debriyaj üst merkezin bozuk olduğu nasıl anlaşılır?

keskin2302

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Debriyaj yukarıdan kavrıyor diye volan,debriyaj baskı balata ve debriyaj bilyası değiştirdim.Araba yinede debriyajı yukarıda kavrıyor.Debriyaj üst merkezi mi değişecek?corsa c

maliyeci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir yanlışlık olmasın!

Bildiğim kadarıyla dipten yada üstten kavrama işi iki dakikalık bir uğraşla ayarlanabiliyor Corsa C' lerinkini bilmiyorum ama şanzımanın üzerine giden telin giriş yerindeki mandaldan ayar yapılıyor. kavrama yerinin değişimi için tamire gerek yok. Yanlışsa daha iyi bilen arkadaşlar düzeltsin.

bilgisayarcii

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Debriyaj yukarıdan kavrıyor diye volan,debriyaj baskı balata ve debriyaj bilyası değiştirdim.Araba yinede debriyajı yukarıda kavrıyor.Debriyaj üst merkezi mi değişecek?corsa c

Sizin debriyaj sisteminizin hidrolik olması lazım.
Aracınızın fren balatalarını ve fren hidrolik seviyesini kontrol ettirin.

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hidroliktir sistem...

bilgisayarcii

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yalnız arkadaşın sorunu fren değil debriyaj galiba?

Bildiğim kadarı ile sistem hidrolik olunca frenler ve debriyaj sistemi aynı yerden hidrolik alıyor. Fren balataları aşındığı zaman fren sistemi daha çok hidrolik çekiyor ve bu da debriyaj sisteminde soruna neden olabiliyor.

keskin2302

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler arkadaşlar.Hidrolik sistemi kontrol edeyim.Bizim burada opelden anlayan tamirci yok ancak başka ile giderek yaptırabiliyoruz.Sizlerin sayesinde bazı aksaklıkları kendim yapmaya çalışıyorum.

keskin2302

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu debriyaj üst merkezi 80 tl'lik bir parça ama zormu degişiyor acaba.

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınız pedal kumanda sistemine göre hidrolik iticili debriyaj sistemi tel yok yani ve hidrolik ihtiyaçlarını genelde fren hidrolik deposundan karşılarlar opeldede öyle olması lazım debriyaj takılı kalıyorsa ya hava vardır yada üst merkez bozuktur ancak siz sıfır baskı balata diyorsunuz gene çok yukardan kavrıyor diyorsunuz hava değil belkide hidroliği azdır yada alt merkezde sorun vardır ki büyük ihtimal alt merkez ancak alt merkez pahalıdır keşke baskı balata değiştirdiğinizde alt merkezide değişseydiniz çünkü şanzımanın sökülmesi gerekiyor alt merkezin değişmesi için usta sanırım bu parça sağlam gider diye değişmemiş yada uğraşmamış ... eğer aynı anda alt merkezide değişseydiniz bi daha şanzımanı söktürmeyle uğraşmıyacak ve fazladan işçilik parası vermiyecektiniz şimdi iki iş oldu gibi.... baskı balatayı taktırdığnız yere uğrayın sorunu halletsinler hata onlardaysa zaten ücretsiz hallederler bence siz baskı balatayı değiştirdiğiniz yer uğrayın.

keskin2302

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok teşekkürler.