cruıse control arızası!!!

ourcorsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar 2011 corsa d aracımda bu gun farkettim cruıse control hiç bi şekilde işlevini görmüyor bir turlu devreye sokamadım. en son pazar gunu uzun solda sıkıntısız kullanmıstım. sizce ne olabilir ilginize tesekkur ederim şimdiden.

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
aracı çalıştırdıktan sonra cruise controlü devreye almadan önce frene hiç basmazsanız cruise control çalışmaz. bunu atlamayın. 1 kere basmış olduğunuzdan emin olun.

arıca cruise control bağlantısında sigorta yok. belki sinyal kolunuzun soketinde sıkıntı olabilir. söktürüp kontrol ettirin ya da tech 2 cihazı bağlatıp cruise control sinyallerinin gelip gelmediğini kontrol ettirin.

ourcorsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracı çalıştırdıktan sonra cruise controlü devreye almadan önce frene hiç basmazsanız cruise control çalışmaz. bunu atlamayın. 1 kere basmış olduğunuzdan emin olun.

arıca cruise control bağlantısında sigorta yok. belki sinyal kolunuzun soketinde sıkıntı olabilir. söktürüp kontrol ettirin ya da tech 2 cihazı bağlatıp cruise control sinyallerinin gelip gelmediğini kontrol ettirin.

acaba bı tutaklık mı var dıe yarım saate yakın aracla dolasıp devreye sokmaya calıstım mutlaka bı fren yapmısımdır dıe dusunuyorum. en kotusu dusunuldugunde malıyetlı bı arıza cıkarma olasılıgı var mı?

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
acaba bı tutaklık mı var dıe yarım saate yakın aracla dolasıp devreye sokmaya calıstım mutlaka bı fren yapmısımdır dıe dusunuyorum. en kotusu dusunuldugunde malıyetlı bı arıza cıkarma olasılıgı var mı?

Arkadas Sigortasi yok demiş rolesi veya soketi olmasi kesin. En son ihtimal kol bozulmustur diyebiliriz lakin yeni kullandım diyorsunz. En azından servise telefon ile danışmanizi tavsiye edebilirim.

ourcorsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadas Sigortasi yok demiş rolesi veya soketi olmasi kesin. En son ihtimal kol bozulmustur diyebiliriz lakin yeni kullandım diyorsunz. En azından servise telefon ile danışmanizi tavsiye edebilirim.

teşekkurler. yarın bı servıs yolu gorunuyor bıze demekkı.

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
TIS2000'den devre şemalarını inceledim. Sinyal kolu direk olarak beyine bağlı. arada sadece 2 soket var. birisi direksiyonun altındaki büyük soket, diğeri de sinyal kolu soketi. herhangi bir sigorta-röle yok. servise gidince şunları kontrol ettirin:

-debriyaj pedalı sinyali
-fren pedalı sinyali
-cruise control sinyalleri.

bunların çalıştığından emin olduktan sonra geriye bir şey kalmıyor. bence sinyal kolunuzda sıkıntı vardır ya da soketlerde.

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    85.6 KB · Görüntüleme: 35
Son düzenleme:

ourcorsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
TIS2000'den devre şemalarını inceledim. Sinyal kolu direk olarak beyine bağlı. arada sadece 2 soket var. birisi direksiyonun altındaki büyük soket, diğeri de sinyal kolu soketi. herhangi bir sigorta-röle yok. servise gidince şunları kontrol ettirin:

-debriyaj pedalı sinyali
-fren pedalı sinyali
-cruise control sinyalleri.

bunların çalıştığından emin olduktan sonra geriye bir şey kalmıyor. bence sinyal kolunuzda sıkıntı vardır ya da soketlerde.

teşekkur ederım ılgınze hocam. bu sabah cıktım yola sanayı ye gıdıcem denedım calıstı ve gun boyunca ara ara arabaya bındıgımde denedım calıstı. inşallah bozulmaz tekrar

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun :)