cruze fan problemi

mehmet5906

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mrb opel forumun değerli üyeleri bugün aracın havası kontrol edildi/alındı radyatör giriş ve çıkış borularının sıcaklığı aynı ustaya kalolifer peteğini de söyledim onuda kontrol etti giriş ve çıkış hortumu sıcak tıkalı olsa çıkış hortumu bu kadar sıcak olmayacağını söyledi yalnız bir şey dikkatimi çekti bugün araba ilk çalıştığında termostat açana kadar fan çalışmıyor sıcaklık 97c düşüp tekrar çıktığında çalışmaya başlıyor acaba elektiriksel bir sorun mu var acaba???

Tatanga

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
@mehmet5906 Benim aracında sıcaktı, ısıtmasında da hiç sorun yoktu fakat problemin kaynağı ona rağmen kalorifer peteği çıkmıştı. Sizin ki belki farklı durumdur ona bir şey diyemem ama bilginiz olsun yani.

• Beğen
Tepkiler: mehmet5906

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
genelde bu fan açma veya su sesi kalorifer peteğinden oluyor

• Beğen
Tepkiler: mehmet5906

mehmet5906

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tş ederim ilginize @Tatanga ve @kannn kalolifer peteğini temizletiyim o zaman en kısa zamanda

• Beğen
Tepkiler: Kaan. ve Tatanga

mehmet5906

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese selamlar dün @kannn arkadaşimizin buğaz kelebeği ile yorumları okudum giriş ve çıkışları soğuk bugün kontrol edip boğaz kelebeğinde tıkanıklık olduğunu fark ettim ve büyük bir cesaret ile boğaz kelebeği ni söktüm @kannn arkadaşımızın desteği ve yardımlarıyla kendisine sonsuz teşekkürler,iki tarafta tikaliydi baya bir uğraştırdi ama telle ve porçözle(porçözü sadece tıkalı olan yere bir şırınga vasıtasıyla doldurdum çok sakat bir sıvı o yüzden çok dikkatli olmak lazım) hallettim ve iyice temizleyip boğaz kelebeği ni topladım 50 km test sürüşü yaptım fan bu kez 105 c açtı belki içinde hala hava var inş zamanla bunuda çözecem muhtemelen bendeki sorun aracımda aşırı derecede hava olmasıydı aracı 2 usta kontrol etti havalar alındı termostat değişti isi sensörü değişti tesadüfen gördüm bir şey yaptım ve her şey yolunda gibi 🙂(şimdilik)

• Beğen
Tepkiler: omeroz ve Kaan.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
düzelir üstadım hadi hayırlı olsun inşallah farklı sorunlar ile karışlamazsın ne demek yardımcı olabildiysek azda olsa sistemde hava kalıyor takip et düzelir sabahları teklemede gider sabah ilk marsta çok yüksek devirlerde çalışmaz yakıt biraz düşer lpg se tekliyorsa oda düzelir fanda zamanla hava iyice çıkınca 113 de acar

mehmet5906

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar benim sorunum hala devam etti bi süre normal bi şekilde çalışıp eski halini aldı 96 c de 1 derece 99 c 2 derece 103 c 3 kademe fan hızı çok sinir bozucu fan sesi max çalışması ve hiç susması aracın termostatı açılmıyor devamlı fan çalışmasından dolayı insanı arabadan soğutuyor çok ciddiyim. nisan ayında opel servisine gittim sorunu tekrar anlattım araç bi kaç gün kaldı sorunun araç beyni ve fan kontrol ünitesinin bozuk olduğunu söylediler yaklaşık olarak masraf 5000 tl :( beyin tamir eden yerlerede gittim 1000 ila 1500 arası fiyat verdiler sonuçta beyin olunca herşeye garanti vermiyorlar düşün düşün ne yapsam ne etsem diye nette araştımalarım sonucu 95 derecede açan astra ve cruze için özel üretilen termostatı gördüm ama hiç bir yerde yok çinde özel olarak yaptırıp getiriyorlar ve malum corona ithalat yok bende o derecelerde açan termostatları araştırdım ve nihayetinde Opel Astra H 1.6 Turbo Termostat buldum müşürsüz çalışma aralığı 92c 99 c ve alıp taktım ve yaklaşık 1,5 aydır kullanıyorum şükürler olsun ki fan sesinden kurtuldum 92 c açıyor aracım 90-98 arası sıcaklıkta stabil bi şekilde, ilk fan çalışıyor sadece 5-6 saniye kadar sıcaklığı 90 c düşürüyor bu zamana kadar hiç bir sıkıntı yaşamadım aynı sorun yaşayan olursa yada yüksek sıcaklıktan şikayeti olan varsa Opel Astra H 1.6 Turbo Termostat 92c işimizi görüyor belki bir faydam olur yazdıklarımla iyi günler dilerim

Opel-Astra-H-1.6-Turbo-Termostat29fab0ad71aae162.jpg

• Beğen
Tepkiler: omeroz