Corsa d sabah calismasinda gelen sesler

Soner Doğru

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
büyük ihtimalle fark eder. Mobil 1 esp formula tavsiye ederim gayet kalitelidir. ;) ayrıca bujileride kontrl etmenizde fayda var oda aracın düzgün çalışmasini engeller

bujileride yagla beraber degistirdim ama sanirim dediginiz gibi dusununce 10-40 ilk yaglamada agir geliyor ve yaglama esnasinda sikistirma yapiyor..yagdan kaynakli olabilir.. Hafta sonu bu isi cozmem lazim :)

ozann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mobil 1 esp 0 40 yazin bile ilk calistirmada ses yapti benim aracimda. Ki 12000de degistirmistim, simdi 18000de, bi dahaki degisimde 5 30 deneyecegim

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

ozann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ses derken nasıl bi ses Üstad? Bende 0w -40 geciyim diyordum :confused:
Bu dizel gibi calisma sesi dedikleri ses. Normalde en fazla 1 dkda falan gecmesi gerekirken daha uzun suruyor. Eski aracima castrol 10 40 kullaniyodum hic ses yapmiyordu corsa daha hassas bu konuda

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu dizel gibi calisma sesi dedikleri ses. Normalde en fazla 1 dkda falan gecmesi gerekirken daha uzun suruyor. Eski aracima castrol 10 40 kullaniyodum hic ses yapmiyordu corsa daha hassas bu konuda

Yeni nesil araçlar çok hassas. Helede corsanin o cit cit sesi yok mu adamı deli ediyor :mad: o zaman 5w 30 a devam ama mobil 1 de sadece 0w -40 da dexos2 mevcut dexos2 olmayan yağ kullanilir mi ki?

ozann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yeni nesil araçlar çok hassas. Helede corsanin o cit cit sesi yok mu adamı deli ediyor :mad: o zaman 5w 30 a devam ama mobil 1 de sadece 0w -40 da dexos2 mevcut dexos2 olmayan yağ kullanilir mi ki?
O cit cit a ben de takiyorum en sonunda kaput kecesi alayim diyorum baya farkettiriyor sesi. Dexos2 mevzusu da ayri bi karisiklik

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
çıt çıt sesi lpg varsa ejektörden yapar yada motosikletlerde sübab ayarı bozuksa geliyor muhtemelen arabada da aynıdır

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çıt çıt sesi lpg varsa ejektörden yapar yada motosikletlerde sübab ayarı bozuksa geliyor muhtemelen arabada da aynıdır

Yok hocam bu corsa d nin kronik motor enjektör sesi :mad:

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O cit cit a ben de takiyorum en sonunda kaput kecesi alayim diyorum baya farkettiriyor sesi. Dexos2 mevzusu da ayri bi karisiklik

Aynen ya bu dexos2 yi ne yapcaksak ne fayda verdiği de meçhul belkide pazarlama stratejisi.
keçe olayını bende düşünüyorum acaba hurdaliktan çıkma bulunur mu ki dersin ? Fiyati 300 diye duymustum serviste:rolleyes: