Corsa D aydınlatma hakkında

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tavsiyenizi dikkate alıcam ve tercihim extreme vision olucak. Keske biraz daha beyaz olsaydi..

standart ampullerden daha beyaz ama tabi ki zenon gibi değil.
ışık şiddeti yüksek olduğu için standart ampullere göre 35 mt. gibi daha uzağı aydınlatıyor, daha beyaz ışık veriyor ve tabi ki çok daha iyi aydınlatıyor.
en güzel tarafı da çok uzun ömürlü olduğu söyleniyor.
bir çok arkadaşım araçlarında osram night breaker ve bosch plus 90 kullandılar ama ömürleri
3-12 ay gibi oldu. çoğu daha sonra extreme visiona döndü şu ana kadar patladı diye hiç bir şikayet duymadım.
iki yıla yakındır kullananlar var.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
fotoları biraz önce çektim orjinal farlar ve ampuller hiç temizlik yapılmadı telefonu direksiyonun üzerine koyupta çektim sırası ile kısalar, kısa+uzun, sisler, sis+kısa

Ekli dosyalar

• IMG_0269.jpg
    IMG_0269.jpg
    104.4 KB · Görüntüleme: 13
  • IMG_0270.jpg
    IMG_0270.jpg
    101.4 KB · Görüntüleme: 11
  • IMG_0271.jpg
    IMG_0271.jpg
    105.3 KB · Görüntüleme: 11
  • IMG_0272.jpg
    IMG_0272.jpg
    104.4 KB · Görüntüleme: 12

mechanic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fotoları biraz önce çektim orjinal farlar ve ampuller hiç temizlik yapılmadı telefonu direksiyonun üzerine koyupta çektim sırası ile kısalar, kısa+uzun, sisler, sis+kısa

bana sorarsan senin kısalarda yeterli değil!!
bak kısaların gösterdiği uç nokta ile uzunların gösterdiği uç noktanın ortalarına kadar göstermeli kısalar. yani benim yetersizden kastım gösterdiğii uç nokta yetersiz.. bir kaç metre daha uzağı göstermesinin peşindeyim.. phılps le çözülecek umarım..

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
bana sorarsan senin kısalarda yeterli değil!!
bak kısaların gösterdiği uç nokta ile uzunların gösterdiği uç noktanın ortalarına kadar göstermeli kısalar. yani benim yetersizden kastım gösterdiğii uç nokta yetersiz.. bir kaç metre daha uzağı göstermesinin peşindeyim.. phılps le çözülecek umarım..

abi daha uzağı gösterirse bu seferde karşıdan gelenin gözünü alır farlar tam ayarında şu anda yolda kedi köpek çakal tilki domuz atladı mı duracak çok mesafe kalıyor:) yani bir 25 26 metre var o fotoda onuda nerden mi biliyorum bizim bahçeye garaja koydummu bahçeye açılan kapıyı açınca arabanın bulunduğu yerden duvara 26.5 metre var far çizgisi duvarda kalıyor:)

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

2011 model araba da far temizlğii vs. zaten olmaz.
far temizliği iki şey için yapılır, birincisi far camları çok uzun yıllar güneş altında kardığı için sararır ve şeffaflığını kaybeder.
o zaman uygun zımpara ve pasta cila ile üstteki mat tabaka zımparalanarak
allttan temiz yüzey ortaya çıkartılır.
ikincisi far camının içerisine su buharı ve özellikle toz girer. bu durumda da far sökülerek içerisi uygun şekilde temizlenir.
yeni bir arabada bunların ikisinin de olacağını sanmıyorum.
resimlerden göründüğü kadarı ile senin arabada ki sorun ampuller değil farların odaklama ve seviye ayarları ile ilgili.
senin farların ayarı düşük, önce direksiyonun solundaki far seviye anahtarından farları yukarı kaldırıp dene.
garantin dolmadıysa servise gidip benim far ayarlarım bozuk dersen garantiden ücretsiz far ayarı da yaparlar.
farlar fabrikadan çıktığı haliyle ise yine söylüyorum; benim araçlarda sisi farı olmamasına ve aydınlatma konusunda fazla beklentisi olan birisi olarak hiç bir zaman sıkıntı yaşamadım.
sadece yol durumuna göre far ayarını bir kademe yükseltirdim.
ama ben yine iyi bir ampul ile performansı artırmak istiyorum dersen tabi ki orjinalinden çok iyi oluyor.
özellikle değişik iklim koşullarında ve uzun gece yolculuklarında çok rahat ediyorsun.
AKLINDA BULUNSUN EKTREME VİSİON GİBİ BAŞKA BİR PERFORMANS AMPULÜ TAKTIKTAN SONRA FAR AYARLARI ÖNCEDEN İYİ DAHİ OLSA BU TÜR AMPULLERİN AYDINLATMA ÖZELLİKLERİ FARKLI OLDUĞU İÇİN MUTLAKA FAR YARININ YENİDEN VE TİTİZCE YAPILMASI GEREKİYOR.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
2011 model araba da far temizlğii vs. zaten olmaz.
far temizliği iki şey için yapılır, birincisi far camları çok uzun yıllar güneş altında kardığı için sararır ve şeffaflığını kaybeder.
o zaman uygun zımpara ve pasta cila ile üstteki mat tabaka zımparalanarak
allttan temiz yüzey ortaya çıkartılır.
ikincisi far camının içerisine su buharı ve özellikle toz girer. bu durumda da far sökülerek içerisi uygun şekilde temizlenir.
yeni bir arabada bunların ikisinin de olacağını sanmıyorum.
resimlerden göründüğü kadarı ile senin arabada ki sorun ampuller değil farların odaklama ve seviye ayarları ile ilgili.
senin farların ayarı düşük, önce direksiyonun solundaki far seviye anahtarından farları yukarı kaldırıp dene.
garantin dolmadıysa servise gidip benim far ayarlarım bozuk dersen garantiden ücretsiz far ayarı da yaparlar.
farlar fabrikadan çıktığı haliyle ise yine söylüyorum; benim araçlarda sisi farı olmamasına ve aydınlatma konusunda fazla beklentisi olan birisi olarak hiç bir zaman sıkıntı yaşamadım.
sadece yol durumuna göre far ayarını bir kademe yükseltirdim.
ama ben yine iyi bir ampul ile performansı artırmak istiyorum dersen tabi ki orjinalinden çok iyi oluyor.
özellikle değişik iklim koşullarında ve uzun gece yolculuklarında çok rahat ediyorsun.
AKLINDA BULUNSUN EKTREME VİSİON GİBİ BAŞKA BİR PERFORMANS AMPULÜ TAKTIKTAN SONRA FAR AYARLARI ÖNCEDEN İYİ DAHİ OLSA BU TÜR AMPULLERİN AYDINLATMA ÖZELLİKLERİ FARKLI OLDUĞU İÇİN MUTLAKA FAR YARININ YENİDEN VE TİTİZCE YAPILMASI GEREKİYOR.

far ayarları doğru benim düğmedende en yüksekte zaten zaten kısa farların 25 metre civarı aydınlatması yapması gerekir far konusunda sıkıntı yaşamıyorum:)