Corsa için maksimum hız

maliyeci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Küçük araba GSI yada GTI değilse sürat yapmak pek mantıklı değil. ama bir tecrübemi aktarayım Corsa B 1.5 D ile yokuş aşağı 130'u gördüm. (Ayıptır söylemesi)

pmimarfurkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.0 corsa ile max. 150 gördüm fabrika verileri 155 diyor zaten. ancak diger arkadaşlarında dedigi gibi lastiklerin inceligindenmidir yada rüzgardan mı bilmiyorum araba biraz havalandı gibi geniş tabanlı lastikle daha güvenlii olacagına inanıyyorumm.

O

ozzyouz

Bilgi Girilmemiş
corsa c 1.3 dizel aracım var max 195 gördüm .. virajlarda bizim araçlar çok kötü bunu söylemem lazım çok kaza atlattım :)

qsilver

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corsa d ile 180 çok rahat gördüm ve virajlarda yol tutuşu kötü diyenlere de kesinlikle katılmıyorum.sert süspansiyon sistemi ve normalden geniş tabanlı lastikler sayesinde opel küçük sınıf araçlarda bile yol tutuşunda çok başarılı.Corolla ve aurisle 150 ile girdiğim viraja corsa ile aynı hızlarda girebiliyorum hiç de savrulma falan yapmıyor.küçük sınıf otomobillerde bu zor da olsa opel bunu başarmış..

qsilver

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ayrıca şunu da söylemeliyim clio, getz, punto gibi araçlar da kullandım.hepsi aynı sınıf araçlar olmasına rağmen corsanın gibi yol tutuşu olana rastlamadım.özellikle getz biraz hızlanınca ön takım hemen yolla temasını kesiyor

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
epsnin açılımı electric power steering değil electronic power steeringtir. Corsalarda bu sistem 1993te sunuldu ve küçük sınıfta bir ilkti o dergiyi bulabilirsem detaylı yazarım neyse ben hafif eğimli yolda çeşme otobanında (otobandaki uzun düzlüğü tüm izmirliler bilir) 195 rahat gördüm ve inanın araç hiçte güvensiz hissettirmiyor corsa c aerodinamik açısından çok başarılı bir dizayna sahip bu nedenle diğer araçlardan ilk bu sebepten ayrılır sonra süspansiyon ve aktarma gelir die düşünüyorum

mehmetavci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben 165 km hıza ulaştım , korktuğum için daha fazla basmadım.. Fakat hızdan daha çok beni şaşırtan yokuşlardaki performansı oldu.. dilovasının yokuşunda birkaç lüx araba dışında sol şeridi hiç kimseye kaptırmadım... 1.2 motor bir arabadan bu kadar performans beklemezdim...:good:

dnanor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben sattığım corsa d aracımla düz yolda max. 185 i gördüm ve hiç sıkıntı yaşamadım..
ancak sürat ölüme daha yakınlaştırır insanı...dikkatli olmak ve hızdan uzak durmalıyızx

efeeryurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Göktuğ ve Yüksel'e katılıyorum... :good:

yani aracın yol tutuşu ve virajlardaki performansı bencede gayet başarılı...

abimde Fiesta, annemde Punto var.. Punto ztn çok rezil yani virajlarda kesin arkadan savrulup kötü sonuçlar doğabilir, Fiesta yine daha iyi ama Corsa C mükemmel.. :alkis:

aracımda yay flnda yok, orjinal yay ve lastiklerimle, yol tutuşum mükemmel...

yakuzz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben 165 km hıza ulaştım , korktuğum için daha fazla basmadım.. Fakat hızdan daha çok beni şaşırtan yokuşlardaki performansı oldu.. dilovasının yokuşunda birkaç lüx araba dışında sol şeridi hiç kimseye kaptırmadım... 1.2 motor bir arabadan bu kadar performans beklemezdim...:good:

Aynen dediğin olayı bende yaşadım. "1,2 motor gitmez,çekmez ama idare ederim artık" derken 180km/h yapması, gaza çökünce torkunu hissettirmesi, hızlanması falan çok şaşırttı. Meğer bunlardaki motor çok noktadan enjeksiyonlu,16 valfli ve ödüllüymüş. 1,4 ün 8 valflisinden değer olarak çok çok üstün olduğunu ise kullanma klavuzunda gördüm ve yine şaşıdım :D