Detaylı iç Temizlik Öneriniz

burakalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar. Astra h kasa aracımın iç döşemeleri koltukları vs. oldukça kirli gözüküyor. Ankara da bu gibi işleri göz boyamadan hakkı ile yapan bildiğiniz ve güvenilir oto kuaför var mı?

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar. Astra h kasa aracımın iç döşemeleri koltukları vs. oldukça kirli gözüküyor. Ankara da bu gibi işleri göz boyamadan hakkı ile yapan bildiğiniz ve güvenilir oto kuaför var mı?

1 yada 2 gün vaktim var diyorsanız, aracın içinin detaylı fotoğraflarını çekip paylaşırsanız almanız gereken ürünleri ve nasıl uygulanmaları gerektiğini buradan yazarım, hem diğer arkadaşlar faydalanmış olurlar hem de dışarıda vereceğiniz ücretin 3' de 1'ine mal etmiş olursunuz.

hkn066

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1 yada 2 gün vaktim var diyorsanız, aracın içinin detaylı fotoğraflarını çekip paylaşırsanız almanız gereken ürünleri ve nasıl uygulanmaları gerektiğini buradan yazarım, hem diğer arkadaşlar faydalanmış olurlar hem de dışarıda vereceğiniz ücretin 3' de 1'ine mal etmiş olursunuz.
Tavan döşemesi ne ile silinmeli sayın abim

gsli G3 den saygılar ;)

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tavan döşemesi ne ile silinmeli sayın abim

gsli G3 den saygılar ;)

Tavan döşemesini mümkün olduğu kadar sudan uzak tutmalıyız ve narin davranmalıyız ki ilerleyen yıllarda sarkma yapmasın hocam. O yüzden bezle hatır hutur girişen kimi görürseniz oradan kaçın. Sırf bu iş için köpükler var. Piyasada değişik markaların köpükleri var. Koltuk döşemesinde taban döşemesinde de kullanılabilir ayrıca. Autokit, Turtlewax gibi markaların döşeme temizleme köpüklerini kullanabilirsiniz. Zararsızdır, ama benim tavsiyem ve favorim şunlardır:

Lekeler inatçı ise
Sonax Alcantara (Mavi renkli)

*Tavanımdaki kurumuş vişne suyu lekesini 2 uygulamada çıkarttı.

Lekeler inatçı değil ise
Sonax Döşeme Temizleme Köpüğü (Yeşil Renk)

**Sigara dumanının izini, toz lekelerini ve vişne suyuna nazaran daha kolay çıkan lekeler için

Hangi döşeme temizleme köpüğü olursa olsun önce yüzeye sıkıyoruz, duruma göre köpüğü yüzeye yayada biliriz. Köpük, yüzeyde takribi 1 yada 2 dakika bekledikten sonra nemli (kesinlikle ıslak değil, suyunun fazlası alınmış nemli bir bez) bir bez ile narince ovalamaya başlıyoruz.

Yalnız şöyle de bir durum var. Eğer tavanın belli bir bölgesini temizlerseniz, temizlendiği için arada ton farkı olacağından bütün tavanı da hazır başlamışken elden geçirmenizi tavsiye ederim.

burakalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fotoğraf çekme imkanı bulamadım şehir dışında olduğum için. Ama koltuklar üstten tozlu gibi. Bir de çok dikkatli bakınca bir iki tane küçük su lekesi var. Benim içime sinmiyor böyle yine de temizlemek gerek diye düşünüyorum. Koltuklar trimler (emniyet kemeri, koltuk oynatma mekanizmalarının arası, kapı cepleri, kemer tutucular vb. yerler)bir de taban halısını temizlemek istiyorum. Bir kaç parça ürün ve uygulama şeklini önerirseniz boş bir vakitte uygulamak isterim.

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fotoğraf çekme imkanı bulamadım şehir dışında olduğum için. Ama koltuklar üstten tozlu gibi. Bir de çok dikkatli bakınca bir iki tane küçük su lekesi var. Benim içime sinmiyor böyle yine de temizlemek gerek diye düşünüyorum. Koltuklar trimler (emniyet kemeri, koltuk oynatma mekanizmalarının arası, kapı cepleri, kemer tutucular vb. yerler)bir de taban halısını temizlemek istiyorum. Bir kaç parça ürün ve uygulama şeklini önerirseniz boş bir vakitte uygulamak isterim.

Plastik aksamlar için şu konuyu

http://www.forumboyakoruma.com/show...effect-sport-fresh-test?highlight=sport+fresh

Koltuktaki su lekesi için bu konuyu

http://www.forumboyakoruma.com/show...ra-nubuk-ve-döşeme-temizleyici-köpük-inceleme

Taban halısını detaylı temizlemek istiyorsanız benzinliklerdeki 1 lira ile çalışan elektrik süpürgelerini kullanabilirsiniz. Tabi bazılarının başlığı olmuyor sıkıntılı oluyor. Bu şekilde 4-5 kere detaylıca geçerseniz taban halısı epeyce temizlenir. Ama en güzeli elektrik süpürgesini aracın yanına indirip içinin tozunu vakumlamak. Ardından bir fırça ile geçip tekrar vakumlamak en son ise nemli bir bez ile tekrardan detaylıca silmelisiniz. Bu şekilde tertemiz edersiniz. Halı yıkama makinesini taban halısında önermiyorum. Su kalırsa pas, küf gibi dertler açabilir.

Bygnr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Koltuk döşemesi ve kapı döşemelerini eğer ki kurutucu cihazınız yoksa yapmayın derim . Çünkü bu işlemleri herkes yapabilir ben en güzel şekilde yapılabilir ama burada önemli olan koltukları yaptıktan sonra kurutma işlemini hemen yapmak . Bunlar için özel ahtapotlar var .

Bygnr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eğer aracınızı kurutmadan böylece bırakırsanız zamanla o döşeme laçka gibi oluyor . O yüzden kurutma işlemi hemen olması gerekir .

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
hocam ben peder beyin Honda CRV marka aracını Odak Zeytinburnu şubesine teslim ettim 2 gün.. arabanın ön panjurundan girdiler arka bagajdan çıktılar. kil temizliği, pasta, cila, motor yıkama , klima dezenfektasyonu , tavan , taban, ince işçilik , döşeme temizliği, yedek lastik kısmı temizliğine kadar ıvır zıvır aklınıza bir arabada temizlenecek neresi geliyorsa temizlediler. 490 lira verdim çıktım ama helali hoş olsun mükemmel yaptılar. Orada Tarık kardeşim var. çok ilgilendi sağolsun..fiyat listesini atıyorum ama 1.5 sene oldu değişmiş de olabilir. ben paket 4 ü aldım. paket 4 hepsinin birleşimi..

not: oraya yaptırmadan önce piyasayı çok araştırdım mahalle arası temizlikçiler bile 300 - 350 liradan aşağı fiyat vermediler ki arabanın orada 1-2 gün kalmasına güvenemedim..

Ekli dosyalar

• IMG-20161128-WA0006.jpg
    IMG-20161128-WA0006.jpg
    58.3 KB · Görüntüleme: 50

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
temizlikten önce koltukları sökebilirseniz eğer çok daha rahat çalışabilirsiniz.