Corsa d tavan lambası

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Torpido okudum astra h lambası tam oluyormus.bende torpido icin osram in led sensörlü lambasıni çift trfi bant ile tutrmyı düşündüm.Ama fırsat olmadi

Aynen abi ben aldım taktım torpidoda fakat elektrik bağlamadım. Niye elektrik bağlamadan taktın diye sorarsan kışın oradan soğuk geliyor lambayı takınca soğuk kesildi :D

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen abi ben aldım taktım torpidoda fakat elektrik bağlamadım. Niye elektrik bağlamadan taktın diye sorarsan kışın oradan soğuk geliyor lambayı takınca soğuk kesildi

Haha soğuk mu. Yav o zaman ben de kapı altı sünger alıp yapistirayim esmesin efil efil:maden:

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen abi ben aldım taktım torpidoda fakat elektrik bağlamadım. Niye elektrik bağlamadan taktın diye sorarsan kışın oradan soğuk geliyor lambayı takınca soğuk kesildi

Haha soğuk mu. Yav o zaman ben de kapı altı sünger alıp yapistirayim esmesin efil efil:maden:

Fitiller iyi durumda benim abi ama oradan da hava girerse aynen sünger çekerim :maden: :D

OBD2 portunun oradan da soğuk hava geliyordu polen filtresinin kapağını iyice sıkıştırınca soğuk hava kesildi artık hava sadece kanallardan geliyor :D

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben ilk defa senden duydum soğuk hava geldiğini. Fitiller için silikon sprey tavsiye ederim helede kış günlerinde pamuk gibi olur:rolleyes:

Fitil işi tamam abi hallettim onu :)

Benim polen filtresinin kapağını servis kırmıştı abi o yüzden bazen yerinden çıkıyor hafiften, o çıktığı için de hava kalorifer peteğinden geçmeden direk aracın içine giriyor hava kanallarından da çok az bir sıcak hava geliyor. Kapağın yerinden çıktığını 2 şekilde farkediyorum.

Birincisi portun oradan soğuk hava geliyor :D

İkincisi bahsettiğim gibi hava kanallarından daha az hava geliyor :)

Yarın 20 günlüğüne falan yokum abi kendine iyi bak görüşmek üzere :)

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fitil işi tamam abi hallettim onu :)

Benim polen filtresinin kapağını servis kırmıştı abi o yüzden bazen yerinden çıkıyor hafiften, o çıktığı için de hava kalorifer peteğinden geçmeden direk aracın içine giriyor hava kanallarından da çok az bir sıcak hava geliyor. Kapağın yerinden çıktığını 2 şekilde farkediyorum.

Birincisi portun oradan soğuk hava geliyor :D

İkincisi bahsettiğim gibi hava kanallarından daha az hava geliyor :)

Yarın 20 günlüğüne falan yokum abi kendine iyi bak görüşmek üzere :)

Valla benimkini de kirmis lar geçen söküp bantladim:( yoksa ses yapıyordu. Görüşürüz allaha emanet...

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam hiç bir ek montaj gerekmedi, sadece soketin ayaklarını elimle birazcık daralttım ve cuk oturdu yerine. Soğutucu problem yaratmadı tavan döşemesi ile kaporta arasında bolca boşluk olmasından ötürü. Direk sofit tipi ampul zaten, uzunluğu dışında normal ampul ile aynı. Aracı Opcom ile de kontrol ettim, BCM ve ECU normal ampul yerine led taktığımı anlayamadı.

Teşekkürler Bora mesajını şimdi farkettim ;)