Cruze Gövde Kontrol Modülü ve Akü Bitmesi

Joseques

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ustam biraz geç denedim fakat bugün eksi kutuba multimetreyi seri olarak bağladım. Kapıları dediğiniz gibi kilitledim ve 15 dakika kadar bekledim sonuç olarak 0,23 amper altına inmiyor. Bazen saniyelik olara 0.17 ye falan inip tekrar çıkıveriyor hepsi bu.

Birde multimetre bağlı iken kumandadan kapıları kilitleyince kilitlenmiyor. Aracın içinde ki düğme ışıkları falan yanıp sönüyor akü zayıfken ki gibi. Bide dörtlüler yanıp sönüyor nedense
bu şekilde olmaz abicim saglam bir oto elektirikciye gidiniz

Joseques

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bulunduğum yerde ki en iyi elektrikçi ve akücülerden birine gittim ve dediki 0.23 amper çekmesi normal diyor
Yani elektirigi çeken birwes var ona bakılması lazım

samizel

Kayıtlı Kullanıcı
15-Burdur
Siteyi ziyaret et
Yani elektirigi çeken birwes var ona bakılması lazım
Bu akımın 0.20 amperini bcm modülünde ki siyah soket çekiyor. Bütün soketleri tek tek çıkarıp denedim onuda. Siyah sokette internette yabancı forumlarda bulabildiğime göre aşağıda ki yerleri kontrol ediyor

resimag.com/p1/a21819f4587.jpeg

(resmi başka türlü ekleyemedim siteye.)

Joseques

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hızlı resimden yükle abicim

huseyngok

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar. 2010 LPG li otomatik Cruze umda akü bitme problemi var. Aküyü yeni değiştirdim fakat sorun aynı. Bugün multimetre ile kaçak tespiti yapmaya çalıştım ve normal şartlarda araç sürekli olarak 0,19-0,22 amper arası akım çekiyor. Buda akünün 2 gün içinde bitmesi için yeterli. Gövde Kontrol modülü diye geçen 23 ve 24 numaralı sigortaları çıkardığım zaman 0.01 ampere düşüyor doğrudan. Bu sigortaları takınca aşırı yükseliyor ve yavaş yavaş düşüp 0.19 amper civarında sabitleniyor ve düşmüyor artık.

Araç bir de sürekli code 95 diye airbag uyarısı verip duruyor bununla alakası var mı yok mu bilmiyorum. Araçta teyp, lambalar falan akım çekmiyor bunların hepsini denedim.

Son olarak araç sonrooflu ve sonradan cam ve sonroof kapatma modülü bağlanmış.

20200322_160351.jpg
HOCAM SORUNU ÇÖZDÜNÜZMÜ BENİM ARAÇTA ŞUAN O SORUN VAR BİR TÜRLÜ ÇÖZEMEDİM 05529437147 İRTİBATA GEÇERSENİZ SEVİNİRİM