Direksiyon Isıtması oluru.. (vectra c) ?

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi kılıfta en uyuz olduğum şey :) aynı annelerimizin desenini beğenip onca para verdikten sonra eve getirip üzerini örttüğü kanepe gibi olur :)

Kerem hocam, kılıf tak-çıkar olacak. Yani aracı çalıştırdığında çakmağa takıp direksiyonun üzerine yerleştireceksin. 1-2 dakika sonra çıkarıp kenara koyacaksın. Neyse proje bitsin ne demek istediğim daha net çıkacak ortaya :D

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kerem Abi; sen öyle diyorsun da biz de burada alternatif üretiyoruz sana işte :D Ümit Abi; seninki de alternatif olur..Kılıf istemeyenler,eli alışamayanlar,görsel olarak hoşlanmayanlar için mesela...Zaten neticede yılın 9-10 ayı, gerek olmayacak kullanmaya ama Bursa'nın kışları da her zaman normal olmuyor, üstelik hep gündüz değil gecenin ayazında da araba kullandığımız olur elbet :)

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Serdar kardeşime attığım mesajı aynen aktarıyorum;
tasmaniandevil' Alıntı:
Valla bugünkü yaptıklarım beni de cesaretlendirdi. Aslında şu minderi alana kadar nasıl olur nasıl yaparız diye düşünüyordum, ki ben bu işi 2 yıl öncesinden düşünüp araştırmıştım. Fakat talihsiz olaylar nedeni ile vazgeçmiştim. senin başlığın sayesinde tekrar aklıma girdi.
Ben minderi almadan önce ne kadar ısıtabileceği konusunda şüpheliydim, çünkü 12V güzel ısıtsa veya bu rezistanslar ucuz olsa heralde birileri çoktan yapardı diye düşüncem vardı. Minderi alınca baktım ki çok güzel ısıtıyor, hem minder 5V ile (USB) çalışıyor ve 25 TL, bunun maliyeti 10TL vs olcak ki bu adamlar para kazansın, işte o zaman yapılabilir, hemde ucuza dedim. Zaten minderi alır almaz da seninle paylaştım. dünkü mesajından sonra da bugün öylesine işten izin alıp dolaştım, bir dükkan sahibine ne yapmak istediğimizi, nasıl bir malzeme düşündüğümüzü anlatınca hemen battaniye rezistansı işinizi görür dedi ve alabileceğimiz dükkanı tarif etti. Gittiğimde adam 5TL diyince iyiymiş, metresi 5TL ise 3-5 metre alırım dedim, ama adam hop 27 Metre 5TL diye koca rezistansı önüme koyunca o anki sevinci görecektin. Sevinçten adaptör almayı unutmuşum. Eve gelip direk 220 ye bağladım. direncini akımını ölçtüm. Sonra el süpürgesinin adaptörünü buldum, 24V hemen hesaplayıp kestim, 2.90, iyi de ısındı. 12V içinde 1.40. Yarında bunu dener, kılıf işini vs halledersem tamamdır.
Saygılarımla.

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet arkadaşlar, bugün projeyi bitirdim. Şu anda aktif çalışır ısıtmalı direksiyon kılıfımız var.

Şu konuyu açmayı uygun gördüm -->Isıtmalı Direksiyon Kılıfı

Son düzenleme:

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yapacağım direksiyon ısıtmasının çok amatör projesini paintte izah etmeye çalıştım...Fırsat bulduğumda ve herşey yolunda giderse; ifade ettiğim gibi neticelendireceğim...

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
serdar ekstra tuşa gerek yok. resistanstansın düğmesini kullanabilirsin...

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Rezistansların konumu biraz aşağıda değil mi? Sonuçta düz giderken elimizi üst kısımlara koymaz mıyız?

Birde kaç gündür bu kablonun dolanması olayını düşünüyorum. Nasıl olacak diye.

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Rezistansın düğmesi derken demek istediğini anlamadım Fatih :( galiba ayna ve arka cam ısıtmasını kastediyorsun...Ama her zaman da onlarla beraber çalıştırmak doğru olmayabilir...Sonuçta ekstra yakıt ve akım çekecek..

Haklısın Ümit Abi ama bana bu gayet mantıklı geldi..Söylediğin gibi sağ ve sol tarafa ayrı ayrı rezistans teli bağlayacağım..Ama ortada birleştireceğim..Zaten biraz da tellerin böyle olmasında akım kablolarının sınırlı güzergahı var..