığında her ikisi de aktif oluyor gibi...Yakıttan kastım da,evet, elektriklsel de olsa; farların yanması,klimanın çalışması,rezistanslar ekstra güç gerektirdiğinden ve elektrik de gücünü motor ve aküden aldığından dolaylı yoldan etkisi var..Düğme konusunda söylediğin mantıklı ama ben bonus olsun diye böyle yapmayı düşündüm :)

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sen bence koltuk ısıtma düğmesi al bir çift koltuk pedleri var ısıtma için hepsiburadada falan ordakileri ona bağlarsın direksiyonuda bağlayınca on numara beş yıldız olur :)

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sen bence koltuk ısıtma düğmesi al bir çift koltuk pedleri var ısıtma için hepsiburadada falan ordakileri ona bağlarsın direksiyonuda bağlayınca on numara beş yıldız olur :)

Güzel fikir. Ama işin en sıkıntılı kısmı direksiyonun içine o kabloları yerleştirmek. Ona çözüm bulmamız lazım.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pek sıkıntı olacağını düşünmüyorum. deri direksiyon kılıfı ile çözülmez mi ?

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pek sıkıntı olacağını düşünmüyorum. deri direksiyon kılıfı ile çözülmez mi ?
Tamam, Serdar deri direksiyon kılıfı aldı, rezistansı onun içine döşeyecek. Tesisat kablosunu direksiyonun içinden nasıl geçirecek? Direksiyon içinde kablonun geçeceği yer var mı? Onu kastetmiştim.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tamam, Serdar deri direksiyon kılıfı aldı, rezistansı onun içine döşeyecek. Tesisat kablosunu direksiyonun içinden nasıl geçirecek? Direksiyon içinde kablonun geçeceği yer var mı? Onu kastetmiştim.

cimin falan kabloları geçiyor airbag olsun illaki geçirilir ama çok iş çıkar :) ama yapılırsada 10 numara olur...

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün kılıfı direksiyona iliştirdim..En son kararım; üniversal kılıfın altına,orjinal dreksiyonun üstüne değil; uni kılıfın üstüne ısıtma tellerini döşemek oldu..Sonuçta zaman içinde ısınma-soğuma ile teller boyunca direksiyonda iz kalacaktı..

Direksiyona kadar kabloları vs çok iyi döşedim..Ancak direksiyonun tam ortasındaki airbaglı sert plastiği nasıl çıkaracağım kayıp vermeden :confused:?Bilen ya da alternatif sunacak olan var ise yardımlarını esirgemesinler..Teşekkürler..

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
serdar boşver ılerde cok sorun yarasrsın kurcalama zaten cok kötü duruyor hıc görsel berbat duruyor bendede derı dıreksıyon var opc nınkı abartılı soğuk olmuyor dıreksıyon