Direksiyon Isıtması oluru.. (vectra c) ?

önder61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Açıkçası yeni nesil araçlardaki en gereksiz donanım olduğunu düşünüyorum. Kış için koltuk ısıtması, ön cam ısıtması vs anlarım ancak direksiyon ısıtması gereksiz.
Ankara da oturuyorum -18 C leri gördüm geçen kış ve direksiyon çok soğuk keşke ısıtması olsaydı diye hiç düşünmedim.
Basit bir şey olsa neyse de uğraşına değmez diye düşünüyorum. Koltuk ısıtma yoksa onu bulmalı varsa hiç ekstra masrafa girmeye gerek yok.

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
BU işi yakın zamanda halledeceğim...İlgilenen olursa elimde fazladan rezistans var..Kargo hariç ücretsiz gönderebilirim...Yaklaşık 60-70 cm lik rezistans telinden 12V akımı geçirdiğimde 30-40 derece ısıtma sağlanıyor...Tabi bu telin direnciyle ve boyu ile de alakalı...Ben 0.3 diye aldım ama alttaki resimde 0.7 uçlu kalemle mukayese edilsin diye paylaştım..Boyu uzadığında daha az,boyu kısa olduğunda da daha fazla ısınıyor..İdeali bu gibi..Direksiyona sarmayı düşünüyorum alüminyum bantla da sararak..Alüminyum bant aynı zamanda ısıyı dağıtıyor da...En son üzerine suni deriden bir kılıf yapacağım...Forumda denk gelmiştim..Akımı direksiyonun içinden ve oradan da kontağa bağlamayı düşünüyorum araya anahtar ve 5A lik sigorta takarak...

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
hadi yap da görelim şu işi kardeşim. bağlantı olayını çok merak ediyorum. airbag zembereği gibi bişey mi olacak?

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler Cihan Abi.. İnş olacak çünkü çok zor görünmüyor...Açıkçası ben çok karışık olur diye korkmuştum...Rezistanstan 12v u geçirince direk ısınıyor zaten..Tahmin edersin ki eğer öndeki çakmaklığa ya da far anahtarının oralara alsam açma/kapama düğmesini, direksiyon tur attıkça kablosu sıkıntı yaratacak..Aynen tahmin ettiğin gibi merkezden pedalların hemen üstündeki kısma geçireceğim..Orada zaten far sensörünün vs bağlantıları var kontak ile..Oradan paralel alacağım...İş bitecek..

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
fotoğraf bekliyorum serdarcım :sulanma::rakir:

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Serdar kardeşim azimle yol alıyor. Madem öyle bende yaptıklarımı paylaşayım;

Benzer şekilde 140 cm ama dışı kaplı rezistans kullandım ben. Benim en baştaki fikrim doğrultusunda kılıf içerisine yerleştirip, tak-çıkar bir model uygulayacağım. Yani istediğinizde çakmağa takıp ısıttıktan sonra çıkarıp kenara koyulacak.

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Irmscher diraksiyon olduğundan elleşemiyorum ben malesef :)