Direksiyon Çok Ağır:(

ondercdx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar,direksiyon hidrolik yağını değiştirdim ağır olduğu için ama yine değişen bir şey yok...Oldukça ağır ve sağa sola döndürürken gıcırtı sesi geliyor..Sizce neden yapar bunu???

mertkan67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Direksiyon kutusundan kaynaklanıyor olabilir yada hidrolik bozulmuş olabilir yada keçelerden yağ kaçırıyor olabilir.Bir çok nedeni var.

ondercdx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Biraz saçmalaycağım izin verirseniz...Bir kaç gün önce el freni lambası yandığı için fren hidrolik yağı aldım ve koydum.Ama yanlış yere.Direksiyon hidrolik kutusuna.Bikaç gün öyle bindim.İnanmayacaksınız ama Direksiyon gerçekten çok yumuşadı bariz birşekilde hissediyordum.Sonra bugün haftasonu olduğu için fırsat buldum ve yağı değiştirdim.Direksiyon eski haline döndü.Gıcırdamaya başladı ve yine sertleşti.Sabahtan beri inanılmaz sinirliyim.Fren yağı koyuyorum psikolojik fln değil bariz şekilde belli direksiyonda yumuşama var.Hatta şöyle fren yağı koyduktan sonra acaba psikoojik midiye düşünmüşyüm yumuşamayı ama bugün tekrar direksiyon hidroliği koyduğumda sertleştiğinde psikolojik olmadığından emin oldum.Direksiyon hidrolik yağı koyuyorum direksiyon dönmez oluyor.Tamam mantıksız ama olan bu işte.........Yorumlarınız???

mertkan67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Diyecek yorum yok garip bi durum :D

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla vectranın direksiyonu banada sert geliyor. ustalar bu araçlarınki diğerlerine göre gerçekten sert diyorlar. bunu sadece ben ve ustalar değil daha önce çeşitli araçlar kullanmış kişilerdende duydum. benim aklıma ilk gelen olayda bu araçların uzun yol araçları olarak tasarlanması ve şehir içi kısa mesafede binilmesi ve dar alanlara park olayının tam olarak uygulamaya geçirilmemesidir. biliyorsunuz direksiyonlarımız elektrik destekli. bir elektrikçiye gidip elektro servo direksiyon motorunun voltajını bir ölçtürün. belki ordan bişeyler çıkabilir. fren hidroliği kısmına gelince valla mantıklı bir fikrim yok ama belkide yağ deposundan direksiyon pompasına giden bir hortum falan tıkalıdır ve fren hidroliği belki diğerine göre daha ince ve akıcı olduğu için ordan rahatça geçerken direksiyon hidroliği ordan geçemiyordur... :) nasıl teori ama? :kop:

mhakkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fren hidroliği koy kullan o zaman. bana vetrayı sattıran nedenlerden biride buydu. direksiyon pompası ve amartisör takozları değişti ama değişen bişey olmadı.. direksiyon hidrolikti..

edisonalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lastik havalarından da olabilir...Zor bir ihtimal ama yine de bir bak...Benım astra da 30un altı baya agırlaşıyor.

------alp gürsoy--------

ondercdx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla vectranın direksiyonu banada sert geliyor. ustalar bu araçlarınki diğerlerine göre gerçekten sert diyorlar. bunu sadece ben ve ustalar değil daha önce çeşitli araçlar kullanmış kişilerdende duydum. benim aklıma ilk gelen olayda bu araçların uzun yol araçları olarak tasarlanması ve şehir içi kısa mesafede binilmesi ve dar alanlara park olayının tam olarak uygulamaya geçirilmemesidir. biliyorsunuz direksiyonlarımız elektrik destekli. bir elektrikçiye gidip elektro servo direksiyon motorunun voltajını bir ölçtürün. belki ordan bişeyler çıkabilir. fren hidroliği kısmına gelince valla mantıklı bir fikrim yok ama belkide yağ deposundan direksiyon pompasına giden bir hortum falan tıkalıdır ve fren hidroliği belki diğerine göre daha ince ve akıcı olduğu için ordan rahatça geçerken direksiyon hidroliği ordan geçemiyordur... :) nasıl teori ama? :kop:

seninle aşağı yukarı benzer şeyler düşünüyorum bende....

berkay1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben astra f 1998 gls aracımda benzer bir olay yaşadım. Onunda direksiyonu oldukça sert. ufak bir kaza sonucu direksiyon hidroliği boşalmıştı. Temizletip yeni yağ koyunca inanılmaz yumşadı. Aynı etki vectra b aracımda olur düşüncesiyle bununda yağını değiştirmek istedim ama usta gerek yok dedi değişen bişey olmaz dedi.

blackout_vectra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya benimkide bikaç gündür,tam sağ yapınca tırılt tırılt yapıyo,direksiyondan hissediliyo