Debriyaj Baskı Balata ve Rulman Değişti ama Debriyaj Hala Sert..

byburcx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar iyi günler, geçtiğimiz hafta 2004 model Astra aracımın ağır bakımlarını yaptırdım. Triger kayışı seti ve devirdaim değişti ve yanında eski debriyaj çok yukarıda kavradığı ve sarsıntı yaptığı için baskı balata rulmanı orijinal parçalarla değiştirdim. İlk aldığım 2-3 gün debriyaj çok yumuşaktı ama daha 1 hafta olmasına rağmen debriyaj eski sertliğine tekrar geldi. Bunun nedeni ne olabilir, ustayı aradım sordum debriyajı yağlayalım olmaması gerekiyor belki ayağın alıştığından sana öyle geliyordur dedi. Birde debriyaja basarken vıyk diye bi ses geliyor bunu öncesinde de yapıyordu ama ben debriyaj baskı balata rulman değişince geçer diye düşünmüştüm. Parçaları gözümün önünde değişti öyle yanlış yapacak bir insanda değil zaten.

Acaba var mı benim gibi başına gelen, alternatif çözüm bilen yorumu olan?

byburcx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bugün sürücü mahallinde pedalların üstünde ki parçayı söküp vıyk vıyk öten debriyaj pedalını ve baskı yaptığı yuvayı temizleyip her tarafı WD-40 ile güzelce yağladım debriyajım pamuk gibi oluverdi ve ses kesildi. Toz, kir, pislikten artık iyice kirlenmiş o yüzden zorluyormuş. Bir sorunu daha hallettim çok şükür.

hepdüşünceli

Kayıtlı Kullanıcı
39-Kırklareli
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bugün sürücü mahallinde pedalların üstünde ki parçayı söküp vıyk vıyk öten debriyaj pedalını ve baskı yaptığı yuvayı temizleyip her tarafı WD-40 ile güzelce yağladım debriyajım pamuk gibi oluverdi ve ses kesildi. Toz, kir, pislikten artık iyice kirlenmiş o yüzden zorluyormuş. Bir sorunu daha hallettim çok şükür.

Benim de debriyaj sert. Dediğiniz şekilde yapsam yumuşar mı?

byburcx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim de debriyaj sert. Dediğiniz şekilde yapsam yumuşar mı?

Kadir hocam net bişey söylemem mümkün değil ama muhtemelen geçecektir. Eğer debriyaj baskı balatan sağlamsa yani aracını almadan önce değiştirildiğinden eminsen veya sende ben gibi sanayide kendin değişimini yaptırdıysan geçer. Çünkü ben temizlerken bir sürü toz kir çıktı ve debriyajım cidden yumuşadı.