cut off sistemi lpg de devrede oluyor mu?

cess

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkese slm.benim 99 corsa 1.4 gls 16v tek nokta aracımda cut off sistemi var mıdır.varsa bu sadece benzinde mi çalışır yoksa lpg iken de devrede oluyor mu? bilen varsa cevabınız bekliyorum..

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
cut off vardir yuksek ihtimal ancak bu cut off benzinde calisiyor... lpg enjektorleriniz ayri cunki...

calmy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.kampkeyfi.com
LPG enjektörleri ayrı da olsa aracın benzin enjektörlerine gönderdiği sinyal ile çalışırlar. Kaliteli sıralı sistemlerde Cut off çalıştığında aynısı LPG enjektörlerine de uygulanır. Yani kullanılan LPG kiti kaliteli ise LPG de de aynısı olacaktır. Bazı eski tip sıralı sistemlerde ise cut off çalışsa bile LPG enjektörlerini kontrol eden sistem motorun devrini sürdürdüğünü görerek enjektörleri komutsuz çalıştırabilir. Bu da ciddi tehlikelere yol açar.

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LPG enjektörleri ayrı da olsa aracın benzin enjektörlerine gönderdiği sinyal ile çalışırlar. Kaliteli sıralı sistemlerde Cut off çalıştığında aynısı LPG enjektörlerine de uygulanır. Yani kullanılan LPG kiti kaliteli ise LPG de de aynısı olacaktır. Bazı eski tip sıralı sistemlerde ise cut off çalışsa bile LPG enjektörlerini kontrol eden sistem motorun devrini sürdürdüğünü görerek enjektörleri komutsuz çalıştırabilir. Bu da ciddi tehlikelere yol açar.
kaliteli kit derken.landi renzo var benim aracımda..ben cut off devreye girdiğinde yakıt tüketimim sıfır diye seviniyordum,sevinmeye devam edeyim mi,etmeyeyim mi_?:confused::confused:

cess

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de zavoli var sıralı sistem.bunda var mıdır mehmet abi? arabayı ona göre uzun yolda kullanacam.aksini bilen varsa da yazsın lütfen,

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kesinlikle çalışıyor.kaputu açın lpg enjektörlerinin sesini duyun veya elinizle dokunun bir arkadaşınız gaza basıp bıraksın gazı bıraktığında sesin kesildiğini duyacaksın yada elinle hissedebilirsin kabaca bu şekilde anlayabilirsin teknik detaya girmeyelim

calmy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.kampkeyfi.com
Gaza basıp bırakmakla, yokuş aşağı motor freninde gitmek ayrı şeyler. Yani birisi gaza basıp bırakınca oluşan durum cut off uyumunu kanıtlamaz. Ancak 2007 ve sonrasındaki hemen tüm kitlerde cutt off sistemine uyum var. Şu anda buna uyumu olmayan sistemlerin markalarını vermeyeyim ama bunlar eski model yabancı bazı yazılımların ülkemizdeki bilgisayar korsanlarınca yarım yamalak kopyalanıp, taklit boardlar üzerine uygulanması ile yapıldı. şu şekilde anlamanız mümkün. Eğer 690 TL 10 taksit, 790 TL 10 taksit vs gibi aşırı düşük fiyatlara satılan kitler nasıl bu fiyata malediliyor diye bir soru geçiyorsa aklınızdan sorunu tespit ettiniz demektir.

mendel50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tek nokta enj.da cut off olmaz kesinlikle