Corsa D Baskı balata yeni değişti ama a arıza devam ediyor?

yenilmez

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa D 1.2 benzinli aracımın baskı balatası bilyasi yeni değişti ama araci ilk kaldırırken aşırı titreme oluyor ayrıca debriyaj baskı balata yeni olmasına rağmen yukarıda kavrıyor aracı gaza basmadan kaldırmıyor gücü yok gibi aracın sanki. Araç 140000 km de bu 3. Baskı balata degistirisim. Bu yetmez gibi simdide baskı balata degisimi sonrası 2500 devirden sonra aracta vinnnn diye metal sürtme sesi gibi ses geliyor. Devir tekrar 2500 e düşünce ses kesiliyor. Ne yapmalıyım bu sesi nasıl yok edebilirim. Ayrıca baskı balata hiç değişmemiş gibi. İlk kalkışta titreme ve araçta bir güçsüzlük var ilk kalkışta gaz vermeden kalkmıyor aracı sıfır aldım ilk başlarda böyle değildi. Değerli ustalarim yardımcı olursanız sevinirim...

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa D 1.2 benzinli aracımın baskı balatası bilyasi yeni değişti ama araci ilk kaldırırken aşırı titreme oluyor ayrıca debriyaj baskı balata yeni olmasına rağmen yukarıda kavrıyor aracı gaza basmadan kaldırmıyor gücü yok gibi aracın sanki. Araç 140000 km de bu 3. Baskı balata degistirisim. Bu yetmez gibi simdide baskı balata degisimi sonrası 2500 devirden sonra aracta vinnnn diye metal sürtme sesi gibi ses geliyor. Devir tekrar 2500 e düşünce ses kesiliyor. Ne yapmalıyım bu sesi nasıl yok edebilirim. Ayrıca baskı balata hiç değişmemiş gibi. İlk kalkışta titreme ve araçta bir güçsüzlük var ilk kalkışta gaz vermeden kalkmıyor aracı sıfır aldım ilk başlarda böyle değildi. Değerli ustalarim yardımcı olursanız sevinirim...
Söküldüğü zaman volanın durumu nasıldı, ayrıca neden 3 kere baskı balata değiştirdiniz. Bende sıfır aldım, 138bin km oldu kavramasında problem yok.

SM-J710GN cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yenilmez

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Söküldüğü zaman volanın durumu nasıldı, ayrıca neden 3 kere baskı balata değiştirdiniz. Bende sıfır aldım, 138bin km oldu kavramasında problem yok.

SM-J710GN cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

En son degisim 30.000 km gitti. Volanti usta zımpara ile zimparaladi başka bişey yapılmadı dıştan gözle kontrol etti sadece sökülüp bakilmadi volant. İlk değişim 60.000 km de oldu sonra her 30.000 km de bir değişti çok uzun gitmedi baskı balata kullanım hatası dediler halbuki benim kadar titiz kullanan yoktur. Kullanım hatası diyen usta bile ayağını debriyaj da tutarak bekleyen biri... Ne yapmam lazım arabadan soğudum tüm corsalar mi böle benimki neden böyle titriyor ilk kalkışlarda ayrıca neden güçsüz gibi debriyjdan ayağı çekince gitmiyor illa gaz verme ihtiyacı hissediyor ilk başlarda boyle değildi. Debriyaj dan ayağı çekince kendini öne atardı. Ayrıca birde yeni ses hasıl oldu. 2500 devirden sonra araç bağırıyor sanki 5000 devirde zorluyormusum gibi aracı. Vinnnn şeklinde. Tekrar 2500 e düşünce ses kesiliyor.

yenilmez

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Baskı balata sanki hiç değişmemiş gibi ne yapmalıyım arabadan soğudum.

yenilmez

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vinnn sesi 2500 devirden sonra sadece 1. Ve 2. Viteste geliyor bu gün tekrar dinledim.

yenilmez

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şanzıman kulağından vs olabilir mi motor kulağı diyecegim ama motor sarsıntılı çalışmıyor