Corsa d sabah calismasinda gelen sesler

ahmet28

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç lpgli mi

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya bi de rolantide calisirken tik tik ses geliyor sanki bisey biseye vuruyomus gibi. Onu duyan var mi hic? Video cekebilirsem ve videoda duyulursa yuklerim yarin, sesi benden baska duyan yok :D

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
Bi yükleyinde videoyu emin olalım. Umarim klima kliper kirilmamistir belki bilirsin o kirilinca torpidonun ordan tik tik diye ses yapiyor :/

Soner Doğru

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yağ kapağının yada yağ seviye çubuğunun contalarında kaçak var mı, hava sesi geliyor mu? Bir kere kapağı takmayı unutmuştum, benzer sesler bende de gelmişti.

Bu sabah aracimi calistirdim gaza yuklendim 3000 devire yasladim 2-3 dakika arac devri dusmedigi icin her zamanki catur cutur sesler gelmedi aractan .. ise gittim ve aracimi park ettim. aksam cikista normal calistirdim ve hic dokunmadim gene ayni sasinti ve catir cutur ses gene geldi ama her zamankinden daha az geldi .. saniyelik 10 saniye icinde oluyor ve randumana geri giriyor tekrardan..

hafta sonu videoyu cekip paylasicam kismetse

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu sabah aracimi calistirdim gaza yuklendim 3000 devire yasladim 2-3 dakika arac devri dusmedigi icin her zamanki catur cutur sesler gelmedi aractan .. ise gittim ve aracimi park ettim. aksam cikista normal calistirdim ve hic dokunmadim gene ayni sasinti ve catir cutur ses gene geldi ama her zamankinden daha az geldi .. saniyelik 10 saniye icinde oluyor ve randumana geri giriyor tekrardan..

hafta sonu videoyu cekip paylasicam kismetse

Yağ doldurma kapağı açıkken ben de gaza bastığımda herhangi bir sarsıntı yada ses değişimi olmuyordu herşey rölantide oluyordu, sizin yaşadıklarınızı okuyunca aklıma gelen ilk şey benim kapağı açık unutmamdan kaynaklanan kompresyon kaybıydı, motor herhangi bir yerden hava mı alıyor yada kaçırıyor acaba ?

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sağolasın :) Bide bizim araçların trigeri kayis değil zincirmis birazda ondan gelebilir ses. Vallahi 5w 30 mobil 1 esp kullaniyorum daha kaliteli yağ yok gibi ;) 0w -40 da arkadasta biraz ses yapmis

Sınavlarım bittiğinde yapacağım ilk şey alet edevatı toplayıp araca dalmak ve gazdan ayak çekince gelen tııırrr sesi ve bu çıt çıt sesini acaba nasıl keseriz diye uğraşmak olacak :D

Subap yada zincirse yapcak bişi yok :D

Soner Doğru

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yağ doldurma kapağı açıkken ben de gaza bastığımda herhangi bir sarsıntı yada ses değişimi olmuyordu herşey rölantide oluyordu, sizin yaşadıklarınızı okuyunca aklıma gelen ilk şey benim kapağı açık unutmamdan kaynaklanan kompresyon kaybıydı, motor herhangi bir yerden hava mı alıyor yada kaçırıyor acaba ?

bu konuyu kismetse hafta sonu cozmek istiyorum ilk basta kelebek bogazini temizleyecegim ve yagi 5-30 ile degistircegim ve motorun sagina soluna iyice bakacagim.. devir ayarinida biraz yukseltip bu sekilde deneyecegim bakalim ayni ses devam edecekmi..

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
10-40 yag mi kullaniyosunuz? Arabaniz miras falan sanirim... 35 bin km deki arabaya 5-30 , 0-40 tam sentetik yag kullanirsaniz en azindan normal olani yapmis olup ses devam ederse de diger secenekleri degerlendirirsiniz.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sınavlarım bittiğinde yapacağım ilk şey alet edevatı toplayıp araca dalmak ve gazdan ayak çekince gelen tııırrr sesi ve bu çıt çıt sesini acaba nasıl keseriz diye uğraşmak olacak :D

Subap yada zincirse yapcak bişi yok :D

Cit cit a çözüm yok motorun huyu belki bi nebze çözüm kaput kecesi bunu ucuz yollu aldık mi hersy 4 /4 luk olur:rolleyes: Yarın servisini arayip sorcam fiyati veya olup olmadigini paylaşırim

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu konuyu kismetse hafta sonu cozmek istiyorum ilk basta kelebek bogazini temizleyecegim ve yagi 5-30 ile degistircegim ve motorun sagina soluna iyice bakacagim.. devir ayarinida biraz yukseltip bu sekilde deneyecegim bakalim ayni ses devam edecekmi..

Yağı değiştirene kadar aracı zorlamayin mümkün ise kullanmayın bile daha fazla zarar verirsinz