Opel astra h akü bitmesi

kaan2142

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba, 2007 opel astra 1.6 115hp easytronic aracım var. Son 2 haftadır 2 akü bitirdi araç durduğu yerde. Daha önce böyle bir problem olmamıştı. İlk akü 1 yıllıktı, diğeri 6 günlük. 12 yıldır araba kapalı garajda hep anahtarı üzerinde şekilde duruyor. Bunun üzerine akü yü değiştiren servis şarj dinamosunu kontrol etti fakat sorun bulamadı.
Bende kaçak kontrolü yaptım, anahtar üzerinde kapılar kapalı vaziyette hiçbirşey çalışmıyorken araç 0.66 amper güç çekiyor, radyo sigortasını çekince 0.44 amper, orta bilgi ekranı sigortasını çekince 0.24 amper e iniyor.
Ayrıca hiçbir sigorta çekili değilken ve aracın kapıları kilitli vaziyette iken çektiği akım 0.01 amper.
Bu sorunu yaşayan varmıdır yada çözümü için ne yapılabilir?

kaan2142

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kaan2142

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı araç sahibi olupta ölçebilecek yokmudur ya :)

a.culcu

Kayıtlı Kullanıcı
02-Adıyaman
Siteyi ziyaret et
Bende de aynı sorun vardı.0.08 amp çekiyordu.Uzun süre 3 yıl bu şekilde bindim.sıfır akü aldım 2 yılda değiştirmek zorunda kaldım.Defalarca aküyü şarj ettirdim .Kaçağı bulamadılar.En son Konya da bir elektrikçiye gösterdim,kaçağı buldular.Tesisat birleştirmişler dedi.Düzelttiler 0.02 ampere düştü sarfiyat bu da normalmiş zaten.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
çift kitleyince otomatik cam kapamadan yapar genellikle

kaan2142

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
radyoyu değiştirdim, 0.30 a düştü kilitliyken ve değilken bu rakamı veriyor. cid ekran sigortasını çekersem 0.20 ye düşüyor.

erpesen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,
1 ay önce çocuklar arka yolcu aydınlatmalarını açık bırakmışlardı.Aracım bir hafta park halinde kalınca Akü sıfırlandı.Takviye yaparak aracı çalıştırdım.Ertesi gün sabah araç yine çalışmadı . tekrar takviye yaptım....aracımı 10-15 gün sorunsuz kullandım. Aracım bir hafta parkta kalınca Akü yine sıfırlandı.Aküm (inci) 2014 tarihliydi. ilk başta kaçak vardır diye şüphelendim. Elektronikçiler test için çok para (1.000 tl den başlıyor) istiyor. Yeni Akü satın aldıktan sonra kaçak test yapılmasının daha doğru olması gerektiğine karar verdim. Aküyü değiştirince sorunlar ortadan kalktı.

Son düzenleme: