Corsa D aydınlatma hakkında

mechanic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 2011 Corsa aydınlatma hakkında yardımcı olurmusunuz.. kısa farlar, sokak aydınlatması olmayan yerlerde yetersiz kalıyor,iç aydınlatma çok zayıf,sis farlarına xenon takmak istemiyorum.. ben biraz araştırdım bunları buldum.. sizce de uygunmudur yoksa tavsiyeleriniz olurmu?

Bu ampuller kısa farlara olurmu? kullanan varmı memnunmU?>>> http://www.hepsiburada.com/liste/os...?productId=otm90c64150nbr&categoryId=20024642

bu ampuller tavan ve bagaj aydınlatması için uygunmu? yeterli aydınlatma sağlarmı>> (malum standartta iç aydınlatma çok zayıf) >> http://www.hepsiburada.com/liste/mo....aspx?productId=otm011191&categoryId=20024644

bu ampuller sis farların uyarmı?>> http://www.hepsiburada.com/liste/ph....aspx?productId=otm01e104&categoryId=20024642

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben corsa D nin kısalarını ve sislerini hangi H koduna sahip olduğunu bilmiyorum..Yani kısalar H1 mi,H3 mü bilgim yok..Eğer H koduna uygun ise linklerini verdiğiniz ürünler, çok fazla beklentiye kapılmayın derim..Çünkü onların %92 si made in china ve mavi cam boyasına batırılarak yok xenon effect,yok sirius bang,yok shockwave gibi ismi üründen daha kaliteli reklamlarla piyasaya sunuluyor..Üstündeki mavi boya zaten çalışma sıcaklığı ve süresi ile doğru orantlı olarak dökülecek.. İyi performans almak istiyorsanız mercekli xenon kullanmalsınız..Fakat işimi görsün derseniz de denemeniz gerek..Ben denemediğim için bu konuda yardımcı olamıyorum..Fakat osramın olduğu kadar philipsin de halojenlerinin orjinalleri çok başarılı..Önceki xenon far sistemimde uzunları değiştireyim dedim bu (%70 daha fazla menzil vs diyen ampüllerle) fakat sonuç hüsran oldu..Kendini zor aydınlatıyorlardı..

İç aydınlatma ampüllerinizin de tipi önemli..Eğer linkteki gibi ise ledler gayet iyi randıman veriyor..Linkini verdiğiniz üründeki gibi benim aracımda da torpido aydınlatması aynı ampül tipine sahip..Ben de orada bu ledlerden kullanıyorum..Bu ampüllerden kullanın ama aynı şeyi kısa ve sisler için söyleyemeyeceğim..

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
far temizliği yaptırdınız mı yada farlarınızın ayarı çok aşağıda olmasın benimkiler gayet yeterli hatta xenonlulara uzunları bir açıyorum resmen gündüz gibi oluyor orjinal farlarla orjinal sislerse kısaların bir tık altıda aydınlatma yapıyor

mechanic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben corsa D nin kısalarını ve sislerini hangi H koduna sahip olduğunu bilmiyorum..Yani kısalar H1 mi,H3 mü bilgim yok..Eğer H koduna uygun ise linklerini verdiğiniz ürünler, çok fazla beklentiye kapılmayın derim..Çünkü onların %92 si made in china ve mavi cam boyasına batırılarak yok xenon effect,yok sirius bang,yok shockwave gibi ismi üründen daha kaliteli reklamlarla piyasaya sunuluyor..Üstündeki mavi boya zaten çalışma sıcaklığı ve süresi ile doğru orantlı olarak dökülecek.. İyi performans almak istiyorsanız mercekli xenon kullanmalsınız..Fakat işimi görsün derseniz de denemeniz gerek..Ben denemediğim için bu konuda yardımcı olamıyorum..Fakat osramın olduğu kadar philipsin de halojenlerinin orjinalleri çok başarılı..Önceki xenon far sistemimde uzunları değiştireyim dedim bu (%70 daha fazla menzil vs diyen ampüllerle) fakat sonuç hüsran oldu..Kendini zor aydınlatıyorlardı..

İç aydınlatma ampüllerinizin de tipi önemli..Eğer linkteki gibi ise ledler gayet iyi randıman veriyor..Linkini verdiğiniz üründeki gibi benim aracımda da torpido aydınlatması aynı ampül tipine sahip..Ben de orada bu ledlerden kullanıyorum..Bu ampüllerden kullanın ama aynı şeyi kısa ve sisler için söyleyemeyeceğim..

öncelikle cevap için çok teşekkür ederim..
aslında sis farını değiştirmek biraz keyfi olsada kısa farları değiştirmek kaçınılmaz.
çünkü kısa farlar aydınlatma bakımından çok sönük kalıyor.. şuan xenon'a ayıracak bütçem yok..bu açıdan geçicide olsa bir çözüm bulmak zorundayım.. peki kısa farlar için tavsiye edebileceğiniz marka nedir acaba ?

mechanic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
far temizliği yaptırdınız mı yada farlarınızın ayarı çok aşağıda olmasın benimkiler gayet yeterli hatta xenonlulara uzunları bir açıyorum resmen gündüz gibi oluyor orjinal farlarla orjinal sislerse kısaların bir tık altıda aydınlatma yapıysor

sizce 2011 araca far temizliği gerekirmi? geçen gün istanbul şile yolunda aydınlatma olmayan yerlerde far ayarı en yukarıda olduğu halde büyük sıkıntı yaşadım. daha önceki araçlarımlada o yoldan çok geçtim ama aydınlatma sorunu yaşamadım. :( tecrübesi olan arkadaşların tavsiyesiyle güzel bir ampul bu işi çözer :)

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle cevap için çok teşekkür ederim..
aslında sis farını değiştirmek biraz keyfi olsada kısa farları değiştirmek kaçınılmaz.
çünkü kısa farlar aydınlatma bakımından çok sönük kalıyor.. şuan xenon'a ayıracak bütçem yok..bu açıdan geçicide olsa bir çözüm bulmak zorundayım.. peki kısa farlar için tavsiye edebileceğiniz marka nedir acaba ?

KIsalarınız H4 sisleriniz H10 yanlış bilmiyorsam.. Bir de orjinal ampülü çıkardığınızda üzerinde 35W mı yoksa 55W mı olduğuna da dikkat edin..Eğer 35W a 55W takarsanız olmaz mı?Olur,belki daha randımanlı yanar ama uzun vadede fazla akımla çalıştığından aracınızın ön farlarını sarartabilir ya da karartma yapabilir..Bu tarz ampül takımları aksesuarcılarda 20-30 TL ye satılıyor..İsterseniz xenon alın ortalama ürünlerden..70-110 tl arası..En azından işinizi görürsünüz..Ampül rengini de sarı ya da gün ışığı tercih ederseniz, daha iyi olur..

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2012 model aracım var corsa gözlük kullanıyorum ışık hassasiyetim had safhada ancak zifiri karanlık orman yada tali yol olmadığı sürece aydınlatmada sıkıntı yaşamadım. ama sırf daha iyi olur mu diye halojenlerimde beyaz ampül düşünoyurm sizde verimli olur mu? aydınlatmayı düşürür mü? karşıdaki aracı rahatsız eder mi?

mechanic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2012 model aracım var corsa gözlük kullanıyorum ışık hassasiyetim had safhada ancak zifiri karanlık orman yada tali yol olmadığı sürece aydınlatmada sıkıntı yaşamadım. ama sırf daha iyi olur mu diye halojenlerimde beyaz ampül düşünoyurm sizde verimli olur mu? aydınlatmayı düşürür mü? karşıdaki aracı rahatsız eder mi?

bahsettiğiniz yollar dışında bende sıkıntı yaşamıyorum ama ara arada olsa tali yollara yada orman yoluna giriyoruz bu açıdan böyle bir araştırma içindeyim..

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
sizce 2011 araca far temizliği gerekirmi? geçen gün istanbul şile yolunda aydınlatma olmayan yerlerde far ayarı en yukarıda olduğu halde büyük sıkıntı yaşadım. daha önceki araçlarımlada o yoldan çok geçtim ama aydınlatma sorunu yaşamadım. :( tecrübesi olan arkadaşların tavsiyesiyle güzel bir ampul bu işi çözer :)

far temizliği duruma göre değişir malum güneş plastiği bozuyor ben bir köy yolunda foto çekeyim eklerim buraya belkide en yukarıda diye odak çok dağıldığından az aydınlatma yapıyordur yanlış hatırlamıyorsam %1.5 eğim olması gerekir ön farlarda

mechanic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
far temizliği duruma göre değişir malum güneş plastiği bozuyor ben bir köy yolunda foto çekeyim eklerim buraya belkide en yukarıda diye odak çok dağıldığından az aydınlatma yapıyordur yanlış hatırlamıyorsam %1.5 eğim olması gerekir ön farlarda

ortada aşağıda yukarıda hepsinde denedim ama istediğim ışığı alamadım..
tabi bu bahsettiğim orman yolu gibi yerler için geçerli yani aydınlatma olmayan yerlerde..