corsaD cdti aracim cok mu yakıyor?

fejii

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de corsa cdti war 90hp easytronic sanziman ama full depoyla ilk aldigimda 370 km gitti nasi dizeldir bu anlamadim soktayim su an..

dnanor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de corsa cdti war 90hp easytronic sanziman ama full depoyla ilk aldigimda 370 km gitti nasi dizeldir bu anlamadim soktayim su an..
bu ne yaw.mazotu yeremi döktün..bu kadar farketmemeli bence..
şehiriçi 600den aşağı gidiyorsa sorun vardır bence..

LeVeLuP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim şu an ki hesabıma göre 140 ykr yakıyor aracım.
190 ykr gibi rakamlar çok fazla.
bir probleminiz var gibi.

fellatore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben de sifir dizel arac kullandim ve de ilk kullandigim depodan itibaren uzun yolda en az 1000 km gittim bu deger zamanla 1200 e kadar cikti ama arac 206 hdi idi ( hatta ilk aldigimizda yola cikinca yanimdaki arkadas ben kullanirken uyumustu ve uynandirip vardigimizi soyleyince gostergeye bakip dalga gecme benle daha ceyrek depoyu bitirmemissin bas gaza da erken varalim demisti ) bu biraz bekle arac alisir gibi yorumlar gercegi pek yansitmiyor oyle arac 300 giderken pat diye 800-900 gitmeye baslamaz... ya sen az yakiyor diye sag ayagina hakim olamiyorsun ya da mazot diye su satiyorlar sana...

gökhan3239

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba. Benimde 2008 corsaD 1.3 cdti aracım var. 100 ytl euro dizel ile tam 500 km de yakıt ışığı yanıp sönmeye başladı. Yani km de 200 ykr yakıyo. Aracım daha 1000 km de Sanırım ilerleyen zamanlarda daha da düşer.
Bu arada hesaplarda normal dizel ve euro dizel farkı ve şehiriçi şehirdışı kullanım koşullarıda var.

Son düzenleme:

fadanur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkese merhaba,
yakma meselesi birazda kullanıma bağlı sanırım.
15 günlük corsa eco flex dizel aracım var..
ilk depoda 110 ytl euro dizel ile 650 km yaptı..
biraz daha düşer diyorlar.. kullanıma dikkat et bence.. agresif kullanma derim.. çok farkediyor..

arctech

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben de aracımı ılk aldıgımda 700 kusur km sehır ıcı menzıl gosterıyordu. sonraları 800kusur lere cıktı sehırıcınde. yakıt tuketımı aracı kullanma seklınız yuk durumuve kullandıgınız yakıt ıle ok ılgılı . ben aracımı ılk aldıgımdan berı po vmax kullanıyorum sehırıcınde 800km yı zor goruyordum ama son 3 depodur daha agresıf kullanmama ragmen shell den alıyorum 900kusur km ıle sehırcınde gıdebılıyorum. ayrıca mevsım de aracın yakıt durumunu etkılıyor. kısın tuketım yaza oranla yaklasık 100km de 0.7 lıtre fazla oluyor unu da goz onune almaısın

arctech

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben de aracımı ılk aldıgımda 700 kusur km sehır ıcı menzıl gosterıyordu. sonraları 800kusur lere cıktı sehırıcınde. yakıt tuketımı aracı kullanma seklınız yuk durumuve kullandıgınız yakıt ıle ok ılgılı . ben aracımı ılk aldıgımdan berı po vmax kullanıyorum sehırıcınde 800km yı zor goruyordum ama son 3 depodur daha agresıf kullanmama ragmen shell den alıyorum 900kusur km ıle sehırcınde gıdebılıyorum. ayrıca mevsım de aracın yakıt durumunu etkılıyor. kısın tuketım yaza oranla yaklasık 100km de 0.7 lıtre fazla oluyor unu da goz onune almalısın

orcinus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yakıt tüketimini aynı yollarda daha önce kullandığım citroen C3 hdi 1.4 16v 90hp arabam ile kıyaslıyorum. İki aracında motor gücleri ve tork ları aynı. (citroen:1,4lt 92hp 200nm tork-- Opel:1,3lt 90hp 200nm tork)
Citroen C3 ile şehir içinde aynı litre miktarda mazot ile 650km yol yapabiliyordum. Opel ile sadece 520km yol yapabiliyorum. Ancak aracın daha yeni olduğunun (3000km) ve şu anda biraz fazla yakacağının farkındayım. Yine de ne bileyim fark baya fazla gibi geldi bana. :)

güç ve tork aynı ama ağırlık??? aynı güzergahlarda benzer şekilde kullanıyorsan c3 ten fazla harcaması bence gayet normal. bakmadım ama c3 ten kesin daha ağırdır. 2 corsa var bende ikisi de 1.2 biri c biri d kasa. d olan daha fazla harcıyor. aynı yerlerde aynı şekilde kullanıyorum ama d ağır.

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizim benzinli araçlar uzun yolda depoyla 680 - 780 arası gidiyor ama şehir içinde 400 450 anca bazn 500 gittiği de oluyo