Corsa D aydınlatma hakkında

mechanic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
KIsalarınız H4 sisleriniz H10 yanlış bilmiyorsam.. Bir de orjinal ampülü çıkardığınızda üzerinde 35W mı yoksa 55W mı olduğuna da dikkat edin..Eğer 35W a 55W takarsanız olmaz mı?Olur,belki daha randımanlı yanar ama uzun vadede fazla akımla çalıştığından aracınızın ön farlarını sarartabilir ya da karartma yapabilir..Bu tarz ampül takımları aksesuarcılarda 20-30 TL ye satılıyor..İsterseniz xenon alın ortalama ürünlerden..70-110 tl arası..En azından işinizi görürsünüz..Ampül rengini de sarı ya da gün ışığı tercih ederseniz, daha iyi olur..

evet yapılan son araştırmaya göre xenon dan başkası yalan :) boşuna ampule 70-80 vermeye gerek yok .. çünkü çok büyük farklar olmuyormuş..

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
evet yapılan son araştırmaya göre xenon dan başkası yalan :) boşuna ampule 70-80 vermeye gerek yok .. çünkü çok büyük farklar olmuyormuş..

Merceksiz Xenon takacaksaniz hiç takmayın, önünüzu hiç goremezsiniz. Bizleri de kör edersiniz. Yapacağınız şey Osram night breaker ampul takmak ve far ayarı yaptırıp birazcık yükseltmek. Muhtemelen şu anda yakını gösteriyor.

mechanic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merceksiz Xenon takacaksaniz hiç takmayın, önünüzu hiç goremezsiniz. Bizleri de kör edersiniz. Yapacağınız şey Osram night breaker ampul takmak ve far ayarı yaptırıp birazcık yükseltmek. Muhtemelen şu anda yakını gösteriyor.

Evet yakini gosteriyor. Osram night breaker hakkinda "cok fazla fark beklemeyin" diye yorumlar okudum. Siz kullandinizmi?

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Evet yakini gosteriyor. Osram night breaker hakkinda "cok fazla fark beklemeyin" diye yorumlar okudum. Siz kullandinizmi?

Evet kullandım, cok beklenti olmasın. Ama normal ampullerden iyi gösterdiği kesin

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaklaşık 4 yıl 2007 model corsa d kullandım, şimdi de 2013 model kullanıyoruz.
farlar konusunda hiç bir zaman hiç bir sıkıntı yaşamadım yeter ki ayarları düzgün olsun.
kullandığım bir çok marka ve model araba arasında farları in iyilerinden birisidir.
siz öncelikle düzgün bir far ayarı yaptırın ve gerekirse içerideki far ayar düğmesinden de ayar yapın.
hala yetersiz buluyorsanız, yapacağınız, eğer sizin araca uygun olanı varsa % 100 DAHA FAZLA IŞIK VEREN PHILIPS EXTREME VİSİON VEYA GENERAL ELEKTRİĞİN YENİ ÇIKARDIĞI %120 FAZLA IŞIK VEREN AMPULÜNÜ KULLANIP SORUNU ÇÖZECEKSİNİZ.
yeni i 30 ların farları corsanın yanında mum gibi kalıyor ben dahil bir çok arkadaş phılıps extreme vision takarak sorunu çözdük. şu ana kadar patlama veya başka türlü hiç bir sıkıntı yaşamadık.
bir arkadaş ise yeni çıkan general electric'in %120 fazla ışık veren ampulünü kullanıyor oda çok memnun.
bu ampuller standat ampullare göre daha beyaz ışık veriyor, 5 kata kadar daha uzun ömürlü ve ışık rengi daha beyaz.
osram niğht breaker ve bosch plus 90 ampuller hem çok kısa ömürlü hem de ışık şiddeti daha düşük.

mechanic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaklaşık 4 yıl 2007 model corsa d kullandım, şimdi de 2013 model kullanıyoruz.
farlar konusunda hiç bir zaman hiç bir sıkıntı yaşamadım yeter ki ayarları düzgün olsun.
kullandığım bir çok marka ve model araba arasında farları in iyilerinden birisidir.
siz öncelikle düzgün bir far ayarı yaptırın ve gerekirse içerideki far ayar düğmesinden de ayar yapın.
hala yetersiz buluyorsanız, yapacağınız, eğer sizin araca uygun olanı varsa % 100 DAHA FAZLA IŞIK VEREN PHILIPS EXTREME VİSİON VEYA GENERAL ELEKTRİĞİN YENİ ÇIKARDIĞI %120 FAZLA IŞIK VEREN AMPULÜNÜ KULLANIP SORUNU ÇÖZECEKSİNİZ.
yeni i 30 ların farları corsanın yanında mum gibi kalıyor ben dahil bir çok arkadaş phılıps extreme vision takarak sorunu çözdük. şu ana kadar patlama veya başka türlü hiç bir sıkıntı yaşamadık.
bir arkadaş ise yeni çıkan general electric'in %120 fazla ışık veren ampulünü kullanıyor oda çok memnun.
bu ampuller standat ampullare göre daha beyaz ışık veriyor, 5 kata kadar daha uzun ömürlü ve ışık rengi daha beyaz.
osram niğht breaker ve bosch plus 90 ampuller hem çok kısa ömürlü hem de ışık şiddeti daha düşük.

öncelikle cevap için tşk ler.
EXTREME VİSİON H7 bulamadım internette.siz nereden temin ettiniz acaba ?
dıomond vision
crystal vısıon çeşitleri var..

multispace

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
osram nightbreaker güzel bir ampüldür denemenizi tavsiye ederim.

tabi far durumunu bilemiyorum.. bu ampülün performansı far reflektörünün kalitesine göre değişiyor.

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle cevap için tşk ler.
EXTREME VİSİON H7 bulamadım internette.siz nereden temin ettiniz acaba ?
dıomond vision
crystal vısıon çeşitleri var..

internette çok çeşitli sitelerde var.

http://www.ozenticaret.com.tr/asp/product/1988/Philips-X-treme-Vision-H7

ben buradan aksesuarcıdan almıştım.
kesinlikle extreme vision veya genral electric al.
diğer marka ve modellere bakma parana yazık olur.

mechanic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et