Corsa D havalandırma çerçevesi kaplama

sinannncannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Üstad harika olmuş emeğine sağlık bayıldım. Benim araç piano black senin yaptığın gibi yapmayı istiyorum sence parçayı hiç sokmeden yapsam nasıl olur?

Parçayı giç sökmeden yapmak ne kadar mümkün olur bilemiyorum. Ama bence denemeye değer. Eğer sağlıklı sonuç alabilirseniz burada paylaşırsınız ve beraberce daha basit bir yöntem keşfetmiş oluruz :) .:good:

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Parçayı giç sökmeden yapmak ne kadar mümkün olur bilemiyorum. Ama bence denemeye değer. Eğer sağlıklı sonuç alabilirseniz burada paylaşırsınız ve beraberce daha basit bir yöntem keşfetmiş oluruz :) .:good:

Firsat bulursam deneyeceğim :) Yalniz sanki bana kavlama yapar gibi geliyor ...

sinannncannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar, konuyu hortlatıcam sanırım biraz ama 27.06.2014 tarihindden bugüne hala kullanıyorum bu kaplamayı en ufak bozulma olmadı, yapmak isteyen arkadaşlar folyolara güvenebilir gibi geldi bana. Sağlıcakla ..

panzeropel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar, konuyu hortlatıcam sanırım biraz ama 27.06.2014 tarihindden bugüne hala kullanıyorum bu kaplamayı en ufak bozulma olmadı, yapmak isteyen arkadaşlar folyolara güvenebilir gibi geldi bana. Sağlıcakla ..
Sinan Bey hazır konu hortlamışken bir şey sormak istiyorum.Stoplarda ki geri lambasının olduğu şeffaf kısmı karartmışsınız yanlış anlamadıysam.Bunu boya ile mi yaptınız yoksa far folyosu ile mi?
Bir de gündüz farlarını turuncu yapmışsınız.Hem gündüz hem de akşam park konumunda çekilmiş fotoğrafı varsa paylaşabilir misiniz?
Ben de photon çift duy turuncu T20 ampul almayı düşünüyorum da. :)

Son düzenleme:

sinannncannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sinan Bey hazır konu hortlamışken bir şey sormak istiyorum.Stoplarda ki geri lambasının olduğu şeffaf kısmı karartmışsınız yanlış anlamadıysam.Bunu boya ile mi yaptınız yoksa far folyosu ile mi?
Bir de gündüz farlarını turuncu yapmışsınız.Hem gündüz hem de akşam park konumunda çekilmiş fotoğrafı varsa paylaşabilir misiniz?
Ben de photon çift duy turuncu T20 ampul almayı düşünüyorum da. :)

Bendekilerde Photon T20.Zaten orjinal turuncu renk cam çift duy t20 üreten firma yok. Sanırım birtek photon birde şuan adını hatırlayamadığım bir alman firması yapıyor onunda temini zor. Diğer ucuzların aksine solma yapmıyor çünkü cam üzeri turuncu boyama değil, orjinal renkli cam.Ben çok memnunum photondan ton olarak vs.
Arka stoplara gelince dediğiniz gibi far folyosudur o malzeme.Cam filmi yaptırdığım yerde rica üzerine abiye kestirdim.Zaten folyoyu yapıştırıp stobun üzerinden kesiyor basit bir işlem. Ama 2 seneye yakındır kullanıyorum defalarca yıkandı silindi o bölge sökülmedi.Yalnız abi beni, eğer stoptaki filmi sökersem altında iz kalabileceğine dair uyarmıştı.Zaten sökmeyi düşünmüyorum o ayrı.
Bu arada photonun piyasasını bilmiyorum ama sanayide tanıdığım bir abim satmakta,hiçbir ticari amacım olmamakla beraber eğer isterseniz size temin edebilirim. 40 Tl olması lazım çifti.
Geç cevabımdan ötürüde ayrıyetten kusura bakmayın, elimdeki fotolardan eklemeye çalışayım.. Bu arada gündüz fotosu bulamadım photonlar için, çirkin durmuyor lakin gece kadarda güzel durmuyor.

20150808_113328.jpg

20150924_230437.jpg

20150924_230450.jpg

20151005_185023.jpg

20151103_235246.jpg

panzeropel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sinan Bey teşekkür ederim ilgilendiğiniz için.Sizden biraz cevap bekledim,baktım gelmiyor ben de risk aldım. :)
Geçtiğimiz Çarşamba internetten sipariş ettiğim Photon T20 turuncu ampuller geldi.Sizin de dediğiniz gibi aydınlatması güzel baya.Renk tonu az daha koyu olsa belki daha hoş olurdu ama sevdim yine de.
Kısa far ve sis ampullerini de değiştirdim,şimdi daha hoş gelmeye başladı araba gözüme.
Stopların şeffaf kısmını fırsat bulduğum birgün ben de karartmayı düşünüyorum ama bakalım ne zaman. :)
Bu arada arka tampon da ki difüzör gerçekten çok hoş olmuş.Paraya kıyabilirsem ben de düşünebilirim belki ya da tampon da ki o kısma bronz veya gri folyo kaplama yaptırayım diyorum.Benim araç siyah da. :)
Aracınız da maşallah pırıl pırıl duruyor. :sulanma:

sinannncannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Güzel yorumlarınıza teşekkür ediyorum :)
Stop karartma maliyetli değil. Bana kalırsa 10 15 tl den fazla vermeyin.
Difüzör için söyleyebileceklerim ise, 100 tl ye alındı 150 tl montaj ile beraber toplam ödediğim para.Normalde piano black boyatılması lazımdı ama hem tezcanlılığımdan,hemde maliyet açısından ham plastik olarak monte ettirdim. Gözümede çikrin gözükmedi :).
Bu arada kısa far ve sisler için ne tip ampul kullandığınızı sorabilirmiyim ?

panzeropel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Difüzör için söyleyebileceklerim ise, 100 tl ye alındı 150 tl montaj ile beraber toplam ödediğim para.Normalde piano black boyatılması lazımdı ama hem tezcanlılığımdan,hemde maliyet açısından ham plastik olarak monte ettirdim. Gözümede çikrin gözükmedi :).

Difüzör böyle de gayet iyi duruyor.Boya istemiyor pek de. :)
Benim aracım 2014 model.Fark eder mi bilmiyorum ama benim kısa farlar H7, sis farları ise H10
Hangi marka ampulleri aldın derseniz:
Kısa far için Philips H7 Crystal Vision 12V 55W 4300 Kelvin Beyaz Ampul
Sis farı için Photon H10 12V 42W 5000 Kelvin Xenon Effect Ampul

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hocam difüzörü nereden aldınız peki. Montajı nasıl yapılıyor, civata mı kullanılıyor yoksa yapıştırma mı yoksa başka bir işlem mi?

Bu arada uygulamanızı vakti zamanında üstünkörü görmüş fakat bişeyler yazamamıştım.

Kaplama gayet güzel olmuş, uzun süreli deneyiminizi paylaştığınız için de teşekkür ederim. O havalandırmaların tanesi 60 küsür lira bu arada yanlış hatırlamıyorsam. Söktüğünüz siyah çerçevelerden bir tanesi bende kırık, ben kırmadım ama muhtemelen ya vale kırdı ya da yıkamacı kırdı bilmiyorum. Bütçeyi toparladığım zaman illaki değiştirmeyi düşünüyorum. Sizinki gibi kaplama yaparsam kırık olanını değiştirmek yeterli gelecek fakat mat kromlar da gözüme çok hoş geliyor, kendi adıma hayırlısı neyse o olsun :)

Bende 1-2 değişiklik yaptım araca, arka stopları ve tavan lambasını led olanlarla değiştirdim, gündüz farlarını fabrikasyon turuncularla değiştirdim ve son olarak ön tarafa okuma lambası takacağım. Allah nasip ederse okuma lambasından sonra arka tavan aydınlatması ve ardından uzunları da led olanlarla değiştirip sellektörlerde bi-xenon etkisini yakalamaya çalışacağım :) Aracımda sis farı yok, sis farlarını da araya sıkıştırabilirsem çok güzel olacak. Bir de yabancı forumlarda Essentialara CC taktıklarını gördüm, o olayı da bir yandan çözmeye çalışıyorum :)

Tabi bunların hepsi sonuçta paraya bakıyor ve öğrenci adamın sırtında büyük külfet oluşturuyor :)