Devir Problemi

yokum

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2011 Astra 45000km otomatik 1.6 Clasik ile aranıza katıldım. Düz yolda vites geçişleri 3000 de yapıyor. bazen 3500 de gördüğüm oluyor. bu normal midir?
Ayrıca daha önceki servis kaydında devir çarkı değiştiği bilgisi var. Devir ile ilgisi var mı?

Malum servisler ateş pahası, bahsettiğim şeyler problem ise nerede yaptırabilirim ve ortalama maliyetleri ne kadar olur. Yardımlarınız için teşekkürler.

Berkin

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle hayırlı olsun aracınız. Gaza basma oranınız ile alakalı bir durum. Normal bir ivmelenme ile hızlanırken 2500 devirde oluyor vites geçişleri. Biraz agresif hızlanma isterseniz 3000-3500 devirlere çıkıyor vites değiştirme. Zamanla gaza basma tutumunuza göre arabanın verdiği tepkilere alışırsınız. Biraz arabaya alışma meselesi. Bazen çoşturuyorum arabayı 5500 devirde vites atıyor. Genel olarak vites tepkilerini başarılı buluyorum.

yokum

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
@Berkin , Teşekkür ederim. Dediğiniz gibi acemiliğimden kaynaklı olabilir ancak Otomatik vites kullanan arkadaşlarım da aynı sorundan bahsetti. Onların deneyimine göre yüksek devirde vites geçişi oluyor.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Aracınız hayırlı olsun..Aracınız kaç vites ve bahsettiğiniz devir hangi vites aralığında oluyor?Devir değilde Dişli çarkı olmasın?O değişimden olma olasılığıda yüksek tabii..